Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-23, 12:30 Autor: Daniel Klimczak

W Otmuchowie zamontowano butelkomat. Jeszcze w tym roku w gminie będzie 10 takich urządzeń

W Otmuchowie stanął pierwszy butelkomat [fot. UM Otmuchów]
W Otmuchowie stanął pierwszy butelkomat [fot. UM Otmuchów]
W Otmuchowie przy ul. Mickiewicza stanął pierwszy butelkomat. Maszyna przyjmuje plastikowe i aluminiowe opakowania w zamian za bon uprawniający do odbioru pieniędzy.
Do końca maja w gminie ma funkcjonować 10 tego typu automatów. Burmistrz Jan Woźniak wskazuje, że samorząd chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do większej troski o środowisko.

- Zostały one postawione, aby również edukować naszych mieszkańców w kierunku segregacji tychże odpadów. Miejmy nadzieję, że coraz mniej tych puszek i butelek plastikowych będzie się poniewierało po naszej gminie i dlatego podjęliśmy taką decyzję, że będą one również w pozostałych miejscowościach - wyjaśnia.

5 butelkomatów zostanie zamontowanych w Otmuchowie. Kolejne w Jarnołtowie, Maciejowicach, Kałkowie, Bukowie i Otmuchowie-Wójcicach, jednak niewykluczone, że w dalszej przyszłości pojawią się one także w pozostałych miejscowościach.

Dodajmy, że urządzenie przyjmuje butelki PET oraz puszki. Za każdą z nich można otrzymać kilka groszy. Po okazaniu wydruku z maszyny, pieniądze wypłacane są w kasie urzędu miejskiego, jednak uprawnieni do ich odbioru są jedynie mieszkańcy gminy.
Jan Woźniak

Wiadomości z regionu

2020-07-06, godz. 21:45 Raport dnia: w regionie zakaziła się kobieta z powiatu strzeleckiego. Cztery osoby wyzdrowiały Jedno zakażenie koronawirusem i cztery przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (06.07) na Opolszczyźnie. Zachorowała mieszkanka powiatu strzeleckiego, to kobieta… » więcej 2020-07-06, godz. 20:30 WYBORY 2020. "Te wybory są niezmiernie ważne, może zadecydować nawet tysiąc głosów". Poseł Janusz Kowalski odwiedza opolskie… - Od tego kto i w jaki sposób będzie rządzić Polską, zależeć będzie kontynuacja programów społecznych 500+ i trzynastej emerytury - mówił Janusz Kowalski, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 20:00 Powołują partnerstwo samorządów, aby przywrócić pasażerski ruch kolejowy na trasie Racławice Śląskie – Racibórz Reaktywowanie linii kolejowej Racławice Śląskie - Racibórz, taki jest cel umowy o partnerstwie samorządów lokalnych z województw opolskiego i śląskiego. Wspólnie… » więcej 2020-07-06, godz. 19:00 Głuchołazy: gmina pomaga w „odmrażaniu” ruchu turystycznego w Górach Opawskich Z akcją adresowaną do krajowych turystów ruszyły Głuchołazy. Ma ona zachęcić do wakacyjnego wypoczynku w Górach Opawskich. » więcej 2020-07-06, godz. 18:30 Utrudnienia na Moście Groszowym. Przejście możliwe tylko połową szerokości Ruszyły prace remontowe przy Moście Groszowym w Opolu. Od dziś (06.07) piesi mogą poruszać się tylko połową szerokości kładki. » więcej 2020-07-06, godz. 18:00 Jest akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki. "To polityczna próba usunięcia mnie z zajmowanego urzędu" Akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki trafił do Sądu Rejonowego w Oleśnie. Prokuratura zarzuca Grzegorzowi Domańskiemu popełnienie trzech przestępstw oszustwa… » więcej 2020-07-06, godz. 17:45 Rozpoczęła się budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. "Od tego momentu mieszkańcy będą odliczali czas" [ZDJĘCIA… Uroczystym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęto budowę ostatniego odcinka obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. Licząca 14,5 kilometra trasa powstanie w ciągu nieco… » więcej 2020-07-06, godz. 17:00 Nyscy policjanci wspólnie z kolejarzami przypominali o zasadach bezpieczeństwa na torach Nyscy policjanci, wspólnie z pracownikami PKP PLK przypominali zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W ramach akcji 'Bezpieczny piątek' kontrolowano… » więcej 2020-07-06, godz. 15:45 Są solidarni z ukraińską gminą partnerską poszkodowaną przez powódź Paczków pomaga partnerskiej gminie Tłumacz na Ukrainie. Znajduje się ona w obwodzie Iwano-Frankiwskim, który pod koniec czerwca mocno ucierpiał w wyniku powodzi… » więcej 2020-07-06, godz. 15:30 Do Namysłowa wrócił punkt obsługi gazowej spółki. Dotychczas mieszkańcy musieli odwiedzać placówkę w Kluczborku Mieszkańcy Namysłowa i okolic będą mogli korzystać z punktu obsługi klienta Polskiej Spółki Gazownictwa, które dziś (06.07) uroczyście otwarto w stolicy powiatu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »