Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-14, 17:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Mniejszość niemiecka rozpoczęła kampanię do jesiennych wyborów parlamentarnych

Konferencja rozpoczynająca kampanię wyborczą KWW Mniejszość Niemiecka [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja rozpoczynająca kampanię wyborczą KWW Mniejszość Niemiecka [fot. Mariusz Chałupnik]
"Opolskie ma znaczenie" - pod takim hasłem kampanię wyborczą do parlamentu będzie prowadzić Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka. Jedynką na liście będzie aktualny parlamentarzysta - Ryszard Galla.
- Nasza drużyna jest gotowa do walki o wyborcze głosy - mówi Galla. - Mogę powiedzieć, że na tej liście mamy naprawdę najlepszych ludzi z najlepszych. Ludzi, którzy są w stanie popracować nad tym, aby KWW Mniejszość Niemiecka miała bardzo dobry wynik wyborczy. Taki wynik, który spowoduje, że będziemy mieli co najmniej jednego senatora i dwóch posłów, jak przez lata mieliśmy.

Z drugiej pozycji na liście mniejszości do wyborów wystartuje Zuzanna Donath-Kasiura.

- To co nas wyróżnia od reszty komitetów, to przywiązanie do języka niemieckiego, tradycji i kultury. Będziemy stawiali na lokalność - informuje Donath-Kasiura. - Opolskie ma znaczenie. Ma znaczenie, abyśmy mogli tutaj mieszkać. Znaczenie ma powietrze, jakim oddychamy, znaczenie ma infrastruktura, znaczenie mają przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że region jest dla nas najważniejszy i mieszkający tu ludzie.

Mniejszość niemiecka w październikowych wyborach wystawi 24 kandydatów do sejmu i dwóch do senatu. Startu do wyższej izby polskiego parlamentu nie wyklucza wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

- Przymierzam się do tej roli - zaznacza Kolek. - Ja rzeczywiście jestem jednym z kandydatów, który ubiega się o miejsce w senacie. Ale tutaj jeszcze na ten temat trwają rozmowy.

Pełne zestawienie list Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszość Niemiecka poznamy 3. września.
Ryszard Galla
Zuzanna Donath-Kasiura
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:14 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej będzie miało własne ambulatorium Podopiecznych schroniska dla zwierząt w podnyskiej Konradowej nie trzeba będzie wozić do gabinetów weterynaryjnych. Większość badań i zabiegów ma być wykonywa ... » więcej 2019-10-18, godz. 14:10 Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Uratowali ją przypadkowi świadkowie i policja Do próby samobójczej doszło wczoraj (17.10) po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Świadkowie zadzwonili na numer alarmowy, informując, że młoda kobieta chce skocz ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:22 Elewi złożyli przysięgę w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. "To się pamięta do końca życia" Coraz więcej elewów służby przygotowawczej decyduje się na podjęcie zawodowej służby wojskowej. Dziś (18.10) 67 osób, w tym 14 kobiet, przysięgało na sztandar ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:00 Spacer badawczy, spotkania i ankiety - mieszkańcy włączają się w planowanie swojego osiedla Tradycyjne konsultacje społeczne to głównie wywieszenie ogłoszenia, które mało kto przeczyta. A jeśli władzom zależy na tym, żeby mieszkańcy włączyli się w pl ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »