Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-13, 10:49 Autor: Wiktoria Palarczyk

Ruszają prace przy największej szopce bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie

Ruszają prace przy największej szopce bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie [fot. ks.Paweł Chyła]
Ruszają prace przy największej szopce bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie [fot. ks.Paweł Chyła]
Oficjalnie budowa szopki przy parafii św. Józefa w Opolu- Szczepanowicach rozpocznie się w sobotę (14.12), jednak pierwsze elementy pojawiły się już na placu kościelnym. W tym roku dominować będą widoki Opola. Pojawi się także strefa z archiwalnymi zdjęciami ludzi, którzy przyczynili się do budowy tamtejszego kościoła. Okazją jest jubileusz 90-lecia powstania parafii.
Największą plenerową szopkę w województwie opolskim, jak co roku, tworzyć będzie kilkunastu mężczyzn.

- Wszyscy, którzy pracują przy budowie szopki wkładają w to całe swoje serce. Ta tradycja przechodzi z pokolenia na pokolenie - zaznacza ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, proboszcz parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

- Starsze pokolenie, to które rozpoczęło prace przy szopce 21 lat temu już choruje, dlatego teraz pomaga im młodzież. Nasz parafialny artysta Paul Schichta stworzył te wszystkie figury. One są dość często podobne do znanych postaci Opola. Będzie także postać biskupa opolskiego Andrzeja Czai, który patrzy w stronę trwającej renowacji Katedry Opolskiej. Również w tle obraz Matki Bożej Opolskiej. Nawiązujemy do opolskich tradycji i do tego, co w Opolu aktualnie się dzieje.

Szopka zostanie otwarta 22 grudnia, a będzie można ją oglądać do 6 stycznia. Największą atrakcją będzie kolędowanie. W drugi dzień świąt, podobnie jak w poprzednich latach, gdy zabrzmi “Cicha noc" rozbłyśnie kilka tysięcy sztucznych ogni.
ks. prałat Zygmunt Lubieniecki

Wiadomości z regionu

2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej 2020-02-23, godz. 18:00 Pożar domu w Głębinowie. Mieszkańcy zdążyli się ewakuować 6 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza w domu wielorodzinnym w Głębinowie w powiecie nyskim. Pięcioro mieszkańców domu, czworo… » więcej 2020-02-23, godz. 17:00 Władze Kluczborka zapraszają mieszkańców na spotkanie dotyczące przyszłości miasta Spotkanie podsumowujące i zapowiadające dla mieszkańców organizuje Urząd Miejski w Kluczborku. » więcej 2020-02-23, godz. 16:30 Jazda pod wpływem alkoholu i zabrane dowody rejestracyjne. Policja wstępnie podsumowała ferie w powiecie opolskim Ponad 1000 kontroli drogowych, 8 kierowców jadących na podwójnym gazie i 86 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Komenda Miejska Policji w Opolu wstępnie podsumowała… » więcej 2020-02-23, godz. 16:15 W Opolu uczczono 97. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech Salwą honorową i złożeniem kwiatów przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w Opolu Rodłacy uczcili 97. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków… » więcej 2020-02-23, godz. 14:30 "Zajmę się problemami Polaków, a nie wojną polsko-polską". Władysław Kosiniak-Kamysz z kampanią prezydencką w Opolu - Zakończyć wojnę polsko-polską dwóch największych partii, zmienić ordynację wyborczą i zająć się sprawami ważnymi dla Polaków - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz… » więcej 2020-02-23, godz. 14:00 Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... duży plac zabaw i siłownia Dzięki darowiźnie firmy Unimot Avia w Zawadzkiem, tuż przy urzędzie miasta, powstanie duży plac zabaw, połączony z siłownią i ogrodem sensorycznym. Gmina otrzymała… » więcej 2020-02-23, godz. 11:30 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach Przed godziną 4.00 rano doszło do wypadku na trasie Opole - Krapkowice. W miejscowości Źlinice na DK 45 dachował samochód osobowy. 1 osoba została ranna. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »