Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowe zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Potwierdzone przypadki w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i opolskim

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Pięć nowych zakażeń koronawirusem w województwie opolskim. Dwa przypadki potwierdzono u mieszkańców powiatu opolskiego, trzy dotyczą osób z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Łącznie w naszym regionie zarażonych jest 19 osób.
W przypadku powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wszystkie potwierdzone zakażenia dotyczą kobiet. Dwie z nich przebywają w miejscowym szpitalu monoprofilowym, jedna w stanie dobrym w domu na kwarantannie.

Kolejna zarażona kobieta, to mieszkanka powiatu opolskiego w starszym wieku. Jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, a jej stan jest stabilny. Piąty potwierdzony dzisiaj (23.03) przypadek, to mężczyzna w średnim wieku, który jest mieszkańcem powiatu opolskiego. W ostatnich dniach przebywał w Hiszpanii. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

Według wczorajszych (22.03) danych w województwie opolskim 28 osób jest hospitalizowanych, 693 mieszkańców objęto kwarantanną, a 1213 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie kraju. Potwierdzone przypadki oprócz opolskiego, dotyczą 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 3 osób z łódzkiego. Zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach.

Łącznie na terenie kraju zakażonych koronawirusem są 684 osoby.

Wiadomości z regionu

2020-10-30, godz. 22:30 Unijne pieniądze na polskie drogi. Wsparcie między innymi dla obwodnicy Niemodlina Będzie unijne wsparcie na budowę dróg w Polsce - w sumie ponad dwa miliardy złotych. Pięć umów w tej sprawie podpisano w Centrum Unijnych Projektów Transportowych… » więcej 2020-10-30, godz. 21:45 Kolejny dzień protestów. Mimo deszczu Ogólnopolski Strajk Kobiet przeszedł m.in. ulicami Opola i Strzelec Opolskich Mimo deszczowej pogody mieszkańcy regionu uczestniczący w Ogólnopolskim Strajku Kobiet ponownie wyszli na ulice zamanifestować swoje niezadowolenie z wyroku… » więcej 2020-10-30, godz. 21:10 Ruch na opolskich cmentarzach. Wszyscy chcą zdążyć przed zamknięciem nekropolii. "Zebrałyśmy się po pracy w pięć… Po ogłoszeniu przez premiera informacji o nowych obostrzeniach związanych z zamknięciem cmentarzy od 31 października do 2 listopada mieszkańcy regionu tłumnie… » więcej 2020-10-30, godz. 20:55 Harcerze nie będą kwestować na opolskich cmentarzach. Hospicjum Betania przenosi zbiórkę do internetu W związku z zamknięciem cmentarzy i sytuacją epidemiczną w kraju hospicjum Betania nie będzie mogło przeprowadzić kwest przed bramami opolskich nekropolii… » więcej 2020-10-30, godz. 19:55 Potrącenie rowerzysty w Markotowie Małym i dachowanie auta koło Bierawy Do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło na drodze krajowej nr 42 na odcinku Namysłów - Kluczbork w miejscowości Markotów Mały w powiecie… » więcej 2020-10-30, godz. 19:15 Premier apeluje do seniorów, by zostali w domach przez najbliższe dwa tygodnie Premier Mateusz Morawiecki apeluje do seniorów, żeby zostali w domu. - To wasze zdrowie i to wasze życie jest najbardziej zagrożone - mówił szef rządu podczas… » więcej 2020-10-30, godz. 18:50 Nyscy radni nie poparli protestów w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Rada Miejska w Nysie odrzuciła pomysł przyjęcia apelu popierającego protesty w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjności na temat aborcji. » więcej 2020-10-30, godz. 18:15 Brakuje koordynacji, respiratorów, izolatek i personelu. Sytuacja na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych robi się dr… - Paraliż SOR-ów już jest widoczny, sytuacja jest wręcz tragiczna - alarmuje dr Marcin Pieniążek, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego… » więcej 2020-10-30, godz. 18:00 Opole: po zamknięciu cmentarzy zmiana w kursowaniu autobusów w okresie Wszystkich Świętych W związku z zamknięciem cmentarzy w ramach wprowadzenia kolejnych ograniczeń wynikających z aktualnej sytuacji epidemicznej MZK w Opolu informuje, że planowane… » więcej 2020-10-30, godz. 17:15 Staranowała płot w Bogacicy. Miała prawie 3 promile Mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie prowadziła samochód i uderzyła w płot w Bogacicy. Do tego zdarzenia doszło około godz. 13.00 na ulicy 1 Ma… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***