Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-18, 15:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolskie: 800 tysięcy złotych na szkolenie przyszłych liderów

Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Młodzież gotowa do działania [fot.P.Wójtowicz]
Urząd marszałkowski i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej wyłonili 200 osób, które w przyszłości mają stać się lokalnymi liderami i aktywizować innych. W ramach projektu „Młodzież gotowa do działania” 800 tysięcy złotych ma trafić na szkolenia, wyłonienie najciekawszych pomysłów i wsparcie ich pomocą od 2,5 do pół tysiąca złotych. Pomysł był przeznaczony dla ludzi w wieku 15-29 lat. Podczas szkoleń otrzymali oni wsparcie mentorów, psychologa i trenera.
Barbara Kamińska, dyrektor biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego tłumaczy, że dzięki wsparciu młodzież będzie m.in. sprzątać Opole, działać na rzecz ekologii, chorych i potrzebujących oraz wspierać integrację - Ci młodzi ludzie chcą pokazać, że w tych mniejszych miejscowościach także można coś zrobić. Jako przykład podaje pomysł młodzieży z Maciowakrzy, gdzie postanowiono zorganizować Mikołajki dla wszystkich połączone ze szkoleniem z pierwszej pomocy. Florian Szramowski, działacz tamtejszego OSP tłumaczy, że ich projekt zajął 3 miejsce i za to otrzymali półtora tysiąca złotych. - Może na wszystko nie wystarczy, ale zawsze to coś - zaznacza. - Jestem dumny z chłopaków - podkreśla prezes tamtejszej OSP Hubert Kubanek, który dodaje, że młodzież należy namawiać do działania i do tego żeby się chwalili tym co robią

Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca zaznacza, że w przeszłości kuźniami liderów były zwykle młodzieżówki partii politycznych. - To tam tworzono przyszłych radnych, natomiast nam zależało, aby iść w stronę społeczną, bo lider to również ta osoba, która myśli o małej ojczyźnie.

Podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim zaprezentowano pomysł Aleksandry Serfin i Marty Skowron z ZSZ 4 w Opolu. Pierwszy projekt zakłada zorganizowanie grup, które posprzątają najbardziej zaśmiecone miejsca w mieście. Marta Skowron mówi, że pomysł jej grupy polega szkoleniach i spotkaniach dla osób, które są zagubione i nie potrafią mówić o swoich problemach.
Młodzież gotowa do działania 1
Młodzież gotowa do działania 2

Wiadomości z regionu

2019-12-08, godz. 15:55 Cztery samochody zderzyły się na ul. Częstochowskiej w Opolu Pojazdami podróżowało pięć osób, jedna z nich jest poszkodowana. » więcej 2019-12-08, godz. 15:55 Dzisiaj poznamy Kierowcę Roku Opolszczyzny. Trwa Świąteczny Puchar Forda W Opolu trwa (08.12) Świąteczny Puchar Forda, który zakończy 3 rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny. Jest to już 23 edycja tej imprezy. O godzinie 10.00 obok salonu… » więcej 2019-12-08, godz. 15:49 Trzecia z rzędu ligowa porażka Gwardii Opole. W Stegu Arenie opolanie przegrali jedną bramką z Górnikiem Zabrze W meczu 15. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Gwardia Opole po niezwykle emocjonującym meczu przegrała przed własna publicznością z wyżej notowanym w tej… » więcej 2019-12-08, godz. 15:30 Opole: Mikołaj zjechał do dzieci ze szpitalnego dachu Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami zjechał... z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Pacjenci z oddziału pediatrii otrzymali upominki nie… » więcej 2019-12-08, godz. 14:20 Klinika Prawa na Uniwersytecie Opolskim - uczy zawodu studentów, bezpłatnie pomaga potrzebującym Mieszkańcy Opola i regionu mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez studentów. Przy Uniwersytecie Opolskim funkcjonuje Klinika Prawa. - To… » więcej 2019-12-08, godz. 12:54 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 O 16.30 Olesno rozbłyśnie charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej… Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »