Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-10, 15:49 Autor: Katarzyna Doros

Dzieci z opolskich szkół i przedszkoli poznają codzienność osób niewidomych. Trwają zapisy na warsztaty

Niewidomi [fot. archiwum]
Niewidomi [fot. archiwum]
Opowiedzą jak żyją niewidomi i jak można im pomóc. Fundacja Szansa dla Niewidomych organizuje warsztaty dla opolskich szkół i przedszkoli w ramach projektu "Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać".
- Jeżeli dziecko od najmłodszych lat poznaje świat osób niepełnosprawnych jest bardziej uspołecznione i potrafi zrozumieć sytuację swoich kolegów i koleżanek - mówi Monika Szkurłat z fundacji Szansa dla Niewidomych. - Dzieci przedszkolne oraz uczniowie będą mogli poznać świat osób niewidomych, ich niewidomych kolegów i osób niedowidzących. Poznają publikacje, książki, z jakich uczą się dzieci, czy alfabet Braille’a. Dowiedzą się, jak dzieci niewidome i niedowidzące się poruszają, jak powstaje wypukły rysunek ze specjalnej wygrzewarki. Warsztaty będą okazją do zaprezentowania gier i zabaw, które umożliwiają dzieciom niewidomym poznawanie otaczającej ich rzeczywistości.

Warsztaty są przeznaczone przedszkolaków i uczniów klas I - III szkół podstawowych z Opola i miast powiatowych naszego regionu. W planach jest zorganizowanie 28 spotkań. Zgłoszenia zainteresowanych placówek są przyjmowane telefonicznie, mailowo lub w siedzibie fundacji Szansa dla Niewidomych przy ul. Katowickiej 39/406 w Opolu do 16 września.
Monika Szkurłat

Wiadomości z regionu

2019-11-20, godz. 10:34 Kiepska jakość powietrza w regionie. Możliwy kolejny dzień z przekroczeniem poziomu pyłu PM10 Wydział Monitoringu Środowiska GIOŚ w Opolu przekazał informację o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dziś (20.11)… » więcej 2019-11-20, godz. 10:18 Czy na najwyższych stanowiskach w państwie płeć ma znaczenie? Poranni goście Radia Opole - Czas na prezydenta kobietę. Dziś siła polityka, to przede wszystkim siła perswazji i rozmowy z różnymi środowiskami - mówi w rozmowie 'W cztery oczy' opolska… » więcej 2019-11-20, godz. 10:01 Przedszkole w Straduni będzie cieplejsze Przedszkolaki będą miały cieplej, dodatkowo budynek przedszkola będzie cieszył oko wesołymi kolorami. A władze gminy będą się cieszyć z niższych rachunków za ogrzewanie… » więcej 2019-11-20, godz. 08:59 Strażacy z Rożniątowa przekazali swój samochód kolegom z Ukrainy Strażacki star to już drugie auto, które w tym roku gmina Strzelce Opolskie przekazała miastu partnerskiemu Tyśmienica na Ukrainie. Wóz, który już dojechał do… » więcej 2019-11-19, godz. 23:00 Młodzież z Łambinowic wysłuchała historii, które poruszają dorosłych. Efekty ich pracy można było wysłuchać na antenie… W łambinowickim muzeum podsumowano dziś (19.11) realizowany przez ostatnie 3 miesiące projekt edukacyjny 'Niepodległość odzyskiwana i tracona'. To pomysł, do którego… » więcej 2019-11-19, godz. 22:00 Anteny i kable pod styropianem. Spółdzielnia prosi o demontaż. Trwa termomodernizacja bloków na osiedlu Malinka w Opolu… Termodernizacja bloków na osiedlu obejmującym m.in. ulice Witosa, Chełmską czy Kielecką w Opolu ruszyła cztery miesiące temu. W tym czasie na elewacji pojawił… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Konflikt o miejsca parkingowe przy remontowanej drodze. "Nic nie wskazywało, że będziemy mieli tu problem" Konflikt mieszkańców bloku przy ul. Powstańców Śląskich w Zawadzkiem. Lokatorzy podzielili się na dwa obozy w sprawie prowadzonego przez gminę remontu drogi. Chodzi… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Pomoc dla 17 tysięcy przyszłych mam. Jeden z celów to wcześniejsze wykrycie wad rozwojowych u dziecka Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, finansowanie mobilnych szkół rodzenia czy darmowa opieka położnych po porodzie. To pomoc urzędu… » więcej 2019-11-19, godz. 20:30 Wyremontują instalację elektryczną w kościele, żeby można było zmienić ogrzewanie na ekologiczne W zabytkowym kościele pw. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich będzie wymieniona instalacja elektryczna. Dotację na ten cel przekazała gmina Kolonowskie… » więcej 2019-11-19, godz. 20:00 Stoją na straży idei Roberta Schumana i granic zjednoczonej Europy. Debata Grupy Schumana w Opolu O granicach zjednoczonej Europy i promowaniu powrotu do jej chrześcijańskich korzeni, rozmawiali goście dorocznej debaty organizowanej przez Grupę Schumana działającą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »