Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-20, 18:44 Autor: Piotr Wójtowicz

Złot brodaczy w Opolu, czyli o modzie na brodę i pomocy dla ciężko chorej Cysi

I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Po Katowicach przyszedł czas na Opole. W stolicy naszego regionu odbył się pierwszy "Zlot brodaczy". Celem akcji jest integracja mężczyzn z długim zarostem a zarazem zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Cysi.
Dzisiejszy zlot odbył się na Placu Teatralnym, gdzie na przygotowanych stanowiskach barberki i barberzy chwycili za nożyczki i maszynki a mniej obeznanym z tematem tłumaczyli, jak powinno się dbać o brodę. Organizator zlotu - Dominik Rychlik z firmy Cyrulicy uważa, że moda na brody i salony barberskie to wynik tego, że Panowie śladem Pań, które mają gabinety kosmetyczne, także chcą mieć swoje enklawy, gdzie zadbają o wygląd.

- Z każdej nawet rzadkiej brody można coś stworzyć, ale trzeba o nią dbać. Od momentu kiedy zaczyna się przygodę, należy ją nawilżać olejkami, myć i czesać kartaczem - mówi Iwona Statucka z Barber Shop Łotr, która wylicza, że zestaw olejków, balsamów i szamponów średnio kosztuje około 350 złotych. - Niektórzy uważają, że jeśli broda jest krótka to nie muszą o nią dbać i to jest błąd, ponieważ wówczas na skórze mogą tworzyć się wypryski i złuszczenia a wtedy należy ją zgolić by zadbać o pielęgnację skóry.

Jeden z brodaczy, który pojawił się na zlocie tłumaczy, że zapuścił ją kilkanaście lat temu ponieważ zauważył, że lepiej wygląda z długim zarostem. Od innego uczestnika zlotu usłyszeliśmy, że broda postarza - Jak nie masz osiemnastu lat, to na pewno łatwiej jest kupić alkohol. W tej chwili w internecie pojawiła się grupa "Broda to nie moda" i jest tam nas około 6,5 tysiąca

Akcja miała również cel charytatywny. Dochód z cięcia podczas I. Opolskiego Zlotu Brodaczy, zostanie przekazany na pomoc Cysi, dziewczynki, która z powodu nowotworu przestała chodzić. Przeszła operację usunięcia guza mózgu, dwie operacje wstawienia zastawki w główce. Teraz rodzice zbierają pieniądze na rehabilitację i terapię protonową której koszt, to 250 tys. zł.
Brodacze

Wiadomości z regionu

2019-08-21, godz. 14:42 Prudnik: kandydaci PiS do parlamentu będą wspierać programy prospołeczne i rozwoju gospodarczego Mocną drużynę z Prudnika wystawia do parlamentu Prawo i Sprawiedliwość. Kandydatów startujących w październikowych wyborach do Senatu i Sejmu zaprezentowano n ... » więcej 2019-08-21, godz. 14:29 Wypadek autobusu w Chróścinie Opolskiej Autobusem podróżowało 7 osób. Trzy przewieziono do szpitala » więcej 2019-08-21, godz. 13:51 Nyski szpital może mieć problem ze zdobyciem pieniędzy na zakup komory hiperbarycznej Nyskiemu szpitalowi może być trudno pozyskać pieniądze na zakup i funkcjonowanie komory hiperbarycznej. Lecznica posiada co prawda pozytywną opinię co do zasa ... » więcej 2019-08-21, godz. 12:22 Wypadek na DK 45 w Bierdzanach Zdarzenie drogowe na DK 45. Między Opolem a Kluczborkiem w Bierdzanach na rondzie doszło do zderzenia się trzech samochodów. » więcej 2019-08-21, godz. 11:56 Skoroszyce: wojewódzkie otwarcie roku szkolnego i upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się w tym roku w Skoroszycach. Będzie ona połączona z upamiętnieniem wybuchu II wojny światowej. » więcej 2019-08-21, godz. 11:29 Prudnik: starostwo wykryło nieprawidłowości w DPS. Po śmierci pensjonariuszy, ich pieniądze nie zawsze trafiały do spa ... Nieprawidłowości w prudnickim Domu Pomocy Społecznej stwierdził audyt przeprowadzony przez tamtejsze starostwo. Zawiadomiono też prokuraturę. Chodzi o wypłatę ... » więcej 2019-08-21, godz. 11:27 Areszt i kolejne zatrzymania uczestników bójki pseudokibiców w Kędzierzynie-Koźlu Zatrzymania kolejnych pseudokibiców - uczestników sobotniej bijatyki, do której doszło przed stadionem Kuźniczki w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy usłyszeli zarzu ... » więcej 2019-08-21, godz. 09:52 Poszukiwani nauczyciele. W Opolu wakuje ponad trzydzieści etatów Ponad trzydziestu nauczycieli brakuje w opolskich szkołach. - Ma to związek z tym, że część kadry zrezygnowała ze względu na niskie płace - przyznała w porann ... » więcej 2019-08-21, godz. 08:07 I ląd gdzieś za rufą został... Młodzi żeglarze z Opolszczyzny uczestniczący w rejsie na pokładzie 'Kapitana Borchardta' zmierzają w stronę szwedzkiego portu Karlskrona. » więcej 2019-08-21, godz. 06:00 Kosztowne utrzymanie tężni w Głuchołazach. Powiat stale dokupuje solankę za kilka tysięcy złotych Opady deszczu i sąsiedztwo lasu spowodowały konieczność uzupełnienia solanki w głuchołaskiej tężni. Nyskie starostwo po raz kolejny zakupiło 5 metrów sześcien ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »