Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-13, 23:50 Autor: Piotr Wójtowicz

"Sondaże dawały nam dwa razy gorszy wynik". PSL zadowolone z prawie 10-procentowego poparcia

PSL zadowolony z prawie 10 procentowego poparcia
PSL zadowolony z prawie 10 procentowego poparcia
Polskie Stronnictwo Ludowe w regionie zadowolone z sondażowych wyników niedzielnych wyborów. Według sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS, ludowcy zdobyli 10-procentowe poparcie.
Lider PSL na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy podkreśla, że w tej kampanii, podobnie jak w poprzednich, badania opinii publicznej dawały im 5-procentowy wynik, a skończyło się dwa razy większym rezultatem.

- Jesteśmy umiarkowanie szczęśliwi, ale muszę przypomnieć, że jeszcze niedawno badania opinii publicznej dawały nam 4 procent, a przecież to jest straszne demotywujące, ponieważ jeśli wyborcy słyszą, że mamy takie poparcie to zastanawiają się, po co na nas głosować. To jest świadoma manipulacja, ponieważ pokazywanie takich wyników na tydzień przed wyborami pokazuje, że coś jest nie tak. Zaskoczył mnie wynik Konfederacji - stwierdził kandydat nr 2 na liście PSL Koalicja Polska.

Pytany, czy opłacało się iść do wyborów bez Koalicji Obywatelskiej lider ludowców odpowiedział: - Proszę zwrócić uwagę, że w biurze przy Katowickiej w Opolu mamy wieczór wyborczy PSL, natomiast warto zapytać, czy ktoś słyszał o wyborze Nowoczesnej - nikt. I to jest właśnie jeden z haczyków, gdybyśmy dołączyli to po 125 latach istnienia, stracilibyśmy tożsamość, a wynik pokazuje, że jesteśmy potrzebni Polakom.

Wynik PSL w tych wyborach daje 1 mandat poselski ludowcom w województwie opolskim. Prawdopodobnie zdobędzie go Paweł Kukiz. Ale wszystkie te wyliczenia wciąż oparte są tylko na wynikach sondażowych exit poll IPSOS, przeprowadzonych na zlecenie TVP, TVN24 i Polsat News. Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych będą znane nie wcześniej niż w poniedziałek późnym wieczorem.
Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2019-12-06, godz. 11:16 Sąd: pielęgniarz nie gwałcił więźnia, ale przekroczył uprawnienia Pielęgniarz z głubczyckiego więzienia Łukasz H., początkowo był oskarżany przez więźnia o przymuszenie do kontaktów seksualnych. Miało do tego dochodzić na terenie… » więcej 2019-12-06, godz. 11:14 Jazda "na suwak" i korytarze życia - to nowe obowiązki kierowców Od dziś (6.12) kierowcy mają obowiązek tworzenia tak zwanych 'korytarzy życia' oraz jazdy na suwak. Celem nowych regulacji jest ułatwienie służbom ratunkowym dojazdu… » więcej 2019-12-06, godz. 10:51 Zderzenie czterech samochodów na DK 46 [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Opola w Jakubowicach zderzyły się cztery samochody. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2019-12-06, godz. 10:30 Będzie kolorowo i świątecznie w Kluczborku. Po południu rozpocznie się Święto Światła Święto Światła połączone z Mikołajkami zaplanowano na dzisiejsze (06.12) popołudnie w Kluczborku. » więcej 2019-12-06, godz. 09:00 Otwarcie rynku w Dobrodzieniu połączono z kiermaszem bożonarodzeniowym. Początek dziś po południu Rusza jarmark bożonarodzeniowy w Dobrodzieniu. Organizatorzy zapewniają, że warto odwiedzić rynek dziś (06.12) po południu, jutro i w niedzielę. » więcej 2019-12-06, godz. 08:00 Henryk Jaschik z Krapkowic już rozwiesza lampki. W tym roku jego posesja ma być jeszcze piękniejsza Henryk Jaschik z Krapkowic coraz mocniej przygotowuje się do świąt. Czas goni i choć prace rozpoczął kilka tygodni temu, to codziennie poświęca kilka godzin na… » więcej 2019-12-06, godz. 08:00 Mieszkańcy Prudnika wspierają rodaków na Kresach. Transport z darami wyruszy w poniedziałek Zakończyła się zbiórka darów organizowana pod hasłem „Święty Mikołaj z Prudnika dla Nadwórnej”. Ta przedświąteczna akcja charytatywna ma już 20-letnią tradycję… » więcej 2019-12-05, godz. 22:00 Część nyskiego śródmieścia będzie wkrótce udostępniona dla ruchu. Na zakończenie prac w rynku trzeba będzie poczekać do… Za kilka dni kierowcy i piesi będą mogli korzystać z przebudowanej ulicy Wrocławskiej w Nysie. Na otwarcie reszty śródmieścia trzeba będzie poczekać kilka mie… » więcej 2019-12-05, godz. 21:30 Opolscy wolontariusze nagrodzeni za swoją pracę Podczas XIX Opolskiej Gali Wolontariatu nagrodzono 100 osób, które wyróżniają się pomocą na rzecz innych. Działają jako wolontariusze przy Miejskim Ośrodku Pomocy… » więcej 2019-12-05, godz. 20:30 "Cegiełki Wdzięczności". Opolska katedra wyróżniła swoich darczyńców Ponad 120 osób otrzymało dzisiaj (05.12) 'Cegiełki Wdzięczności'. Są one podziękowaniem za wsparcie przy renowacji Katedry Opolskiej. Remont świątyni trwa od 2015… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »