Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-14, 19:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach w tym roku bez zwierząt

Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także podziwiać widoki miasta. Oficjalne otwarcie 24 grudnia, jednak największą atrakcją będzie kolędowanie w drugi dzień świąt, podczas którego rozbłyśnie kilka tysięcy sztucznych ogni.
- W tym roku nie zobaczymy zwierząt. Co roku towarzyszy nam jakiś element aktualny, w tym roku będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy - mówi ksiądz Paweł Chyla, parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. - Postać ordynariusza biskupa Andrzeja Czai, który będzie patrzył na opolską katedrę, która z tego miejsca jest pięknie widoczna. Symbolicznie pokazuje to, że ksiądz biskup patrzy na to, jak postępuje renowacja katedry opolskiej.

Największą plenerową szopkę w województwie opolskim, jak co roku tworzyć będzie kilkunastu mężczyzn.

- Główną scenę budujemy po to, żeby stworzyć te wszystkie sceny biblijne. Będzie Święta Rodzina, Herod, pasterze wykonujące różne prace. Po lewej stornie głównej sceny, jest już ustawiony domek i jest to pierwsza budowla. Tam będą ustawione zdjęcia - mówi Andrzej Toczek, kierownik budowy szopki.

- Przy szopce pomagam od 15 lat, dzisiaj też nie mogło mnie zabraknąć - dodaje pan Marek, pomocnik. - Każdy tam gdzie zostanie przydzielony to robi. Nie ma jakiejś specjalizacji, jest ogólna. Wszyscy pracują, noszą deski, przybiją, coś postawią nowego. Na tym budowa polega.

Szopkę będzie można oglądać do 6 stycznia.
ksiądz Paweł Chyla
Andrzej Toczek
Marek

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 13:06 Udany pościg głubczyckich policjantów za 22-letnim kierowcą skradzionego auta Podejrzany został namierzony na jednej z ulic w Głubczycach. Kierowca nie zatrzymał się na wezwanie policjantów i zaczął uciekać. Pościg zakończył się… » więcej 2020-10-21, godz. 12:25 Ponad 60 uczniów ze szkół podstawowych w Ujeździe i w Jaryszowie uczy się zdalnie Na terenie gminy Ujazd w powiecie strzeleckim w dwóch placówkach obowiązuje nauczanie hybrydowe. Chodzi o szkołę podstawową w Jaryszowie oraz w Ujeździe… » więcej 2020-10-21, godz. 10:45 Ministerstwo Zdrowia: rekord zakażeń koronawirusem w kraju i na Opolszczyźnie [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (21.10) o 10 040 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 362 na Opolszczyźnie. W regionie od początku… » więcej 2020-10-21, godz. 10:30 Bądź odpowiedzialny, chroń siebie i innych, pamiętaj o zasadzie DDM, także na cmentarzach - apeluje Zakład Komunalny… Przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych coraz więcej osób odwiedza cmentarze, by porządkować groby swoich bliskich. Zakład Komunalny w Opolu… » więcej 2020-10-21, godz. 09:45 80 łóżek "covidowych" w Namysłowskim Centrum Zdrowia. Pozostałe oddziały szpitala nie będą funkcjonować 80 łóżek covidowych ma powstać w tworzonym w Namysłowskim Centrum Zdrowia oddziale zakaźnym. - Jesteśmy zaskoczeni rozmiarem, w jakim mamy zajmować się… » więcej 2020-10-21, godz. 09:30 W Namysłowie rozmawiano o zaletach mediacji. Ze względu na pandemię, wydarzenie przeniosło się do sieci O roli mediacji w rodzinie mówiono podczas konferencji zorganizowanej w namysłowskim magistracie. Podczas prelekcji poruszano tematy związane między innymi… » więcej 2020-10-21, godz. 08:30 12 tysięcy zestawów domowych ochrony osobistej dla ponad 80 ośrodków pomocy społecznej 12 tysięcy zestawów domowych do ochrony osobistej trafi do ponad 80 miejskich i gminnych instytucji związanych z pomocą społeczną w regionie.  Zakupił… » więcej 2020-10-21, godz. 08:00 Opole: rozpoczyna się remont chodnika na moście Piastowskim Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, że dzisiaj (21.10) rozpoczyna się remont chodnika na moście Piastowskim. Prace będą prowadzone po prawej stronie… » więcej 2020-10-21, godz. 07:30 Podziemna plantacja marihuany. Akcja CBŚP w powiecie nyskim [FILM] Policjanci CBŚP w powiecie nyskim zlikwidowali podziemną plantację konopi. Zatrzymali również gospodarza, który przy próbie przeszukania posesji próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 06:07 Zablokowana A4 w okolicach węzła Krapkowice. Doszło do śmiertelnego wypadku. Nie żyje kierowca busa [AKTUALIZACJA] Zablokowany opolski odcinek A4 w kierunku Wrocławia po wypadku na 252 km trasy. Około godz 01:13 bus uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***