Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-14, 13:00 Autor: Daniel Klimczak

Włamał się do samochodu, by ukraść torebkę. Wpadł na gorącym uczynku, ale i tak próbował uciec

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy słuzby więziennej [fot. monitoring ZK Nysa]
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy słuzby więziennej [fot. monitoring ZK Nysa]
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy słuzby więziennej [fot. monitoring ZK Nysa]
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy słuzby więziennej [fot. monitoring ZK Nysa]
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy słuzby więziennej [fot. monitoring ZK Nysa]
Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy słuzby więziennej [fot. monitoring ZK Nysa]
Zuchwała kradzież przed nyskim zakładem karnym zakończona obezwładnieniem sprawcy. Funkcjonariusze służby więziennej zatrzymali na gorącym uczynku rabusia, który włamał się do samochodu.
Do zdarzenia doszło wczoraj (13.02). Mężczyzna, który do więzienia przybył najprawdopodobniej na widzenie, podszedł do jednego z zaparkowanych samochodów i wybił w nim szybę, po czym wyciągnął ze środka damską torebkę. Całość zaobserwował jeden z funkcjonariuszy oraz pracownik cywilny więzienia, którzy postanowili zatrzymać złodzieja. Jak informuje rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Opolu, kpt. Katarzyna Idziorek, mężczyzna jednak nie zamierzał dać się złapać.

- Uciekając swoim autem, próbował ich potrącić, a następnie uderzył w pojazd konwojowy służby więziennej, który w tym czasie wjeżdżał do zakładu karnego. W samochodzie znajdowało się 3 funkcjonariuszy i 2 skazanych. Kierowca samochodu po uderzeniu w pojazd konwojowy próbował uciekać autem z miejsca zdarzenia - wyjaśnia.

Mężczyzna agresywnie reagował na polecenia opuszczenia samochodu. Ostatecznie jednak funkcjonariusze wyciągnęli go z pojazdu i obezwładnili. Jak się okazało, miał on przy sobie nóż.

Po zatrzymaniu, sprawca został przekazany w ręce policji. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia był trzeźwy, jednak jego zachowanie wzbudziło u mundurowych podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem innych substancji odurzających, dlatego zlecono przeprowadzenie badania krwi. Ponadto okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna ma wkrótce usłyszeć zarzuty.
kpt. Katarzyna Idziorek

Wiadomości z regionu

2020-02-27, godz. 23:30 Prudnik: pożar pustostanu. W środku - kilkanaście opon. Brak osób poszkodowanych, trwa dogaszanie [AKTUALIZACJA] Trwa dogaszanie pożaru w Prudniku. Doszło do niego na niezamieszkałej posesji przy ul. Nyskiej. W stodole zapaliły się składowane tam opony. Straż pożarna otrzymała… » więcej 2020-02-27, godz. 21:30 Mężczyzna objęty kwarantanną domową. Wrócił z regionu, gdzie pojawił się koronawirus Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został objęty dwutygodniową kwarantanną domową. Mężczyzna wrócił do Polski z delegacji. Był w rejonie, w którym… » więcej 2020-02-27, godz. 21:00 Spacer, festiwal pamięci, rajd i test wiedzy. Opolski IPN przybliży historię Żołnierzy Wyklętych na wiele sposobów Spacer śladami miejsc kaźni i I Opolski Festiwal Pamięci 'Zawołać po imieniu' - to kolejne z wydarzeń organizowanych przez opolską delegaturę Instytutu Pamięci… » więcej 2020-02-27, godz. 20:00 Radni przegłosowali zmiany w budżecie obywatelskim Opola. Zyskają placówki oświatowe, stracą jednostki OSP Zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola na 2021 rok. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Świadomy maturzysta to bezpieczny pacjent. W opolskich szkołach ruszyły "Lekcje z NFZ" Opowiadają o zasadach poruszania się w obszarze opieki zdrowotnej, ubezpieczeniu zdrowotnym czy e-usługach. Pracownicy opolskiego oddziału NFZ przekonują, że świadomy… » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Dzieci z Izbicka będą miały przedszkole z... salą gimnastyczną Była podstawówka w Izbicku zostanie przedszkolem. Budynek musi być gruntownie przebudowany, prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac więcej… » więcej 2020-02-27, godz. 18:15 Za tydzień w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie 'Pomagaj z nami - bądźmy bohaterami' - tak brzmi tegoroczne motto Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol. Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej organizuje… » więcej 2020-02-27, godz. 17:45 Czy będzie remont linii kolejowej z Opola do Tarnowskich Gór? Radni przyjęli stosowny apel Apel w sprawie rewitalizacji linii kolejowej między Opolem a Tarnowskimi Górami oraz przywrócenia na niej ruchu przyjęła jednogłośnie Rada Miasta Opola. » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Kierowcy zatrzymani za przekroczony czas pracy. Jeden z nich jechał na karcie swojego szefa Używał karty kierowcy należącej do szefa przedsiębiorstwa. Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w… » więcej 2020-02-27, godz. 17:15 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną kolejne warsztaty dla niepełnosprawnych? Kolejki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu są tak duże, że władze powiatu myślą o stworzeniu kolejnej placówki, w której terapeuci mogą zapewnić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »