Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-06, 15:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: Kamionka Piast przejdzie rewitalizację. "To ma być nowy teren rekreacyjny"

Rewitalizacja Kamionki Piast w Opolu [fot.www.opole.pl]
Rewitalizacja Kamionki Piast w Opolu [fot.www.opole.pl]
Rewitalizacja Kamionki Piast w Opolu [fot.www.opole.pl]
Rewitalizacja Kamionki Piast w Opolu [fot.www.opole.pl]
Rewitalizacja Kamionki Piast w Opolu [fot.www.opole.pl]
Rewitalizacja Kamionki Piast w Opolu [fot.www.opole.pl]
Sprzątanie kamionki Piast[fot.M.Matuszkiewicz]
Sprzątanie kamionki Piast[fot.M.Matuszkiewicz]
Plac zabaw, siłownia, wybieg dla psów, czy piłkarskie boisko - to ma się pojawić za ponad rok na kamionce Piast w Opolu po rewitalizacji. Opolski ratusz chce uporządkować teren. Ogłoszono przetarg na jego przebudowę.
Projekt zakłada zlikwidowanie pozostałości po hali cementowni. Zachowanych zostanie tylko kilka elementów tego budynku. W jego miejscu - od strony południowo-zachodniej zbiornika - pojawi się parking na 50 aut.

Kamionka Piast, która jest użytkiem ekologicznym, nadal będzie objęta ochroną i miejscem niedostępnym do kąpieli. Z akwenu będą jednak mogli korzystać, tak jak do tej pory, płetwonurkowie.

- Planujemy tam nasadzenie drzew, trawników. Dodatkowo mają zostać usunięte gruzy, które zalegają na nabrzeżu. Ma to być nowy teren rekreacyjny - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy opolskiego ratusza. - Jednym z elementów, jaki tam się pojawi, będzie stanica dla nurków. Kiedy tam przyjadą i będą schodzić do wody, to będą się mogli do nurkowania przygotować. Całość będzie tak przygotowana, że korzystać z tego będą nie tylko nurkowie. Powstanie ścieżka rowerowa, która poprowadzona będzie dookoła akwenu. Będzie to ścieżka szutrowa, nie asfaltowa, ponieważ to jest teren o szczególnych walorach ekologicznych.

Opolski ratusz czeka na oferty firm do 17 lutego. Przebudowa terenu wokół kamionki Piast zlokalizowanej w okolicach ulic Wapiennej, 1 Maja, Rejtana będzie kosztować prawie 13 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów miasto uzyskało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2020-05-25, godz. 21:15 Koronawirus uszczuplił miejską kasę w Namysłowie. Gmina szuka oszczędności, bez redukcji zatrudnienia Namysłów mocno odczuje finansowo skutki epidemii koronawirusa. Tylko do końca kwietnia, do budżetu gminy wpłynęło o prawie milion 800 tysięcy złotych mniej, niż… » więcej 2020-05-25, godz. 19:15 Opolszczyzna składa hołd zmarłemu 72 lata temu rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu 72 lata temu, strzałem w tył głowy, zamordowany został rotmistrz Witold Pilecki. Był uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej, żołnierzem Armii Krajowej oraz więźniem… » więcej 2020-05-25, godz. 19:03 Wyłączone dzwonki, dezynfekcja i zajęcia w mniejszych grupach. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych mogą od dziś (25.05) uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki. Najpierw jednak każdy musi… » więcej 2020-05-25, godz. 19:00 Raport dnia: 5 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 potwierdzono w naszym regionie. Nie ma ofiar śmiertelnych. Jest… Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 256 osób. Zmarły 45 osoby. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u 599 osób. Ponadto… » więcej 2020-05-25, godz. 18:30 W opolskich urzędach wznowiono bezpośrednią obsługę klientów Mierzenie temperatury ciała, dezynfekcja rąk i wpisanie się na listę - tak teraz wygląda obsługa petentów w większości urzędów na Opolszczyźnie. Bezpośrednią obsługę… » więcej 2020-05-25, godz. 18:00 Zderzenie w Opolu. Jedna osoba została ranna Do zderzenia auta osobowego z busem doszło po godzinie 16, w okolicach kąpieliska Bolko w Opolu. W zdarzeniu uczestniczyły 4 osoby, jedna została ranna. Możliwe… » więcej 2020-05-25, godz. 17:30 Wprowadzili na rynek 72 kilogramy narkotyków. Nowe ustalenia prudnickiej prokuratury ws. zorganizowanej grupy przestęp… Są nowe ustalenia w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która handlowała narkotykami w Prudniku oraz okolicach. Podejrzany o kierowanie tą… » więcej 2020-05-25, godz. 17:00 ŚDS w Ganie znów przyjmuje niepełnosprawnych na zajęcia terapeutyczne. Zmiany w regulaminie Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie (gmina Praszka) wznowił dziś (25.05) działalność, zgodnie z epidemicznymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. » więcej 2020-05-25, godz. 16:15 60 procent firm zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej poddało się koronawirusowi - Około 60 procent członków Izby Rzemieślniczej w Opolu zawiesiła działalność - mówi Tadeusz Staruch, prezes zarządu izby, który podkreśla, że sytuacja wywołana… » więcej 2020-05-25, godz. 15:45 Stracił panowanie nad autem i wylądował w rowie Do zdarzenia drogowego z udziałem auta osobowego doszło po godzinie 14.00 w Opolu, przy ul. Wrocławskiej. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że kierujący osobowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »