Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-09, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Zmiany na czele brzeskiej PO. Strukturami na razie pokieruje Tomasz Zeman

Tomasz Zeman [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Zeman [fot. Paula Hołubowicz]
Zmiany na szczycie powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Brzegu. Po usunięciu z partii Jacka N., który kierował brzeską Platformą, jego obowiązki pełni jej dotychczasowy wiceprzewodniczący w powiecie, Tomasz Zeman. W poprzedniej kadencji był radnym powiatowym, a obecnie jest radnym gminy Grodków.
Decyzja zapadła na wczorajszym (08.08) spotkaniu zarządu powiatowych struktur partii. Jak zapowiada Tomasz Zeman, priorytetem na najbliższe miesiące dla brzeskiej PO będą jesienne wybory oraz wzmocnienie szeregów partii o młodych działaczy.

- To przede wszystkim przygotowanie Platformy do wyborów parlamentarnych, wspieranie kandydatów, bo również będziemy mieli kandydatów z powiatu brzeskiego, oraz oczywiście zbudowanie dobrego wizerunku wokół platformy, być może ściągnięcie młodych ludzi - wyjaśnia.

Tomasz Zeman na razie nie zdradza nazwisk potencjalnych kandydatów z ziemi brzeskiej. Nieoficjalnie mówi się, że do sejmu mogą wystartować członek zarządu powiatu brzeskiego Monika Jurek oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej w Grodkowie Dariusz Gajewski.

Nowy pełniący obowiązki przewodniczącego brzeskiej PO będzie kierował jej powiatowymi strukturami do czasu partyjnych wyborów, które odbędą się po wyborach parlamentarnych.
Tomasz Zeman

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 17:50 Europoseł Anna Zalewska otworzyła swoje biuro w Nysie. "To dowód szacunku dla Polski powiatowej" Eurodeputowana Dolnego Śląska i Opolszczyzny, Anna Zalewska, otworzyła swoje biuro w Nysie. Była minister edukacji jednocześnie zadeklarowała chęć współpracy ... » więcej 2019-09-21, godz. 16:36 Kowalski o repolonizacji ECO: potrzebna jest pełna mobilizacja. Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa ... Wraca temat repolonizacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. - Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego województwa opo ... » więcej 2019-09-21, godz. 14:17 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro (22.09) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »