Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-03, 17:15 Autor: Daniel Klimczak

Janusz Sanocki zarejestrował kandydaturę w wyborach do senatu. Polityk zebrał blisko 4 tysiące podpisów poparcia

Janusz Sanocki zarejestrował swoją kandydaturę w wyborach do senatu [fot. biuro poselskie Janusza Sanockiego]
Janusz Sanocki zarejestrował swoją kandydaturę w wyborach do senatu [fot. biuro poselskie Janusza Sanockiego]
Janusz Sanocki zarejestrował swoją kandydaturę w wyborach do senatu [fot. biuro poselskie Janusza Sanockiego]
Janusz Sanocki zarejestrował swoją kandydaturę w wyborach do senatu [fot. biuro poselskie Janusza Sanockiego]
Janusz Sanocki zarejestrował swoją kandydaturę w zbliżających się wyborach do senatu. Polityk złożył w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego blisko 4 tysiące podpisów poparcia.
Jak podkreśla obecny poseł, decyzję o ubieganiu się tym razem o mandat senatora podjął na skutek braku możliwości indywidualnego startu do sejmu, co w jego opinii jest sprzeczne z zasadami demokracji, a także między innymi z konstytucją.

- Razem z ponad 50 osobami z różnych ośrodków założyliśmy komitet obywatelski, którego celem będzie walka o przywrócenie biernego prawa wyborczego dla Polaków, żeby każdy mógł kandydować do sejmu, bo to jest fundament demokracji. Dopóki tego nie będzie, nie ma demokracji w Polsce - dodaje.

Zdaniem parlamentarzysty, o składzie sejmu nie decydują wyborcy a liderzy partii politycznych, którzy układają listy wyborcze. Jednocześnie Janusz Sanocki apeluje do wyborców o bojkot głosowania do sejmu poprzez oddawanie nieważnych głosów.

Dodajmy, że polityk wystartuje w wyborach w okręgu obejmującym powiaty prudnicki, brzeski, nyski, namysłowski i kluczborski z listy komitetu Przywrócić Prawo.
Janusz Sanocki

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »