Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-19, 16:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Będą zmiany w samorządzie województwa? Roman Kolek i Stanisław Rakoczy mogą odejść z zarządu

Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Roman Kolek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Stanisław Rakoczy [fot. Justyna Krzyżanowska]
Stanisław Rakoczy [fot. Justyna Krzyżanowska]
Wicemarszałek Roman Kolek rozważa odejście z urzędu marszałkowskiego, a jutro (20.11) członkowie PSL maja zdecydować, czy Stanisław Rakoczy nadal będzie ich reprezentował na stanowisku wicemarszałka. To efekt ostatnich wyborów parlamentarnych.
Obecny lider ludowców w regionie przypomina, że już rok temu deklarował rezygnację z funkcji w przypadku przegranej w wyborach parlamentarnych.

Natomiast Roman Kolek, który odpowiada za służbę zdrowia w regionie myśli, by wrócić do zawodu lekarza. Jednak unika jednoznacznej odpowiedzi, czy podjął ostateczną decyzję w tej sprawie. - Ja długo pracuje w opiece zdrowotnej i chcę, aby tak pozostało, natomiast co jakiś czas odczuwam wielki pęd do tego, by zaangażować się w pracę lekarską, ponieważ brakuje lekarzy. Natomiast, czy odejdę to jest moja osobista sprawa.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że Roman Kolek myśli o przejściu do Opolskiego Centrum Onkologii, a jego miejsce w urzędzie marszałkowskim zajmie Zuzanna Donath-Kasiura lub obecny Rafał Bartek. Lider TSKN nie chciał komentować tych doniesień.

Wicemarszałek Roman Kolek w trakcie kampanii wyborczej był mocno atakowany i obwiniany za likwidację ośrodka w Suchym Borze oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.

Jutro (20.11) zapadnie także decyzja, czy wicemarszałek Stanisław Rakoczy dalej będzie reprezentował Polskie Stronnictwo Ludowe w zarządzie województwa opolskiego. - Musimy pamiętać, że PSL jest partią demokratyczna i jutro postawię wniosek na prezydium o cofnięcie mi rekomendacji. To nie ja decyduję, kto jest wicemarszałkiem tylko zarząd wojewódzki PSL na wniosek prezydium.

A co, jeśli członkowie PSL nie cofną rekomendacji? - Wówczas będę się zastanawiał, co zrobić dalej. Stanisław Rakoczy, który dzisiaj w urzędzie marszałkowskim odpowiada za rolnictwo i tereny wiejskie zaznacza, że jego naturalnym następcą będzie Antoni Konopka.

Od szeregowych członków partii słyszymy, że o przyszłości wicemarszałka zdecyduje prezes PSL, czyli Władysław Kosiniak-Kamysz.

Marszałek i lider Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie Andrzej Buła poinformował, że w tej chwili nie ma żadnego oficjalnego zgłoszenia od jakiegokolwiek członka zarządu o rezygnacji ze stanowiska, ale jeśli takie będzie to je przyjmie.
Roman Kolek 1
Stanisław Rakoczy 2
Andrzej Buła 3

Wiadomości z regionu

2019-12-16, godz. 07:30 Rusza system elektronicznych biletów miejskiej komunikacji w Opolu. W życie wchodzi karta OPOLKA Od poniedziałku (16.12) startuje system obsługi karty OPOLKA, która ma zastąpić tradycyjne bilety okresowe i umożliwić bezgotówkowy zakup jednorazowych biletów… » więcej 2019-12-16, godz. 07:15 Prolongaty zawieszenia oddziałów w opolskich szpitalach Do 28 grudnia oddział pediatryczny w SP ZOZ w Głubczycach pozostaje zawieszony - tak wynika z informacji opublikowanej na stronie internetowej opolskiego oddziału… » więcej 2019-12-15, godz. 20:15 Grodków pamięta o represjonowanych w stanie wojennym. To tu działał ośrodek odosobnienia W Grodkowie upamiętniono dziś (15.12) przypadającą w piątek 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W organizowanych corocznie obchodach, udział wzięli przedstawiciele… » więcej 2019-12-15, godz. 19:15 Mieszkańcy Głogówka mogą korzystać z bezpłatnego lodowiska. Niewykluczone, że w przyszłości ślizgawka trafi na miejscowy… Mieszkańcy Głogówka mogą już korzystać z lodowiska przy miejscowej Szkole Podstawowej nr 2. Pierwszy raz po niemal rocznej przerwie, na taflę wyjechało kilkanaścioro… » więcej 2019-12-15, godz. 19:15 Głogówek bawi się i pomaga, także Polakom na Litwie. W mieście odbył się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy Stoiska ze smakołykami i świątecznymi ozdobami, przejażdżki saniami Mikołaja czy świąteczne pieśni. To wszystko czekało dziś (15.12) na odwiedzających jarmark… » więcej 2019-12-15, godz. 19:00 Wypadek przy ul. Technologicznej w Opolu [AKTUALIZACJA] Do zderzenia trzech aut doszło w Opolu, przy ul. Technologicznej. Dwie osoby zostały poszkodowane. Jeden z samochodów leży na boku. Trasa jest całkowicie zabl… » więcej 2019-12-15, godz. 18:15 Będą mówić o przebiegu obwodnicy Olesna. Ruszają spotkania w terenie Ruszają spotkania informacyjne dot. planowanej budowy obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11. Pierwsze - w poniedziałek (16.12) o godz 16 w Miejskim Domu… » więcej 2019-12-15, godz. 17:50 O prawyborach w PO i kandydatach na prezydenta Polski rozmawiali goście Niedzielnej Loży Radiowej Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała Jacka Jaśkowiaka w prawyborach i została oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Prawybory w… » więcej 2019-12-15, godz. 17:15 Na jeden dzień Opole stało się stolicą niemieckiej kolędy. Weihnachtsmarkt na rynku Dbają o zachowanie tożsamości kulturowej i pokazują, że Opole może kojarzyć się także z kolędą niemiecką. Z inicjatywy Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2019-12-15, godz. 16:50 Jest już dwóch kandydatów na burmistrza Ozimka Opolska delegatura PKW potwierdza na swojej stronie, że zarejestrowały się dwa komitety, które chcą wystawić swoich kandydatów w wyborach uzupełniających na burmistrza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »