Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-06, 07:20 Autor: Katarzyna Doros

Opole: złóż wniosek na drobne zadanie w ramach Inicjatywy Lokalnej

Opole: Złóż wniosek na drobne zadanie w ramach Inicjatywy Lokalnej [fot. Katarzyna Doros]
Opole: Złóż wniosek na drobne zadanie w ramach Inicjatywy Lokalnej [fot. Katarzyna Doros]
Do 15 września opolanie mogą zgłaszać pomysły do Inicjatywy Lokalnej na realizację drobnych zadań, których będą współrealizatorami. Inicjatywa ma zastąpić dawne zadania "mikro" w budżecie obywatelskim do 10 tysięcy złotych. Zadania mogą dotyczyć np. integracji mieszkańców, rozbudowy dróg, edukacji, czy ochrony przyrody.
- To takie partnerstwo w realizacji wspólnego zadania zawarte między mieszkańcem, a urzędem miasta - mówi Aleksandra Zwarycz, zastępca naczelnika Centrum Dialogu Obywatelskiego. - Czekamy na pomysły na opis zadania, ale także na deklarację w jakim zakresie mieszkaniec weźmie na siebie realizację zadania. Najczęściej oczekuje się, że będzie to praca społeczna, wolontariacka, organizacja zasobów ludzkich do tego, żeby daną inicjatywę, dane przedsięwzięcie zrealizować. Na stronie urzędu miasta w głównej mierze ciąży finansowa realizacja tego zadania.

W przypadku Inicjatywy Lokalnej nie będzie przeprowadzane głosowanie. Oceny zadań podejmą się konkretne wydziały urzędu miasta. Wartość jednego wniosku nie może przekroczyć 10 tysięcy złotych.

Wnioski można składać drogą elektroniczną lub za pomocą formularza pomocniczego.
Aleksandra Zwarycz

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 10:30 Twierdził, że ze swoim psem może robić co chce, więc go zabił. Trafi na rok do więzienia Był pijany i zdenerwował się na swojego psa. Jednocześnie twierdził, że zwierze należy do niego, więc może robić z nim co tylko zechce, dlatego powiesił czwor ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:40 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło rano na drogach w powiecie opolskim. W Opolu na skrzyżowaniu ul. Nysy Łużyckiej z Luboszycką zderzyły się trzy ... » więcej 2019-10-16, godz. 07:00 W Niemodlinie trwa odłów karpia. Znów powinno być około 350 ton ryb Dzisiaj waga powinna przekroczyć poziom stu ton. W Niemodlinie trwa odłów karpia hodowlanego - ryby, bez której zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie ... » więcej 2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Lewicy Razem. Liderka opolskiej listy Lewicy podziękowała dz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »