Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-31, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Makowczyc zadbali o starą remizę w centrum wsi. Dzięki temu będą mieć miejsce do spotkań

Miejsce spotkań w Makowczycach [fot. Witold Wośtak]
Miejsce spotkań w Makowczycach [fot. Witold Wośtak]
Kiedyś drewniana remiza strażacka - niebawem miejsce spotkań mieszkańców. W Makowczycach obok Dobrodzienia odtworzono drewniany budynek pod okiem konserwatora zabytków.
Od dawna nie ma tam jednostki OSP, a mieszkańcy postanowili zagospodarować punkt w centrum wsi. Okazało się jednak, że 100-letnia konstrukcja nie nadaje się do użytku, dlatego w ciągu trzech tygodniu postawiono ją od nowa w niezmienionym kształcie.

- Zmieni się wykorzystanie tego miejsca - mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia.

- Plan mówi o miejscu spotkań dla mieszkańców - czymś na kształt świetlicy. Z zewnątrz obiekt wygląda na bardzo mały, ale po wejściu tam żartowałem nawet o organizacji zabawy. W środku spokojnie możemy prowadzić spotkania sołeckie, a mieszkańcy zyskają miejsce do spotkań i realizowania pasji czy swoich założeń.

W piątek (02.08) nastąpi odebranie części zewnętrznej budynku, a później przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza.

Łączny koszt zagospodarowania tego miejsca będzie oscylować wokół 200 tysięcy złotych. To pieniądze z funduszu sołeckiego Makowczyc i projektu w ramach Lokalnej Grupy Działania Kraina Dinozaurów przy znaczącym wkładzie finansowym dobrodzieńskiego magistratu.
Andrzej Jasiński

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »