Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-20, 18:44 Autor: Piotr Wójtowicz

Złot brodaczy w Opolu, czyli o modzie na brodę i pomocy dla ciężko chorej Cysi

I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
I Złot brodaczy w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Po Katowicach przyszedł czas na Opole. W stolicy naszego regionu odbył się pierwszy "Zlot brodaczy". Celem akcji jest integracja mężczyzn z długim zarostem a zarazem zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Cysi.
Dzisiejszy zlot odbył się na Placu Teatralnym, gdzie na przygotowanych stanowiskach barberki i barberzy chwycili za nożyczki i maszynki a mniej obeznanym z tematem tłumaczyli, jak powinno się dbać o brodę. Organizator zlotu - Dominik Rychlik z firmy Cyrulicy uważa, że moda na brody i salony barberskie to wynik tego, że Panowie śladem Pań, które mają gabinety kosmetyczne, także chcą mieć swoje enklawy, gdzie zadbają o wygląd.

- Z każdej nawet rzadkiej brody można coś stworzyć, ale trzeba o nią dbać. Od momentu kiedy zaczyna się przygodę, należy ją nawilżać olejkami, myć i czesać kartaczem - mówi Iwona Statucka z Barber Shop Łotr, która wylicza, że zestaw olejków, balsamów i szamponów średnio kosztuje około 350 złotych. - Niektórzy uważają, że jeśli broda jest krótka to nie muszą o nią dbać i to jest błąd, ponieważ wówczas na skórze mogą tworzyć się wypryski i złuszczenia a wtedy należy ją zgolić by zadbać o pielęgnację skóry.

Jeden z brodaczy, który pojawił się na zlocie tłumaczy, że zapuścił ją kilkanaście lat temu ponieważ zauważył, że lepiej wygląda z długim zarostem. Od innego uczestnika zlotu usłyszeliśmy, że broda postarza - Jak nie masz osiemnastu lat, to na pewno łatwiej jest kupić alkohol. W tej chwili w internecie pojawiła się grupa "Broda to nie moda" i jest tam nas około 6,5 tysiąca

Akcja miała również cel charytatywny. Dochód z cięcia podczas I. Opolskiego Zlotu Brodaczy, zostanie przekazany na pomoc Cysi, dziewczynki, która z powodu nowotworu przestała chodzić. Przeszła operację usunięcia guza mózgu, dwie operacje wstawienia zastawki w główce. Teraz rodzice zbierają pieniądze na rehabilitację i terapię protonową której koszt, to 250 tys. zł.
Brodacze

Wiadomości z regionu

2020-08-14, godz. 12:15 Oszuści znów uaktywnili się. Kluczborska seniorka straciła 50 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że jej krewny potrącił… Dziewięć prób wyłudzenia pieniędzy metodą 'na policjanta' odnotowali opolscy funkcjonariusze w ostatnich dniach. Dwie okazały się skuteczne. » więcej 2020-08-14, godz. 11:30 Raport MZ. Dużo zakażeń koronawirusem w regionie. W kraju ponad 800 przypadków nowych zachorowań W województwie opolskim minionej doby na koronawirusa zachorowało 31 osób. Według danych Ministerstwa Zdrowia w kraju zmarło kolejnych 15 osób i odnotowano… » więcej 2020-08-14, godz. 11:15 "To są nasi sąsiedzi, a traktujemy ich jak braci i siostry". Marcin Ociepa w Radiu Opole o sytuacji na Białorusi - W państwie demokratycznym nie ma miejsca na zastraszanie społeczeństwa - przypomniał w rozmowie 'W cztery oczy' wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa… » więcej 2020-08-14, godz. 07:30 Pierwsi kandydaci zdecydowali się już złożyć dokumenty na opolskie uczelnie Informatyka, logistyka, wychowanie fizyczne, fizjoterapia i architektura - to kierunki studiów najczęściej wybierane przez maturzystów na Politechnice Opolskiej… » więcej 2020-08-13, godz. 20:30 Raport dnia. 15 zakażeń koronawirusem w regionie i ponad 800 w całej Polsce. Kolejnych 14 pacjentów zmarło 15 kolejnych zarażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (13.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 811 nowych zakażeniach i 14 zgonach… » więcej 2020-08-13, godz. 20:00 Prudnik: uczestnicy pleneru malarskiego dedykują swoje prace setnej rocznicy Cudu nad Wisłą Setna rocznica Bitwy Warszawskiej jest głównym tematem prudnickiego pleneru malarskiego. Uczestniczą w nim wykładowcy uczelni artystycznych oraz urbaniści… » więcej 2020-08-13, godz. 19:00 W Opolu z "tarczy antykryzysowej" do przedsiębiorców trafiło 90 mln złotych. Nie powstrzymało to jednak wzrostu b… W Opolu wzrosło bezrobocie mimo, że do firm z 'tarczy antykryzysowej' trafiło 90 mln złotych wsparcia. Rejestry Powiatowego Urzędu Pracy od początku marca… » więcej 2020-08-13, godz. 17:45 Prudnik: brak zainteresowania zawodem rolnika. Zakończył się nabór elektroniczny do szkół średnich Nie najgorzej wypadł nabór do pierwszych klas szkół średnich powiatu prudnickiego. Planuje się otwarcie w nich 12 oddziałów, a więc tyle, co w minionym… » więcej 2020-08-13, godz. 17:30 Funkcjonariusze KAS zlikwidowali 3 nielegalne salony gier w okolicy Kędzierzyna-Koźla. Zabezpieczyli łącznie 14 au… 14 nielegalnych automatów do gier hazardowych przechwycili opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. » więcej 2020-08-13, godz. 16:45 Trzech pracowników firmy ochroniarskiej z opolskiego ratusza przebywa na kwarantannie Trzech pracowników firmy ochroniarskiej z Urzędu Miasta Opola przebywa na kwarantannie w związku z możliwym zarażeniem się koronawirusem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***