Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-22, 09:43 Autor: Magdalena Szybińska

Dziś (22.03) Światowy Dzień Wody. "Kranówka w Opolu jest bardzo dobra jakościowo"

Woda [fot. A. Pospiszyl]
Woda [fot. A. Pospiszyl]
Mariusz Głowacki [fot. archiwum prywatne]
Mariusz Głowacki [fot. archiwum prywatne]
- Nie możemy pić czystej wody, bo taka byłaby dla nas szkodliwa. Musimy mieć wodę z dodatkami, czyli z chemicznego punktu widzenia - zanieczyszczoną - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" dr Mariusz Głowacki z Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii UO, wykładowca na kierunku Ochrona Środowiska.
- Woda, którą pijemy musi zawierać części mineralne. Jak idziemy do sklepu, to chcemy mieć wodę mineralną, taką dobrą, smaczną. Nasz organizm wie, że taka woda z odpowiednimi dodatkami, czyli odpowiednio zanieczyszczona, to jest coś, co jest dla nas korzystne - mówi gość Radia Opole.

Głowacki zachęca do picia kranówki, zwłaszcza w Opolu. Jak zaznacza, jest ona bardzo dobra jakościowo.

Dodajmy, dziś (22.03) przypada Światowy Dzień Wody, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. W tym roku święto zorganizowano pod hasłem "Zmiana klimatu".

Jak informuje na stronie internetowej WiK w Opolu, używanie wody w bardziej efektywny sposób zmniejsza emisję gazów cieplarnianych. Jak zatem ją oszczędzać na co dzień? Jak czytamy w podanych tam sposobach na oszczędzanie wody, warto zamiast kąpieli wybrać prysznic. Podczas mycia zębów i golenia, zakręcajmy kran. Należy też prać przy pełnej pralce, nie zmywać naczyń pod bieżącą wodą. Warto rozważyć zakup zmywarki. Zaoszczędzimy wodę też, jeśli naprawimy niesprawne, nieszczelne urządzenia sanitarne. Warto też nie wylewać wody, która może się przydać i zbierać deszczówkę.
Mariusz Głowacki

Wiadomości z regionu

2022-06-26, godz. 19:40 Nysa: ruszył remont ul. 11 listopada. Prace potrwają do końca wakacji Rozpoczął się remont ulicy 11 listopada w Nysie. To jedna z ważniejszych arterii miasta, w pobliżu której znajdują się m.in. osiedle mieszkaniowe czy szkoła… » więcej 2022-06-26, godz. 19:00 Nysa wybierze perły architektoniczne. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu ''Perły Nysy'' Nysa ponownie wybierze najciekawsze budynki po rewitalizacji. Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji konkursu ’’Perły Nysy’’, w którym wybierane są najpiękniejsze… » więcej 2022-06-26, godz. 17:20 Dzień Małego Strażaka w Boguszycach ma zachęcać najmłodszych do wstąpienia w szeregi druhów Tor strażacki dla dzieci, pokazy sprzętu i ratownictwa oraz domowe wypieki. Tak wygląda Dzień Małego Strażaka organizowany przez OSP Źlinice-Boguszyce… » więcej 2022-06-26, godz. 17:15 Seniorzy mile widziani. Namysłowskie PCPR zachęca do korzystania z Dziennego Domu Senior+ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie zachęca seniorów do udziału w zajęciach proponowanych przez Dzienny Dom Pobytu Senior +. W zajęciach aktywizujących… » więcej 2022-06-26, godz. 16:11 Autostrada A4 w kierunku Katowic zablokowana. Zderzyło się aż 5 samochodów Dziś (26.06) ok. godz. 15:30 na 278 kilometrze autostrady A4, na nitce w kierunku Katowic, zderzyło się aż 5 samochodów osobowych. Karambol miał miejsce… » więcej 2022-06-26, godz. 15:35 Opole: w poniedziałek całe miasto bez ciepłej wody. ECO będzie modernizować instalację Całe Opole bez ciepłej wody. Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA informuje, że w związku z modernizacją węzła rozdziału sieci ciepłowniczej w poniedziałek… » więcej 2022-06-26, godz. 14:25 Wyciek gazu na klatce schodowej bloku w Opolu. Ewakuacja mieszkańców nie była konieczna 5 zastępów straży pożarnej interweniowało dziś (26.06) w Opolu przy ul. Szymona Koszyka. Przed godz. 13:00 w jednym z bloków na klatce schodowej doszło… » więcej 2022-06-26, godz. 14:10 "Mądre pomaganie" hasłem 27. festynu Fundacji DOM Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym Trwa 27. Festyn Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym na placu Wolności w Opolu. To wydarzenie, które sprzyja integracji podopiecznych… » więcej 2022-06-26, godz. 12:30 Uczą taktyki i strategii, grał w nie Piłsudski i Jan III Sobieski. W Brzegu trwa Turniej o Puchar Ministra Obrony Narodowej… Blisko 90 osób rywalizuje w Turnieju o Puchar Ministra Obrony Narodowej w Szachach Szybkich na dziedzińcu brzeskiego zamku. Przy stołach z szachami, pod krużgankami… » więcej 2022-06-26, godz. 12:00 Trwa Weekend Cudów Solidarnej Paczki - to specjalna odsłona Szlachetnej Paczki dla ukraińskich uchodźców Trwa Weekend Cudów Solidarnej Paczki, czyli specjalnej edycji Szlachetnej Paczki skierowanej do uchodźczych rodzin z Ukrainy. W całej Polsce paczki otrzyma… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »