Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-14, 19:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach w tym roku bez zwierząt

Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także podziwiać widoki miasta. Oficjalne otwarcie 24 grudnia, jednak największą atrakcją będzie kolędowanie w drugi dzień świąt, podczas którego rozbłyśnie kilka tysięcy sztucznych ogni.
- W tym roku nie zobaczymy zwierząt. Co roku towarzyszy nam jakiś element aktualny, w tym roku będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy - mówi ksiądz Paweł Chyla, parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. - Postać ordynariusza biskupa Andrzeja Czai, który będzie patrzył na opolską katedrę, która z tego miejsca jest pięknie widoczna. Symbolicznie pokazuje to, że ksiądz biskup patrzy na to, jak postępuje renowacja katedry opolskiej.

Największą plenerową szopkę w województwie opolskim, jak co roku tworzyć będzie kilkunastu mężczyzn.

- Główną scenę budujemy po to, żeby stworzyć te wszystkie sceny biblijne. Będzie Święta Rodzina, Herod, pasterze wykonujące różne prace. Po lewej stornie głównej sceny, jest już ustawiony domek i jest to pierwsza budowla. Tam będą ustawione zdjęcia - mówi Andrzej Toczek, kierownik budowy szopki.

- Przy szopce pomagam od 15 lat, dzisiaj też nie mogło mnie zabraknąć - dodaje pan Marek, pomocnik. - Każdy tam gdzie zostanie przydzielony to robi. Nie ma jakiejś specjalizacji, jest ogólna. Wszyscy pracują, noszą deski, przybiją, coś postawią nowego. Na tym budowa polega.

Szopkę będzie można oglądać do 6 stycznia.
ksiądz Paweł Chyla
Andrzej Toczek
Marek

Wiadomości z regionu

2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej 2020-01-17, godz. 17:08 Nyski sąd rozpatrzy oskarżenie przeciwko policjantowi, który ponad 5 lat temu strzelał pod nyską wieżą ciśnień Sąd Rejonowy w Nysie będzie badał sprawę z oskarżenia prywatnego przeciwko policjantowi, który w grudniu 2014 roku strzelał do samochodu prowadzonego przez 22-letniego… » więcej 2020-01-17, godz. 16:45 "Dzieci były w tym domu przedmiotami trzeciej kategorii". Wysokie wyroki ws. rodziny z Krapkowic, która zgotowała małym… Wysokie kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W opolskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w bulwersującej sprawie z Krapkowic. Według prokuratury, matka, jej konkubent… » więcej 2020-01-17, godz. 16:32 2 nowe fotoradary na Opolszczyźnie. Znamy lokalizację W Niemodlinie przy ul. Opolskiej, na wysokości numeru 12 (to DK 46) oraz w Krapkowicach przy ul. Księdza Koziołka (to DW 409) - w tych dwóch miejscach do końca… » więcej 2020-01-17, godz. 16:30 W Paczkowie powstało pierwsze mieszkanie wspomagane. Miasto zapowiada kolejne inicjatywy tego typu W Paczkowie przekazano do użytku pierwsze mieszkanie wspomagane. To rozwiązanie mające na celu poprawę opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. » więcej 2020-01-17, godz. 16:00 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania „Motocyklowe Kolędowanie” organizowane jest w Prudniku-Lesie. Ta niedzielna impreza na terenie Sanktuarium św. Józefa odbędzie się już po raz 14. Towarzyszy jej… » więcej 2020-01-17, godz. 14:45 Pieniądze na badania mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przyznane 46 tysięcy złotych na realizację dwóch programów profilaktycznych otrzyma z kasy opolskiego NFZ samorząd Kędzierzyna-Koźla. » więcej 2020-01-17, godz. 14:00 Pół miliona złotych strat. Mieszkaniec Prudnika usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie do jednej z firm w Prudniku i kradzież elementów miedzianych z turbin prądotwórczych. Pokrzywdzony… » więcej 2020-01-17, godz. 13:30 Policjanci z Ozimka mają nowy radiowóz Policjanci z Komisariatu Policji w Ozimku otrzymali nowy radiowóz - to oznakowana Dacia Daster. » więcej 2020-01-17, godz. 13:25 Ludzkie szczątki znaleziono w lesie w powiecie nyskim Na razie nie jest znana tożsamość osoby, której ciało znaleziono na terenie leśnym w pobliżu Jasienicy Dolnej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »