Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-08, 17:42 Autor: Daniel Klimczak

Sinice przypływają i odpływają. Choć Jezioro Nyskie wczoraj się zazieleniło, to dziś znów można się w nim kąpać

Plaża nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Plaża nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Woda w Jeziorze Nyskim znów jest zdatna do kąpieli. Mimo, że wczorajszego (08.08) ranka przy brzegu pojawiły się sinice, dziś plażowiczom nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Zarządca plaży zapewnia, że woda w jeziorze jest regularnie badana. Ostatnia kontrola przeprowadzona w poniedziałek wspólnie z sanepidem wykazała, że woda jest zdatna do kąpieli, choć jak zauważa menedżer Jeziora Nyskiego Łukasz Bogdanowski, nie da się całkowicie wyeliminować sinic ze zbiornika.

- Są takie dni, że rzeczywiście te glony zielone się pojawiają. Wczoraj informowaliśmy wszystkie osoby wchodzące na teren ośrodka, że woda po prostu jest delikatnie zielona. Każdego rana kontaktuję się z ratownikami, którzy na miejscu oceniają stan wody. Dzisiejszego dnia woda jest już czysta - zapewnia.

W przypadku pojawienia się sinic, zarządca umożliwia co prawda wejście na plażę, ale nie należy wówczas wchodzić do wody. Sam wstęp na teren ośrodka jest w takie dni bezpłatny. Agencja Rozwoju Nysy, która zajmuje się utrzymaniem plaży, zachęca, by w razie pogorszenia się jakości wody na jeziorze, korzystać z miejskiego kąpieliska Frajda przy ulicy Ujejskiego.
Łukasz Bogdanowski

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a jutro (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej warstw ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »