Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-20, 17:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg?

archiwum (fot. USK)
archiwum (fot. USK)
konferencja prasowa [fot.M.Matuszkiewicz]
konferencja prasowa [fot.M.Matuszkiewicz]
- Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi – tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) podsumowała sytuację w służbie zdrowia w naszym województwie wicewojewoda Violetta Porowska. Takie zestawienie publikuje portal swiatprzychodni.pl.
- Od 1 kwietnia zostały zniesione limity na badania rezonansem magnetycznym, tomografię komputerową oraz na zabiegi usunięcia zaćmy. Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie – mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Jeżeli chodzi o tomografię komputerową, zmniejszyliśmy czas oczekiwania o 82 procent, co oznacza 12 dni. Jeżeli chodzi o rezonans magnetyczny to o 70 procent skróciliśmy kolejki i w tej chwili to jest do 50 dni. Zabieg usunięcia zaćmy to jest 253 dni oczekiwania.

Od stycznia do opolskich szpitali wpłynęło 32,5 miliona złotych. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w tym roku dysponuje budżetem w wysokości 2 miliardów 138 milionów złotych.

- Dzięki tym dodatkowym środkom mogliśmy ogłosić dodatkowe postępowania. Dwa rezonanse magnetyczne, dwóch świadczeniobiorców, którzy realizują zabieg zaćmy i jeden rezonans magnetyczny - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podczas spotkania zwrócono także uwagę na polepszenie opieki stomatologicznej wśród dzieci i młodzieży w naszym województwie.

- W tej chwili wszystkie szkoły są zabezpieczone. Mamy 19 gabinetów w budynkach szkolnych, 2 gabinety pozaszkolne, 2202 gabinety, w których można korzystać z opieki dziecięceji i jest dentobus, z którego skorzystało 1000 dzieci - mówi Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia w urzędzie wojewódzkim w Opolu.

Urząd wojewódzki razem z opolskim oddziałem NFZ chcą doprowadzić do całkowitej likwidacji kolejek w szpitalach i przychodniach, a także do jak najszybszego dostępu do zabiegów.
Violetta Porowska
Robert Bryk
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 09:00 Dobrodzieński magistrat chce uniknąć drastycznych podwyżek za wywóz śmieci, więc dołącza do "Czystego Regionu" Gmina Dobrodzień dołączy w styczniu do Związku Międzygminnego 'Czysty Region'. Samorządowi w grudniu skończy się umowa na odbiór odpadów. » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Współpraca nyskiej PWSZ z Mitsubishi. Studenci nauczą się projektować systemy dla przemysłu 4.0 Studenci z Nysy będą zdobywać umiejętności w zakładach Mitsubishi. Przyszli inżynierowie zarządzania i inżynierii produkcji nauczą się tam między innymi… » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Opolanie nadal muszą czekać na szczepionki przeciwko grypie W opolskich aptekach nadal brakuje szczepionek przeciwko grypie. W ostatnich tygodniach trafiły jedynie do przychodni i mogli z nich skorzystać przede wszystkim… » więcej 2020-10-26, godz. 21:00 Zmiany w pracy nyskiego sądu. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano część posiedzeń Nyski sąd odwołuje rozprawy i posiedzenia jawne zaplanowane na najbliższe 2 tygodnie. Decyzja ma na celu ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii koro… » więcej 2020-10-26, godz. 20:30 Raport dnia: Początek tygodnia ze spadkiem liczby zakażeń w kraju i regionie Na Opolszczyźnie potwierdzono 335 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej, 100 w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-10-26, godz. 19:00 Większość uczniów na zdalnym nauczaniu, seniorom zakupy robią pracownicy socjalni. Nowe obostrzenia najbardziej dotknęły… Uczniowie i seniorzy - osoby z tych grup społecznych najbardziej dotknęły nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej str… » więcej 2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet w Opolu. Były korki i solidarność kierowców. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Żołnierze WOT w punktach poboru wymazów w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. Mają odciążyć personel medyczny Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od dziś (26.10) pomagają w punkcie pobierania wymazów do testów na obecność koronawirusa przy szpitalu powiatowym… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Inwentaryzacja tras rowerowych w regionie. Rusza program "Opolskie na rowery" Spójna sieć, jednakowo oznaczone trasy rowerowe z przystosowaną infrastrukturą. Początkiem do realizacji marzeń miłośników jednośladów ma być program… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***