Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 17:00 Autor: Maria Klusik

Trzy konferencje dla ofiar wymiaru sprawiedliwości. Poseł Janusz Sanocki chwali się sukcesami kończącej kadencji

Janusz Sanocki [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Sanocki [fot. Paula Hołubowicz]
- Wdrożenie w życie jednej z interpelacji, to jeden z moich sukcesów w tej kadencji sejmu - powiedział gość "Loży Radiowej" poseł niezrzeszony Janusz Sanocki.
U progu kadencji przyszła pora na podsumowanie czterech lat pracy opolskich parlamentarzystów. - Sprawa rozpoczęła się na autostradzie - mówi poseł Janusz Sanocki.

- Na autostradzie A4 był pod Tarnowem wypadek i kierowcy zawracali pod prąd. Słyszę w radio wieczorem w piątek, że policja będzie wręczać mandaty. Rano w sobotę słyszę to samo. W związku z tym, napisałem interpelację do pana ministra spraw wewnętrznych: dlaczego policja nie ma procedury, która by umożliwiała w takiej sytuacji rozładowanie tego korka. Dlaczego nie ma procedury, żeby tu postawić radiowóz, tam radiowóz i wyprowadzać tych kierowców?

- Chodziło o to, żeby ułatwić kierowcom dalszą podróż, a nie karać mandatami. Ta interpelacja została uwzględniona.

- Ponadto udało mi się zorganizować w sejmie 3 konferencje dla osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości - dodaje poseł.

- Udało nam się zrobić dwie duże konferencje, w których uczestniczyło 1200 osób. Zrobiliśmy ankietę, jak powinien wyglądać wymiar sprawiedliwości, kiedy sędzią można zostać, itd. 1300 osób odpowiedziało. Na tej podstawie napisałem projekt ustawy o ustroju sądów. Ten projekt ustawy jest ciągle aktualny. Wręczyłem panu wiceministrowi Michałowi Warchołowi, wiceministrowi, przeczytał, powiedział "Tak tak, bardzo dobry projekt."

Janusz Sanocki w październikowych wyborach parlamentarnych będzie startował do Senatu.
Janusz Sanocki
Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 08:15 Uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia odbędą się także w Prudniku Wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego uczci także Prudnik. Zakończenie procesu jego beatyfikacji ogłosił niedawno pap ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »