Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-20, 17:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg?

archiwum (fot. USK)
archiwum (fot. USK)
konferencja prasowa [fot.M.Matuszkiewicz]
konferencja prasowa [fot.M.Matuszkiewicz]
- Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi – tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) podsumowała sytuację w służbie zdrowia w naszym województwie wicewojewoda Violetta Porowska. Takie zestawienie publikuje portal swiatprzychodni.pl.
- Od 1 kwietnia zostały zniesione limity na badania rezonansem magnetycznym, tomografię komputerową oraz na zabiegi usunięcia zaćmy. Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie – mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Jeżeli chodzi o tomografię komputerową, zmniejszyliśmy czas oczekiwania o 82 procent, co oznacza 12 dni. Jeżeli chodzi o rezonans magnetyczny to o 70 procent skróciliśmy kolejki i w tej chwili to jest do 50 dni. Zabieg usunięcia zaćmy to jest 253 dni oczekiwania.

Od stycznia do opolskich szpitali wpłynęło 32,5 miliona złotych. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w tym roku dysponuje budżetem w wysokości 2 miliardów 138 milionów złotych.

- Dzięki tym dodatkowym środkom mogliśmy ogłosić dodatkowe postępowania. Dwa rezonanse magnetyczne, dwóch świadczeniobiorców, którzy realizują zabieg zaćmy i jeden rezonans magnetyczny - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podczas spotkania zwrócono także uwagę na polepszenie opieki stomatologicznej wśród dzieci i młodzieży w naszym województwie.

- W tej chwili wszystkie szkoły są zabezpieczone. Mamy 19 gabinetów w budynkach szkolnych, 2 gabinety pozaszkolne, 2202 gabinety, w których można korzystać z opieki dziecięceji i jest dentobus, z którego skorzystało 1000 dzieci - mówi Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia w urzędzie wojewódzkim w Opolu.

Urząd wojewódzki razem z opolskim oddziałem NFZ chcą doprowadzić do całkowitej likwidacji kolejek w szpitalach i przychodniach, a także do jak najszybszego dostępu do zabiegów.
Violetta Porowska
Robert Bryk
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2020-04-02, godz. 22:00 Opole: w piątek drogowcy rozpoczynają frezowanie na ulicy Domańskiego. Będzie ruch wahadłowy Od jutra (03.04) do Świąt Wielkanocnych (11.04) będą utrudnienia w ruchu na ulicy Domańskiego (DK45) w Opolu. W związku z wymianą nawierzchni na wysokości 10… » więcej 2020-04-02, godz. 21:45 Remondis w Opolu wywozi odpady zgodnie z planem. "Sytuacja może się zmienić w zależności od pandemii" Remondis w Opolu odbiera odpady zgodnie z harmonogramem. Grzegorz Zarański, dyrektor ds. handlowych w spółce zapewnia, że mimo pandemii nie zaobserwował absencji… » więcej 2020-04-02, godz. 21:30 Raport dnia: jest pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie opolskim. W kraju potwierdzono prawie 400 nowych… Dzisiaj ( 02.04) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa i ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie są trzy nowe przypadki… » więcej 2020-04-02, godz. 20:30 W powiecie brzeskim są przypadki łamania kwarantanny. Wśród niestosujących się do zasad są "recydywiści" W dalszym ciągu nie wszyscy stosują się do obowiązku odbywania domowej kwarantanny. Do tej pory policja w powiecie brzeskim ośmiokrotnie nie zastała kontrolowanych… » więcej 2020-04-02, godz. 20:00 Osoby na 14-dniowej kwarantannie domowej muszą korzystać ze specjalnej aplikacji na smartfony Korzystanie z aplikacji 'Kwarantanna domowa' jest od wczoraj (01.04) obowiązkiem osób skierowanych do 14-dniowej izolacji. » więcej 2020-04-02, godz. 19:30 Niepubliczne żłobki w Namysłowie także obniżą opłaty na czas pandemii. Placówki mogą też liczyć na wsparcie ze strony … Rodzice dzieci uczęszczających do niepublicznych żłobków w Namysłowie także zapłacą niższe czesne za czas pandemii koronawirusa. Władze miasta porozumiały się… » więcej 2020-04-02, godz. 19:00 Głuchołazy: badania rozwiały obawy, nie ma koronawirusa na szpitalnym oddziale Nie stwierdzono koronawirusa na oddziale psychiatrii szpitala w Głuchołazach. W poniedziałek (30.03) wprowadzono tam kwarantannę. Powodem było wykrycie wirusa… » więcej 2020-04-02, godz. 18:50 Lewandowscy wsparli finansowo szpital w Kędzierzynie-Koźlu. "To piękny gest" Ponad 200 tysięcy złotych na wsparcie szpitala w Kędzierzynie-Koźlu przekazali Anna i Robert Lewandowscy. Sportowe małżeństwo wsparło walkę z koronawirusem kwotą… » więcej 2020-04-02, godz. 17:01 Włamał się do jubilera. Jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce brzeskiej policji Pieniądze i biżuteria o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych padły łupem 30-latka z Brzegu, który włamał się do jednego ze sklepów jubilerskich na terenie… » więcej 2020-04-02, godz. 17:00 Czesław Biłobran odpowiada na zarzuty Norberta Krajczego. "On zachowuje się jak małe dziecko" - Nie mam sobie nic do zarzucenia - tak opublikowane przez Radio Opole oświadczenie dyrektora nyskiego ZOZ-u Norberta Krajczego komentuje były starosta nyski Czesław… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »