Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-01, 17:15 Autor: Daniel Klimczak

Wędkarze oczyścili teren kamionki Bolko. "Przez wiele lat nikt tutaj nie sprzątał"

Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Jarosław Kolanko]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Jarosław Kolanko]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Jarosław Kolanko]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Jarosław Kolanko]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Jarosław Kolanko]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Jarosław Kolanko]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Sprzątanie Kamionki Bolko [fot. Daniel Klimczak]
Opakowania po jedzeniu, zabawki, zepsute telewizory, a nawet elementy samochodów - to tylko część przedmiotów, które zalegały na terenie kamionki Bolko w Opolu.
Odpady zniknęły za sprawą blisko 50-osobowej grupy wędkarzy, którzy społecznie uprzątnęli dziś (01.02) teren zbiornika. W sumie zebrano kilka metrów sześciennych śmieci.

- Problem chyba polega na tym, że wiele lat nikt tutaj nic nie sprzątał i się nagromadziło. Przed chwilą przypłynęliśmy pontonem. Z jednego krzaczka wysprzątaliśmy 15 pełnych worków śmieci, a to jeszcze nie są wszystkie. Jeszcze chłopaki pojechali i kilka przyczep przywiozą. Kontener, który miasto dostawiło jest pełny - mówi Tomasz Kocoń, przewodniczący sekcji wędkarskiej przy kole Opole Elektrownia.

- Przejęliśmy to łowisko w zeszłym roku. stan, jaki zastaliśmy, zakrawał po prostu na płacz. Na ryby to tam nie ma może dużego wpływu, chociaż spodziewam się, że jak na brzegach jest pełno śmieci, to i też do wody potrafią wyrzucać butelki, puszki - tłumaczy Jarosław Kolanko, prezes koła PZW Opole Elektrownia.

- Tragicznie to wygląda na wszystkich naszych wodach. Niestety, nasze społeczeństwo jeszcze nie dorosło do tego i trzeba to wspomagać Cały czas mamy nadzieję, że idzie ku lepszemu - wskazuje Grzegorz Barczyński.

- To są odpady typowo grillowe; buteleczki, jakieś talerzyki. Wielu ludzi korzysta z tego terenu rekreacyjnie. Mają czas na to, żeby to przynieść, ale już z wynoszeniem tego jest dużo ciężej - zauważa Tomasz Piwek.

Dodajmy, że to nie ostatnia z zapowiadanych akcji w rejonie akwenu. Pod koniec ubiegłego roku ta sama grupa wędkarzy uprzątnęła także teren zbiornika Malina I.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 20:30 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nabożeństwa przeniosły się do radia i internetu Kościół katolicki rozpoczyna świętowanie Wielkiego Tygodnia, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta… » więcej 2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej 2020-04-04, godz. 16:30 2 karetki i nowy sprzęt. 30 milionów złotych na zakupy dla służby zdrowia z unijnych pieniędzy Dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem i dodatkowych sprzęt do używanych już ambulansów - to wszystko ma trafić do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakupy… » więcej 2020-04-04, godz. 16:00 Uprawiał konopie korzystając z poradnika? Śledztwo ws. 26-latka z Ziębic Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Ziębice (woj. dolnośląskie), zatrzymanemu pod zarzutem uprawy konopi. Śledztwo w tej sprawie… » więcej 2020-04-04, godz. 15:28 Dachowanie w Krasiejowie Do dachowania samochodu osobowego doszło ok. 13:00 na drodze w Krasiejowie. Jak informują służby, kierowca osobowego matiza został 'lekko poszkodowany'. Na miejsce… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »