Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-19, 15:00 Autor: Mariusz Chałupnik

PIP przyznała nagrody najbezpieczniejszym firmom regionu. "Dla nas prewencja jest kluczowa"

Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Wręczenie nagród najbezpieczniejszym opolskim firmom przez PIP [fot. Mariusz Chałupnik]
Dla nich bezpieczeństwo pracy jest jednym z priorytetów. W opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrody firmom, przedsiębiorcom, którzy wykazali się skuteczną prewencją w swoich zakładach.
- Ważne jest to, żeby o bezpieczeństwie nie mówić tylko okazjonalnie - przekonuje Szczepan Kusibab, wiceprezes zarządu opolskiej firmy Adamietz. - Żeby to była pewna myśl przewodnia firmy, pewna wartość, która na co dzień przyświeca pracy wszystkich zespołów. Kwestia indywidualnych zabezpieczeń pracowników, to już jest takie absolutne minimum.

- Bezpiecznego gospodarstwa rolnego nie zrobimy tak od razu - dodaje Norbert Jantos z gospodarstwa rolnego w Łowkowicach. - Trzeba dbać systematycznie. Dbać o maszyny, żeby te które się psują były od razu naprawiane.

Wyróżnienia zostały wręczone w pięciu kategoriach: Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej, Buduj bezpiecznie, Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy, Bezpieczne gospodarstwo rolne oraz Bezpieczeństwo pracy w małych zakładach.

- Dla nas prewencja jest kluczowa - mówi Arkadiusz Kapuścik, Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu. - Przeprowadzamy około 2 tysięcy kontroli w roku. Przy ponad 108 tysiącach podmiotach, które działają na Opolszczyźnie, to mają one ograniczony wpływ. Zdajemy sobie sprawę, że dopiero działania prewencyjne dają nam większe pole oddziaływania i większą liczbę ludzi, którą możemy objąć zakresem szkoleń oraz przekazania właściwych metod wykonywania pracy.

Uroczystości były podsumowaniem obchodów 100-lecia istnienia Państwowej Inspekcji Pracy w Polsce. Jej powstanie specjalnym dekretem ogłosił 3 stycznia 1919 roku marszałek Józef Piłsudski.
Szczepan Kusibab, Norbert Jantos
Arkadiusz Kapuścik

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 19:20 Mieszkańcy Lubszy znów zablokowali drogę. Jeśli nie zostaną wysłuchani, zapowiadają zaostrzenie walki o obwodnicę Droga krajowa nr 39 w Lubszy była dziś (21.02) ponownie zablokowana przez dwie godziny. » więcej 2020-02-21, godz. 18:12 Bezpłatne porady dla mieszkańców regionu. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Mieszkańcy Opolszczyzny mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnych w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach organizacji po… » więcej 2020-02-21, godz. 17:30 Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego 'Wagon' w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki… » więcej 2020-02-21, godz. 17:25 Leśnicy wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Olesna. W sumie chodzi o 100 hektarów Trwa wycinka drzew w związku z budową obwodnicy Olesna. Pierwsze prace rozpoczęły się w styczniu, natomiast obecne tempo wycinki jest wysokie, bo Nadleśnictwo… » więcej 2020-02-21, godz. 17:20 Kolejne zatrzymania zagranicznych kierowców na opolskich drogach Nieszczelne układy z wyciekającymi płynami oraz jazda na karcie kierowcy należącej do innej osoby. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego… » więcej 2020-02-21, godz. 15:30 Będzie generalny remont siedziby straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed wakacjami powinien rozpocząć się remont budynku, w którym siedzibę mają strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla. Prace potrwają około roku. W tym czasie… » więcej 2020-02-21, godz. 15:25 Czteroosobowa rodzina z Opola potrzebuje pomocy Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która wczoraj (20.02) w pożarze straciła cały dobytek życia. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.30 przy ulicy Waleckiego w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »