Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-20, 16:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Zawieszone wydawanie opinii dla osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawni [fot. pixabay.com]
Niepełnosprawni [fot. pixabay.com]
Wydanie orzeczenia o niepełnosprawność czy wyrobienie legitymacji. Tego nie załatwimy w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawność w Opolu, który do odwołania zawiesił działalność. Pracownicy zapewniają, że wnioski można nadal składać, ale tylko poprzez wysłanie pocztą lub drogą elektroniczną.
Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności również na czas zawieszenia nie powołuje komisji, ale jest w trakcie przygotowania do wydawania orzeczeń zaocznych.

- Jak podaje rzecznik prasowy wojewody opolskiego Martyna Kolemba-Gaschka wojewoda pracuje nad przygotowaniem odpowiednich rozwiązań, aby można było powoływać komisję bez udziału uczestnika. Jak podkreślają pracownicy placówki ostateczna decyzja będzie należeć do lekarza, który będzie musiał ocenić, czy ma wystarczający komplet dokumentów.

Podobny problem dotknął również rodziców, którzy potrzebują wydania opinii dzieciom niepełnosprawnym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. W Opolu placówka powiatowa zawiesiła działalność diagnostyczną i nie ma możliwości wydawania takich wniosków. Natomiast placówka miejska w Opolu zawiesiła tylko zajęcia diagnostyczno-terapeutyczne. Na bieżąco wydawane są orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, nauczania indywidualnego i opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka.

Dodatkowo Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna funkcjonuje jak do tej pory i udziela telefonicznych wskazówek rodzicom, których zajęcia zostały odwołane.

Pracownicy Poradni są dostępni w swoich godzinach pracy, świadcząc porady i konsultacje telefonicznie pod numerem telefonu: 77 4549216. Wojewoda niebawem ma poinformować o nowych procedurach.
Orzeczenia o niepełnosprawności

Wiadomości z regionu

2020-05-25, godz. 21:15 Koronawirus uszczuplił miejską kasę w Namysłowie. Gmina szuka oszczędności, bez redukcji zatrudnienia Namysłów mocno odczuje finansowo skutki epidemii koronawirusa. Tylko do końca kwietnia, do budżetu gminy wpłynęło o prawie milion 800 tysięcy złotych mniej, niż… » więcej 2020-05-25, godz. 19:15 Opolszczyzna składa hołd zmarłemu 72 lata temu rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu 72 lata temu, strzałem w tył głowy, zamordowany został rotmistrz Witold Pilecki. Był uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej, żołnierzem Armii Krajowej oraz więźniem… » więcej 2020-05-25, godz. 19:03 Wyłączone dzwonki, dezynfekcja i zajęcia w mniejszych grupach. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych mogą od dziś (25.05) uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki. Najpierw jednak każdy musi… » więcej 2020-05-25, godz. 19:00 Raport dnia: 5 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 potwierdzono w naszym regionie. Nie ma ofiar śmiertelnych. Jest… Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 256 osób. Zmarły 45 osoby. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u 599 osób. Ponadto… » więcej 2020-05-25, godz. 18:30 W opolskich urzędach wznowiono bezpośrednią obsługę klientów Mierzenie temperatury ciała, dezynfekcja rąk i wpisanie się na listę - tak teraz wygląda obsługa petentów w większości urzędów na Opolszczyźnie. Bezpośrednią obsługę… » więcej 2020-05-25, godz. 18:00 Zderzenie w Opolu. Jedna osoba została ranna Do zderzenia auta osobowego z busem doszło po godzinie 16, w okolicach kąpieliska Bolko w Opolu. W zdarzeniu uczestniczyły 4 osoby, jedna została ranna. Możliwe… » więcej 2020-05-25, godz. 17:30 Wprowadzili na rynek 72 kilogramy narkotyków. Nowe ustalenia prudnickiej prokuratury ws. zorganizowanej grupy przestęp… Są nowe ustalenia w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która handlowała narkotykami w Prudniku oraz okolicach. Podejrzany o kierowanie tą… » więcej 2020-05-25, godz. 17:00 ŚDS w Ganie znów przyjmuje niepełnosprawnych na zajęcia terapeutyczne. Zmiany w regulaminie Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie (gmina Praszka) wznowił dziś (25.05) działalność, zgodnie z epidemicznymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. » więcej 2020-05-25, godz. 16:15 60 procent firm zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej poddało się koronawirusowi - Około 60 procent członków Izby Rzemieślniczej w Opolu zawiesiła działalność - mówi Tadeusz Staruch, prezes zarządu izby, który podkreśla, że sytuacja wywołana… » więcej 2020-05-25, godz. 15:45 Stracił panowanie nad autem i wylądował w rowie Do zdarzenia drogowego z udziałem auta osobowego doszło po godzinie 14.00 w Opolu, przy ul. Wrocławskiej. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że kierujący osobowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »