Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-17, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Jakość wody w opolskich kąpieliskach wciąż jest dobra. Przynajmniej w akwenach monitorowanych przez sanepid

Jezioro Średnie w Turawie [fot. Witold Wośtak]
Jezioro Średnie w Turawie [fot. Witold Wośtak]
We wszystkich akwenach zgłoszonych sanepidowi na Opolszczyźnie woda jest zdatna do kąpieli.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna co najmniej raz w miesiącu monitoruje jakość wody w dziewięciu kąpieliskach i dwóch miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Sezon kąpielowy trwa w Polsce od 1 czerwca do 30 września. - Na Opolszczyźnie wszystkie akweny będą czynne krócej - mówi Magdalena Stefanicka-Żak, starszy asystent Oddziału Higieny Komunalnej WSSE w Opolu. 

- Większość kąpielisk będzie czynna do 31 sierpnia, a niektóre do 2 września. Jeśli chodzi o miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, Zielona Zatoka 2 w Łączniku ma działać do 30 sierpnia, natomiast Jezioro Średnie w Turawie do 2 września. Po tym czasie zarówno kąpieliska, jak i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, nie będą pod nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Jak dodaje Magdalena Stefanicka-Żak, trudno przewidzieć, jak długo utrzyma się dobra jakość wody. Dalszy wzrost temperatury i brak silnego wiatru może skutkować wystąpieniem sinic.

Lista kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli z wodą dobrej jakości:

1. Kąpielisko w w Lewinie Brzeskim
2. Kąpielisko Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Pietrowicach
3. Zalew Kluczbork
4. Kąpielisko "Centralne" w Dębowej
5. Kąpielisko "Stodoła" w Dębowej
6. Jezioro Srebrne w Januszkowicach
7. Kąpielisko Bolko w Opolu
8. Kąpielisko Jeziora Nyskiego na terenie Nyskiego Ośrodka Rekreacji w Skorochowie
9. Przystań Wodna w Nowych Siołkowicach
10. "Zielona Zatoka 2” w Łączniku
11. Jezioro Średnie w Turawie
Magdalena Stefanicka - Żak

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 18:38 "Obce ciało" w basenie Delfin w Krapkowicach. Czyszczenie wody potrwa kilka dni Zamknięto dzisiaj nieckę główną - sportową oraz brodzik na basenie Delfin w Krapkowicach. Dyrekcja pływalni na swojej stronie internetowej informuje, że utrud ... » więcej 2019-08-20, godz. 17:00 Moszna: miał być ból brzucha, urodziła się dziewczynka Niecodzienne narodziny w Mosznej w powiecie krapkowickim. Ratownicy z tamtejszego szpitala zostali wezwani do pacjentki z bólem brzucha. Na miejscu okazało si ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:30 Opolscy logistycy z kolejnym nowatorskim pomysłem ruszą na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wymyślili już m.in. uniwersalne ładowarki, z których korzysta cała polska armia, a teraz z kolejnymi pomysłami ruszają na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obron ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Trwają matury poprawkowe. To ostatnia w tym roku szansa na świadectwo dojrzałości. Odwiedziliśmy ZSZ nr 4 w Opolu Maturzyści rozpoczęli ustne i pisemne egzaminy poprawkowe. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy podczas majowej matury nie zaliczyli jednego egzamin ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla czterech województw. W kolejnych siedmiu występują o ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 Wybory nowego rektora Politechniki Opolskiej odbędą się we wrześniu We wrześniu odbędą się wybory uzupełniające rektora Politechniki Opolskiej - wynika z opublikowanego na stronie uczelni terminarza wyborów. Według dokumentu, ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:04 Kolejarze modernizują przejazdy na linii z Brzegu do Nysy. Są utrudnienia dla kierowców i zmiany dla pasażerów PKP Ruszyły (19.08) prace na linii kolejowej nr 288 z Brzegu do Nysy. Dzięki pieniądzom z ogólnopolskiego programu przejazdowego, zmodernizowanych zostanie 5 prze ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:30 "Postaramy się powalczyć o więcej niż jedno miejsce w parlamencie". Paweł Kampa z SLD o wyborczych planach - Takie słowa publicznie nie powinny padać - powiedział w 'Poglądach i Osądach' Paweł Kampa. » więcej 2019-08-20, godz. 12:00 Wybory parlamentarne: Janusz Kowalski o trudnej sytuacji Opolszczyzny. "Debata powinna być poświęcona ważnym tematom" - Jestem członkiem rady programowej PiS, startuję z poparciem ministra Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego - wyjaśniał w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole J ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »