Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-20, 17:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg?

archiwum (fot. USK)
archiwum (fot. USK)
konferencja prasowa [fot.M.Matuszkiewicz]
konferencja prasowa [fot.M.Matuszkiewicz]
- Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi – tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) podsumowała sytuację w służbie zdrowia w naszym województwie wicewojewoda Violetta Porowska. Takie zestawienie publikuje portal swiatprzychodni.pl.
- Od 1 kwietnia zostały zniesione limity na badania rezonansem magnetycznym, tomografię komputerową oraz na zabiegi usunięcia zaćmy. Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie – mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Jeżeli chodzi o tomografię komputerową, zmniejszyliśmy czas oczekiwania o 82 procent, co oznacza 12 dni. Jeżeli chodzi o rezonans magnetyczny to o 70 procent skróciliśmy kolejki i w tej chwili to jest do 50 dni. Zabieg usunięcia zaćmy to jest 253 dni oczekiwania.

Od stycznia do opolskich szpitali wpłynęło 32,5 miliona złotych. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w tym roku dysponuje budżetem w wysokości 2 miliardów 138 milionów złotych.

- Dzięki tym dodatkowym środkom mogliśmy ogłosić dodatkowe postępowania. Dwa rezonanse magnetyczne, dwóch świadczeniobiorców, którzy realizują zabieg zaćmy i jeden rezonans magnetyczny - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podczas spotkania zwrócono także uwagę na polepszenie opieki stomatologicznej wśród dzieci i młodzieży w naszym województwie.

- W tej chwili wszystkie szkoły są zabezpieczone. Mamy 19 gabinetów w budynkach szkolnych, 2 gabinety pozaszkolne, 2202 gabinety, w których można korzystać z opieki dziecięceji i jest dentobus, z którego skorzystało 1000 dzieci - mówi Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia w urzędzie wojewódzkim w Opolu.

Urząd wojewódzki razem z opolskim oddziałem NFZ chcą doprowadzić do całkowitej likwidacji kolejek w szpitalach i przychodniach, a także do jak najszybszego dostępu do zabiegów.
Violetta Porowska
Robert Bryk
Mieczysław Wojtaszek

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:14 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej będzie miało własne ambulatorium Podopiecznych schroniska dla zwierząt w podnyskiej Konradowej nie trzeba będzie wozić do gabinetów weterynaryjnych. Większość badań i zabiegów ma być wykonywa ... » więcej 2019-10-18, godz. 14:10 Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przypadkowi świadkowie i policja Do próby samobójczej doszło wczoraj (17.10) po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy, informując, że młoda kobieta chce skocz ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:22 Elewi złożyli przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To się pamięta do końca życia" Coraz więcej elewów służby przygotowawczej decyduje się na podjęcie zawodowej służby wojskowej. Dziś (18.10) 67 osób, w tym 14 kobiet, przysięgało na sztandar ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »