Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 12:30 Autor: Daniel Klimczak

W Otmuchowie zamontowano butelkomat. Jeszcze w tym roku w gminie będzie 10 takich urządzeń

W Otmuchowie stanął pierwszy butelkomat [fot. UM Otmuchów]
W Otmuchowie stanął pierwszy butelkomat [fot. UM Otmuchów]
W Otmuchowie przy ul. Mickiewicza stanął pierwszy butelkomat. Maszyna przyjmuje plastikowe i aluminiowe opakowania w zamian za bon uprawniający do odbioru pieniędzy.
Do końca maja w gminie ma funkcjonować 10 tego typu automatów. Burmistrz Jan Woźniak wskazuje, że samorząd chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do większej troski o środowisko.

- Zostały one postawione, aby również edukować naszych mieszkańców w kierunku segregacji tychże odpadów. Miejmy nadzieję, że coraz mniej tych puszek i butelek plastikowych będzie się poniewierało po naszej gminie i dlatego podjęliśmy taką decyzję, że będą one również w pozostałych miejscowościach - wyjaśnia.

5 butelkomatów zostanie zamontowanych w Otmuchowie. Kolejne w Jarnołtowie, Maciejowicach, Kałkowie, Bukowie i Otmuchowie-Wójcicach, jednak niewykluczone, że w dalszej przyszłości pojawią się one także w pozostałych miejscowościach.

Dodajmy, że urządzenie przyjmuje butelki PET oraz puszki. Za każdą z nich można otrzymać kilka groszy. Po okazaniu wydruku z maszyny, pieniądze wypłacane są w kasie urzędu miejskiego, jednak uprawnieni do ich odbioru są jedynie mieszkańcy gminy.
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2020-10-29, godz. 17:30 W trzech kościołach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim mogło dojść do zakażenia koronawirusem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że w trzech kościołach na terenie powiatu mogło dojść do zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-10-29, godz. 17:15 Opolscy logistycy pamiętają o poległych żołnierzach. Porządkowali groby na dwóch cmentarzach w stolicy regionu Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej porządkowali groby kombatantów na dwóch cmentarzach w Opolu. » więcej 2020-10-29, godz. 16:15 Ponad 3 promille miał mężczyzna, który kierował ruchem na remontowanej ulicy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 38-latek pod wpływem alkoholu kierował ruchem na jednej z ulic w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Teraz może trafić do więzienia. Do zdarzenia doszło… » więcej 2020-10-29, godz. 16:00 Na Opolszczyźnie zmarło kilkanaście kolejnych osób zarażonych COVID-19. W kraju rekord infekcji i zgonów 13 osób zarażonych koronawirusem zmarło minionej doby na Opolszczyźnie. » więcej 2020-10-29, godz. 15:50 Porowska o protestach: młodzi ludzie dali zmanipulować się, a prawdziwym celem jest obalenie rządu i Kościoła 'To zwykły wandalizm, burdy, świętokradztwo i barbarzyństwo'. Tak Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, komentowała w dzisiejszej (29.10)… » więcej 2020-10-29, godz. 14:45 Witold Zembaczyński z KO chce chronić protestujących w sprawie aborcji. Zaapelował do policji o nieużywanie siły O nieużywanie siły wobec protestujących na Opolszczyźnie zaapelował poseł Witold Zembaczyński do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. » więcej 2020-10-29, godz. 14:34 W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu powstaje szpital tymczasowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu zostanie przekształcone w szpital tymczasowy - taką informację przekazano podczas konferencji prasowej premiera Mateusza… » więcej 2020-10-29, godz. 14:15 Studenci Politechniki Opolskiej w tym roku nie wrócą na zajęcia stacjonarne Zdalny tryb kształcenia przedłużono do końca grudnia na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-10-29, godz. 13:30 Seniorzy z Nysy mogą liczyć na wsparcie w czasie pandemii. Specjalnie dla nich uruchomiono telefon zaufania Nyscy seniorzy, którzy zmagają się z samotnością w czasie pandemii, mogą uzyskać wsparcie przez telefon. Tamtejszy dzienny dom pobytu uruchomił w tym celu… » więcej 2020-10-29, godz. 13:00 Zaginął 63-letni mieszkaniec Opola Funkcjonariusze z Opola poszukują 63-letniego Mariana Steca. Mieszkaniec Opola ostatni raz widziany był 20 października w miejscu swojego zamieszkania. Do tej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***