Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-10, 19:45 Autor: Katarzyna Doros

Robi z piłką co chce. Piotr Kielar z Węgier koło Opola mistrzem świata U18 w Nextballu

Piotr Kielar [fot. archiwum Piotra Kielara]
Piotr Kielar [fot. archiwum Piotra Kielara]
Piotr Kielar na co dzień jest uczniem opolskiego liceum, a teraz także mistrzem świata do lat 18 w Nextball, inaczej mówiąc we freestyle'u.
Swoją przygodę z freestyle'em rozpoczął trzy lata temu podczas świąt wielkanocnych, kiedy trafił w internecie na pierwsze filmiki ze sztuczkami z piłką.
- To mnie zainspirowało, żeby wyjść na podwórko i spróbować. A teraz jestem w czołówce polskich freestyle'rów - mówi Piotr Kielar. - Mój popisowy numer to trzymanie piłki na podeszwie stojąc na jednej ręce. Jest to bardzo ekstremalny trik i wymagający. Od początku sam trenowałem i do dzisiaj też sam trenuję. Freestyle to jest taka można powiedzieć gra w prawdziwym życiu, w której trzeba zacząć od podstawowych trików, żeby potem wejść na te wyższe, trudniejsze. Dzisiaj trenuję do trzech godzin dziennie, bo już na tym poziomie ciężko jest fizycznie trenować więcej. Codzienne treningi przynoszą efekty właśnie poprzez setki prób.

Przed młodym freestyle'rem teraz kolejne mistrzostwa świata, tym razem w Pradze już bez kategorii wiekowej, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia. - Po wygranych zawodach w Rydze miałem ogromną motywację i codziennie trenuję nad nowymi trikami - dodaje Piotr Kielar.
Piotr Kielar

Wiadomości z regionu

2019-09-22, godz. 12:43 W Brzegu rozpoczęło się spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim Po godzinie 12.00 do Brzegu przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Premier RP Mateusz Morawiecki. Przyszło i przyjechało wielu mieszkańców regionu. » więcej 2019-09-22, godz. 10:50 Nowa, niemieckojęzyczna szkółka piłkarska otwarta W Długomiłowicach, w gminie Polska Cerekiew, otwarto 13. niemieckojęzyczną szkółkę piłkarską - Miro Deutsche Fussballschule. » więcej 2019-09-22, godz. 10:12 Smalec, krówki, kołacz. Dzisiaj drugi dzień XX Jubileuszowego Jarmarku Franciszkańskiego Imprezy odbywają się na opolskim rynku i ulicach przy klasztorze. Są przysmaki franciszkanów, zdrowe produkty i dobra zabawa dla całych rodzin. » więcej 2019-09-22, godz. 07:57 Niedziela - Światowym Dniem Bez Samochodu. Godzina darmowej jazdy na rowerach miejskich w Kędzierzynie-Koźlu. Z okazji Dnia Bez Samochodu użytkownicy rowerów miejskich będą mogli dzisiaj (22.09) przez godzinę jeździć za darmo. To kulminacyjny dzień 18. Edycji Europejs ... » więcej 2019-09-22, godz. 07:57 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dzisiaj (godz.12.00) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 21:19 Krapkowice świętują 20-lecie powiatu. Jest smacznie i kolorowo [ZDJĘCIA] Biegi przełajowe, pokazy pieczenia kołocza śląskiego, nauka udzielania pierwszej pomocy, potrawy z całego świata a do tego oczywiście występy artystyczne i ki ... » więcej 2019-09-21, godz. 20:25 W Dziergowicach odsłonięto obelisk upamiętniający dwóch księży, bohatersko walczących o polskość Tablicę poświęconą dwóm księżom odsłonięto (21.09) przy kościele w Dziergowicach w gminie Bierawa. Organizatorem ceremonii było stowarzyszenie Rodło. Upamiętn ... » więcej 2019-09-21, godz. 20:00 Zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, militaryzacja. Kandydaci Konfederacji Wolność i Niepodległość spo ... Silne i suwerenne państwo, zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, to niektóre z pięciu fundamentalnych punktów programu Konfederacji Wolność i N ... » więcej 2019-09-21, godz. 18:41 Mobilna aplikacja dla mieszkańców gminy Głogówek Mieszkańcy gminy Głogówek mogą korzystać z nowej, bezpłatnej aplikacji na telefon, którą przygotował samorząd. Aplikacja oferuje m.in. błyskawiczny dostęp do ... » więcej 2019-09-21, godz. 17:50 Europoseł Anna Zalewska otworzyła swoje biuro w Nysie. "To dowód szacunku dla Polski powiatowej" Eurodeputowana Dolnego Śląska i Opolszczyzny, Anna Zalewska, otworzyła swoje biuro w Nysie. Była minister edukacji jednocześnie zadeklarowała chęć współpracy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »