Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-09, 06:51 Autor: Magdalena Szybińska

Wykolejony pociąg towarowy na trasie Opole - Tarnów Opolski

wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
PKP Opole [fot. Szymon Krawczyk]
PKP Opole [fot. Szymon Krawczyk]
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
wykolejony pociąg foto: Mario
Przed północą na trasie Opole - Tarnów Opolski doszło do wykolejenia się 10 wagonów pociągu towarowego. Zablokowana została linia kolejowa z Opola do Strzelec Opolskich.
Pociągi dalekobieżne są skierowane zmienioną trasą, w stronę Kędzierzyna -Koźla i dalej w kierunku Gliwic. Dla pociągów regionalnych pomiędzy Opolem a Tarnowem Opolskim uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Na miejscu są służby techniczne, które prowadzą działania. Informacje o tej sytuacji są podawane na przystankach.

Jak zapewnia rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec w czasie zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Pociąg wiózł ładunek - miał do elektrowni. Nie ma też zagrożenia dla środowiska.

Na miejscu pracuje specjalna komisja, która sprawdza okoliczności tego zdarzenia.

Komunikat: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Informacja 9 sierpnia godz. 6.00 Opole – Strzelce Opolskie - zmiany w komunikacji kolejowej

Wczoraj (czwartek, 8 sierpnia) o godz. 23.30 na szlaku Tarnów Opolski – Opole (linia Opole – Strzelce Opolskie) wykoleiło się 10 wagonów z miałem. Nikomu nic się nie stało nie ma zagrożenia dla środowiska. Okoliczności wyjaśni specjalna komisja. Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na trasie Opole – Strzelce Opolskie. Na odcinku Opole – Tarnów – Opolski za pociągi Przewozów Regionalnych wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi PKP Intercity skierowano zmienioną trasą przez Zdzieszowice i Kędzierzyn Koźle. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie. Teren zdarzenia jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby techniczne. Prace, które pozwolą przywrócić ruch mogą potrwać do niedzieli. Konieczne jest wkolejanie wagonów, naprawa toru oraz uszkodzonych słupów sieci trakcyjnej.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »