Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-14, 16:25 Autor: Piotr Wójtowicz

Poseł PiS Janusz Kowalski ma plan przejęcia urzędu marszałkowskiego?

Pierwsza sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. Joanna Matlak]
Pierwsza sesja sejmiku województwa opolskiego [fot. Joanna Matlak]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Moim planem jest odsuniecie od władzy w regionie Mniejszość Niemiecką i Platformę Obywatelską - Wiceminister Janusz Kowalski, poseł Prawa i Sprawiedliwości tymi słowami zdradza cel działalności w polityce, a obecny zarząd województwa opolskiego określa mianem "leniuchów". Marszałek Andrzej Buła ripostuje, że pomysł wiceministra i posła prawicy to efekt braku sukcesów w polityce.
Janusz Kowalski głośno mówi, że jego planem na najbliższe 4 lata jest utworzenie koalicji bezpartyjnych samorządowców. - Dla zjednoczonej prawicy taką pozytywną alternatywą będzie bezpartyjny blok opolskich samorządowców, którzy kochają to województwo i mają dość władz TSKN i Platformy Obywatelskiej. Jestem zwolennikiem rozwiązań z Dolnego Śląska - mówi Kowalski.

Marszałek i lider PO na Opolszczyźnie Andrzej Buła, odnosząc się do tych słów podkreśla, że Janusz Kowalski jest politykiem, który nie lubi ludzi, natomiast możliwość odsunięcia koalicji PO - Mniejszość Niemiecka w najbliższych wyborach ocenia w ten sposób:

- To jest tak samo możliwe jak to, że prezydent Duda w maju przestanie być prezydentem. Trzeba pracować - ucina obecny marszałek.

Kolejne wybory samorządowe odbędą się w 2023 roku.
Janusz Kowalski
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2020-01-20, godz. 12:51 "Droga do wolności" - projekt edukacyjny delegatury IPN w Opolu o przemarszu Brygady Świętokrzyskiej przez Śląsk Przybliżyć mieszkańcom Opolszczyzny historię Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która 75 lat temu 19 stycznia przemaszerowała przez Śląsk - to główny cel projektu edukacyjnego… » więcej 2020-01-20, godz. 12:39 Jeszcze w tym roku w Brzegu powstanie centrum przesiadkowe. Przetarg już ogłoszono Jeszcze w tym roku brzeski dworzec autobusowy ma przejść metamorfozę. W miejscu zaniedbanych zabudowań sprzed kilkudziesięciu lat pojawi się nowoczesne centrum… » więcej 2020-01-20, godz. 12:26 Policjanci z Zawadzkiego uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie 33-latek kilka dni temu zadzwonił do swojego dzielnicowego aspiranta Damiana Zembika i powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo. » więcej 2020-01-20, godz. 11:15 Zaburzenia depresyjne wśród dzieci i młodzieży tematem spotkania w opolskim SCK To kolejna odsłona cyklu 'Psychologia w praktyce'. Zagadnienie to będzie zgłębiać Wiktoria Kubiec, starszy wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Na co dzień zajmuje… » więcej 2020-01-20, godz. 11:02 "Darmowy" bilet od policji czeka na Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest poszukiwany Opolska policja poszukuje Marcina Kobelucha. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, nielegalne transfery dewizowe i przestępstwa… » więcej 2020-01-20, godz. 10:12 Nowe przystanki autobusów miejskich w rejonie dworca PKS w Opolu Uwaga pasażerowie opolskiego MZK. Od dzisiaj (20.01) autobusy miejskie w Opolu nie zatrzymują się przy kilku przystankach w rejonie budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2020-01-20, godz. 09:45 Wyborcze starcia na Opolszczyźnie. Przed nami wybory w Ozimku, Pokoju i Olszance 9 lutego odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Poznaliśmy już kandydatów. W wyborach wystartują: Joanna Bachłaj, Mirosław Wieszołek, Krzysztof… » więcej 2020-01-19, godz. 21:32 Mnóstwo inspiracji i branżowych ofert. Tłumy młodych par na opolskich Targach Ślubnych Podwieszane dekoracje kwiatowe, minimalistyczne i błyszczące od góry do dołu suknie ślubne, czy malowane torty - to trendy, które w tym roku mają królować na przyjęciach… » więcej 2020-01-19, godz. 21:21 Wieczorny wypadek na DK 94 w Buszycach [AKTUALIZACJA] Trzy osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94 w Buszycach. Trasa Opole-Brzeg w tym miejscu jest zablokowana. » więcej 2020-01-19, godz. 20:31 Dachowanie samochodu osobowego w Opolu. Są poszkodowani Dwie osoby zostały poszkodowane po dachowaniu samochodu osobowego na Rondzie im. Jerzego Szczakiela w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »