Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-19, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

PIP przyznała nagrody najbezpieczniejszym firmom regionu. "Dla nas prewencja jest kluczowa"

Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Dla nich bezpieczeństwo pracy jest jednym z priorytetów. W opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrody firmom, przedsiębiorcom, którzy wykazali się skuteczną prewencją w swoich zakładach.
- Ważne jest to, żeby o bezpieczeństwie nie mówić tylko okazjonalnie - przekonuje Szczepan Kusibab, wiceprezes zarządu opolskiej firmy Adamietz. - Żeby to była pewna myśl przewodnia firmy, pewna wartość, która na co dzień przyświeca pracy wszystkich zespołów. Kwestia indywidualnych zabezpieczeń pracowników, to już jest takie absolutne minimum.

- Bezpiecznego gospodarstwa rolnego nie zrobimy tak od razu - dodaje Norbert Jantos z gospodarstwa rolnego w Łowkowicach. - Trzeba dbać systematycznie. Dbać o maszyny, żeby te które się psują były od razu naprawiane.

Wyróżnienia zostały wręczone w pięciu kategoriach: Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej, Buduj bezpiecznie, Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy, Bezpieczne gospodarstwo rolne oraz Bezpieczeństwo pracy w małych zakładach.

- Dla nas prewencja jest kluczowa - mówi Arkadiusz Kapuścik, Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu. - Przeprowadzamy około 2 tysięcy kontroli w roku. Przy ponad 108 tysiącach podmiotach, które działają na Opolszczyźnie, to mają one ograniczony wpływ. Zdajemy sobie sprawę, że dopiero działania prewencyjne dają nam większe pole oddziaływania i większą liczbę ludzi, którą możemy objąć zakresem szkoleń oraz przekazania właściwych metod wykonywania pracy.

Uroczystości były podsumowaniem obchodów 100-lecia istnienia Państwowej Inspekcji Pracy w Polsce. Jej powstanie specjalnym dekretem ogłosił 3 stycznia 1919 roku marszałek Józef Piłsudski.
Szczepan Kusibab, Norbert Jantos
Arkadiusz Kapuścik

Wiadomości z regionu

2020-11-23, godz. 21:45 Przystosowanie i zabezpieczenie kadr. To główny cel państowej pomocy dla Domów Pomocy Społecznej w regionie Przygotowanie i zabezpieczenie Domów Pomocy Społecznej przed wzrostem zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2. W tym celu ma zostać wykorzystana III tegoroczna… » więcej 2020-11-23, godz. 20:30 Nauczyciele mogą starać się o 500 złotych rządowego dofinansowania do zakupu sprzętu Nauczyciele prowadzący nauczanie zdalne w szkołach publicznych i niepublicznych w regionie mogą starać się o dodatkowe 500 złotych rządowego wsparcia. Dofinansowanie… » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Raport dnia: spadła liczba zakażeń. Na Opolszczyźnie niecałe pół tysiąca nowych przypadków Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby COVID-19 potwierdzono u 493 mieszkańców Opolszczyzny. Zmarły dwie osoby. » więcej 2020-11-23, godz. 20:00 Ponad 170 pacjentów zarażonych COVID-19 w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. Wśród nich są noworodki z podejrzeniem… 172 pacjentów zarażonych koronawirusem znajduje się aktualnie w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu. W tej grupie jest 16 osób wymagających podłączenia… » więcej 2020-11-23, godz. 19:40 Trzech kapłanów z diecezji opolskiej przegrało walkę z koronawirusem Trzech opolskich księży zmarło z powodu COVID-19. Dwóch z nich było czynnymi proboszczami. » więcej 2020-11-23, godz. 19:00 MEN szykuje zmiany w egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Ma być mniej zadań i mniej lektur W związku z pandemią koronawirusa i wydłużeniem zdalnego nauczania do Świąt Bożego Narodzenia, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmienia wymagania dotyczące… » więcej 2020-11-23, godz. 18:27 Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Nysą a Korfantowem. Na miejsce leci LPR Czołowe zderzenie samochodów osobowych na trasie między Nysą a Korfantowem na drodze wojewódzkiej nr 407. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby są… » więcej 2020-11-23, godz. 17:45 Marzą o opale na zimę, kurtce czy zapasie żywności. Ponad 200 rodzin ma już swoich darczyńców w ramach Szlachetnej… Marzą o opale na zimę, ciepłych kurtkach czy zapasie żywności. Co roku Szlachetna Paczka dociera do setek tysięcy potrzebujących osób w całym kraju. Choć… » więcej 2020-11-23, godz. 17:15 Honorowi Dawcy Krwi mają swoje święto. Dyrektor RCKiK w Opolu składa życzenia i dziękuje Trwają ogólnopolskie Dni Honorowego Krwiodawstwa. Ten bezcenny lek jest szczególnie ważny w tym roku, kiedy również Polska zmaga się z epidemią korona… » więcej 2020-11-23, godz. 16:00 Politycy PO o wielkich stratach inwestycyjnych dla regionu po ewentualnym wecie Polski dla budżetu UE 'Polska sypie piach w tryby Unii Europejskiej'. Tak o możliwym wecie Polski wobec budżetu wspólnoty mówili na konferencji prasowej politycy Platformy Obyw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***