Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-13, 17:45 Autor: Daniel Klimczak

PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie

Poszkodowani są uczniami Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu [fot. archiwum szkoły]
Poszkodowani są uczniami Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu [fot. archiwum szkoły]
Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych ustaleń Państwowej Inspekcji Pracy.
Przypomnijmy, w wyniku wybuchu dwóch uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu, pracujących w warsztacie zajmującym się konserwacją instalacji LPG uległo poparzeniu.

- Podczas przeglądu jednego z samochodów doszło do wycieku. Nie doszło do pożaru tylko zapalił się gaz w atmosferze. Z oględzin tego miejsca wygląda, że była tam też nagrzewnica gazowa, która funkcjonuje z takim otwartym płomieniem. To mógł być inicjator - wyjaśnia Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu.

Poszkodowani zostali odwiezieni do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przez rodziców jednego z chłopaków. Stan jednego z nich jest cięższy, jednak rodziny nie ujawniają szczegółów, wskazując, że nastolatkowie są pod dobrą opieką lekarską.

Są hospitalizowani na oddziale chirurgii dziecięcej. Jak przekazała nam rzecznik szpitala w ciągu kilku dni powinni być wypisani.

W toku dalszych czynności inspektorzy PIP sprawdzają, czy nad młodocianymi pracownikami był sprawowany odpowiedni nadzór.

- Są pewne wątpliwości w zakresie tego, czy miejsce, w którym ta praca była wykonywana, było właściwe w tym kontekście, że osoby, do których należał warsztat nie były pracodawcami tych młodych ludzi. Wygląda na to, że oni jakby z innego zakładu zostali tam wydelegowani - dodaje Krzemienowski.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa ustalanie dalszych szczegółów wypadku.
Tomasz Krzemienowski
Tomasz Krzemienowski

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 16:00 Prudnik: posypały się mandaty za nielegalne wylewanie ścieków Niedozwolone odprowadzanie ścieków stało się problemem w gminie Prudnik. Nie wszyscy mieszkańcy wiosek wywożą nieczystości z gospodarstw na tamtejszą oczyszczalnię… » więcej 2019-12-12, godz. 15:45 Po raz 28. w Opolu kwestować będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Już za miesiąc 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. Ponad 300 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Nie… » więcej 2019-12-12, godz. 15:00 Rolnik znalazł w polu plantację marihuany. Postanowił z niej skorzystać. Dzisiaj ruszył proces Ponad 160 krzaków konopi, z których można było przygotować 23 kilogramy marihuany o wartości 700 tys. złotych. Taki widok zaskoczył rolnika Grzegorza S. pracującego… » więcej 2019-12-12, godz. 14:30 Narzekają na smog i chcą odszkodowania. Więźniowie pozywają gminę. "Niektórzy lubią pisać" Osadzeni z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich skarżą się na smog i pozywają gminę. Zdaniem dwóch więźniów podczas godzinnych spacerów zła jakoś powietrza… » więcej 2019-12-12, godz. 13:15 Mężczyzna próbował obrabować bank w Czarnowąsach, ale uciekł bez pieniędzy. Poszukuje go policja Nieudana próba napadu na bank w Opolu-Czarnowąsach. Napastnik został spłoszony i uciekł. » więcej 2019-12-12, godz. 12:45 Prawie 2 tysiące przedszkolaków z powiatu nyskiego nauczyło się, jak nieść pomoc w sytuacji zagrożenia życia [ZDJĘCIA] Prawie 2 tysiące maluchów z 68 placówek powiatu nyskiego wzięło udział w trwającej od września akcji 'Przedszkolak ratuje'. Podczas spotkań z policją, strażą pożarną… » więcej 2019-12-12, godz. 11:00 Kolejna szkoła z Opola dostała sprzęt w akcji urzędu marszałkowskiego "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" Sprzęt w ramach akcji 'Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery' trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Opolu. » więcej 2019-12-12, godz. 09:56 Pociągi jeżdżą normalnie. Badanie przyczyn wczorajszej awarii na dworcu w Opolu trwa - Ruch pociągów na dworcu kolejowym w Opolu odbywa się bez problemów - informuje Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. Do późnych godzin wieczornych trwała… » więcej 2019-12-12, godz. 09:15 Supermarkety rezygnują ze sprzedaży żywych karpi, cierpią na tym hodowcy Po apelach organizacji ekologicznych, większość marketów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia, mimo, że prawo taką sprzedaż dopuszcza i określa zasady transportu… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Kędzierzynie-Koźlu będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych Dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w Kędzierzynie-Koźlu w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »