Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-14, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Mniejszość niemiecka rozpoczęła kampanię do jesiennych wyborów parlamentarnych

Konferencja rozpoczynająca kampanię wyborczą KWW Mniejszość Niemiecka [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja rozpoczynająca kampanię wyborczą KWW Mniejszość Niemiecka [fot. Mariusz Chałupnik]
"Opolskie ma znaczenie" - pod takim hasłem kampanię wyborczą do parlamentu będzie prowadzić Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka. Jedynką na liście będzie aktualny parlamentarzysta - Ryszard Galla.
- Nasza drużyna jest gotowa do walki o wyborcze głosy - mówi Galla. - Mogę powiedzieć, że na tej liście mamy naprawdę najlepszych ludzi z najlepszych. Ludzi, którzy są w stanie popracować nad tym, aby KWW Mniejszość Niemiecka miała bardzo dobry wynik wyborczy. Taki wynik, który spowoduje, że będziemy mieli co najmniej jednego senatora i dwóch posłów, jak przez lata mieliśmy.

Z drugiej pozycji na liście mniejszości do wyborów wystartuje Zuzanna Donath-Kasiura.

- To co nas wyróżnia od reszty komitetów, to przywiązanie do języka niemieckiego, tradycji i kultury. Będziemy stawiali na lokalność - informuje Donath-Kasiura. - Opolskie ma znaczenie. Ma znaczenie, abyśmy mogli tutaj mieszkać. Znaczenie ma powietrze, jakim oddychamy, znaczenie ma infrastruktura, znaczenie mają przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że region jest dla nas najważniejszy i mieszkający tu ludzie.

Mniejszość niemiecka w październikowych wyborach wystawi 24 kandydatów do sejmu i dwóch do senatu. Startu do wyższej izby polskiego parlamentu nie wyklucza wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

- Przymierzam się do tej roli - zaznacza Kolek. - Ja rzeczywiście jestem jednym z kandydatów, który ubiega się o miejsce w senacie. Ale tutaj jeszcze na ten temat trwają rozmowy.

Pełne zestawienie list Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszość Niemiecka poznamy 3. września.
Ryszard Galla
Zuzanna Donath-Kasiura
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej 2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***