Swoją przygodę z freestyle'em rozpoczął trzy lata temu podczas świąt wielkanocnych, kiedy trafił w internecie na pierwsze filmiki ze sztuczkami z piłką.' /> Swoją przygodę z freestyle'em rozpoczął trzy lata temu podczas świąt wielkanocnych, kiedy trafił w internecie na pierwsze filmiki ze sztuczkami z piłką.' />
Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-10, 19:45 Autor: Katarzyna Doros

Robi z piłką co chce. Piotr Kielar z Węgier koło Opola mistrzem świata U18 w Nextballu

Piotr Kielar [fot. archiwum Piotra Kielara]
Piotr Kielar [fot. archiwum Piotra Kielara]
Piotr Kielar na co dzień jest uczniem opolskiego liceum, a teraz także mistrzem świata do lat 18 w Nextball, inaczej mówiąc we freestyle'u.
Swoją przygodę z freestyle'em rozpoczął trzy lata temu podczas świąt wielkanocnych, kiedy trafił w internecie na pierwsze filmiki ze sztuczkami z piłką.
- To mnie zainspirowało, żeby wyjść na podwórko i spróbować. A teraz jestem w czołówce polskich freestyle'rów - mówi Piotr Kielar. - Mój popisowy numer to trzymanie piłki na podeszwie stojąc na jednej ręce. Jest to bardzo ekstremalny trik i wymagający. Od początku sam trenowałem i do dzisiaj też sam trenuję. Freestyle to jest taka można powiedzieć gra w prawdziwym życiu, w której trzeba zacząć od podstawowych trików, żeby potem wejść na te wyższe, trudniejsze. Dzisiaj trenuję do trzech godzin dziennie, bo już na tym poziomie ciężko jest fizycznie trenować więcej. Codzienne treningi przynoszą efekty właśnie poprzez setki prób.

Przed młodym freestyle'rem teraz kolejne mistrzostwa świata, tym razem w Pradze już bez kategorii wiekowej, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia. - Po wygranych zawodach w Rydze miałem ogromną motywację i codziennie trenuję nad nowymi trikami - dodaje Piotr Kielar.
Piotr Kielar

Wiadomości z regionu

2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 15:25 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej 2020-09-20, godz. 11:00 Prezes Izby Rolniczej w Opolu o "piątce dla zwierząt" - branże mięsne i futerkowa są ze sobą ściśle powiązane - Rozpatrujemy sprawę zwierząt futerkowych jako całość życia rolniczego i dlatego jesteśmy przeciwni tej ustawie - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-20, godz. 10:51 MZ: 910 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim rekord - 84 zachorowania na COVID-19 [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 910 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. W województwie opolskim odnotowano aż 84 zachorowania na COVID-19. To rekord… » więcej 2020-09-20, godz. 10:00 Zaczynało się od marzeń o autonomicznym ośrodku, teraz TVP3 Opole obchodzi 15-lecie W styczniu 2005 roku, po nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, powstał autonomiczny Oddział Terenowy TVP w Opolu. 15 lat później TVP3 Opole to dziesiątki… » więcej 2020-09-20, godz. 10:00 Trwa termomodernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim Trwa termomodernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. To kolejny etap prac, po remoncie dachu i sali kinowej. Oprócz nowej elewacji wymieniane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***