Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-28, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Portugalscy piłkarze warci setki tysięcy euro na transferowym rynku przyjadą do Piotrówki. W barwach LZS-u rozegrają sparingi ze śląskimi drużynami

Zawodnicy LZS Piotrówka [mat. archiwum klubu]
Zawodnicy LZS Piotrówka [mat. archiwum klubu]
Mecz Swornica Czarnowąsy - LZS Piotrówka w sezonie 2013 [fot. Romuald Kałwa - Grupa Lokalna Balaton]
Mecz Swornica Czarnowąsy - LZS Piotrówka w sezonie 2013 [fot. Romuald Kałwa - Grupa Lokalna Balaton]
Grupa piłkarzy z Portugalii, Włoch i Anglii wkrótce przyjedzie do Piotrówki kolo Strzelec Opolskich. Nowi zawodnicy rozegrają sparingi w barwach klubu LZS Piotrówka, który rozgrywki w 2 grupie klasy okręgowej zakończył na 13 miejscu. Przyjezdnym piłkarzom ma pomagać trener Rui Aguas, były reprezentant Portugalii, który także w barwach FC Porto i SL Benifica zdobywał piłkarskie mistrzostwo kraju.
- Przyjeżdżają do nas Joao Silva, Didi Silva, Joao Fonseca, Sandro Embalo, Martim Aguas, Diago Tavares, Joao Amorim, Madiu Bari i Ruben Freitas. Miał być jeszcze jeden piłkarz, ale doznał kontuzji. Szykuje nam się taki mini zgrupowanie międzynarodowe. Przez trzy tygodnie będziemy tu pracować, grać sparingi z Górnikiem Zabrze, z Piastem Gliwice, czy z Rozwojem Katowice - mówi Ireneusz Strychacz, prezes LZS Piotrówka.

Sparingiem z klubem z Piotrówki interesuje się także TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. - Sparingi pokażą, co ci zawodnicy potrafią. Zapowiada się dużo skautów i trenerów, którzy chcą przyjechać zobaczyć treningi - dodaje Ireneusz Strychacz.

Portal "Transfermarkt" wartość portugalskich piłkarzy wycenia na setki tysięcy euro. M.in. napastnik Joao Silva, który na koncie ma występy w barwach Palermo, Bari czy Levskim Sofia jest wart 1,2 miliona złotych, Didi Silva 300 tysięcy euro, a prawy obrońca Joao Amorim 200 tysięcy euro.

Prezes LZS Piotrówka zapewnia, że najlepsi z przyjezdnych piłkarzy zasilą szeregi opolskiego klubu.
Ireneusz Strychacz

Wiadomości z regionu

2019-08-25, godz. 12:28 Od pierwszego października na Uniwersytecie Opolskim powstaje Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej W ramach nowego wydziału będzie funkcjonował Instytut Nauk o Polityce i Administracji. » więcej 2019-08-25, godz. 10:25 Krótkofalowcy z całego regionu w ten weekend biwakują na opolskiej Malinie. "Na co dzień nas nie widać, a słychać" Na co dzień znają tylko swój głos i numer wywoławczy, teraz mają okazję spotkać się na żywo. Na kąpielisku Malina w Opolu trwa wojewódzki biwak krótkofalowców ... » więcej 2019-08-25, godz. 10:00 W Zieleńcu dziękowali za plony. Święto rolników z gminy Pokój Według zgodnej opinii rolników, to był bardzo trudny rok dla rolnictwa, ale dorodnych zbóż na korony dożynkowe nie zabrakło. » więcej 2019-08-24, godz. 23:02 Karłowice pobiegły po miód. W ten sposób mieszkańcy chcieli uczcić pamięć ojca współczesnego pszczelarstwa Prawie 300 zawodników zmierzyło się dziś (24.08) w pierwszej edycji Biegu po miód organizowanego w Karłowicach. Impreza miała na celu promowanie zarówno zdrow ... » więcej 2019-08-24, godz. 23:00 W Hajdukach Nyskich trwają gminne dożynki. Do mieszkańców napisał premier Mateusz Morawiecki [ZDJĘCIA] Hajduki Nyskie, to wioska położona niedaleko Nysy, która słynie z wielu oryginalnych inicjatyw mieszkańców i dwustuletniej gruszy - Pomnika Przyrody, będącej ... » więcej 2019-08-24, godz. 20:40 Kamiennik dziękuje za plony. Zabawa na miejscowym stadionie potrwa do późnej nocy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Kamiennika dziękowali dziś (24.08) za plony zebrane w czasie tegorocznych żniw. W trakcie gminnych dożynek nie brakowało atrakcji, a jedną z nich b ... » więcej 2019-08-24, godz. 17:28 Mieszkańcy Górek w gminie Prószków chcą autobusów opolskiego MZK Do tej pory w Górkach kursowały autobusy PKS i mali prywatni przewoźnicy, ale przejazdów było niewiele. Według wstępnych założeń, trasę miałaby objąć linia nr ... » więcej 2019-08-24, godz. 16:28 Oleskie specjały mleczne, kultura, sport i rekreacja. Radio Opole znów w podróży! [ZDJĘCIA] Plenerowe Radio Opole dotarło do Olesna. Już w poranku mówiliśmy o walorach tego miasta. Z oleskiego rynku nadawaliśmy Samorządową Lożę Radiową i program Ze z ... » więcej 2019-08-24, godz. 15:41 Coraz więcej dzieci w wieku 6-15 lat ma problemy z wadą postawy. Akcja na opolskim rynku Wady postawy to coraz powszechniejszy problem zdrowotny u dzieci. Wychodząc temu naprzeciw, na opolskim rynku za ratuszem, fizjoterapeuci szpitala Vital Medic ... » więcej 2019-08-24, godz. 14:20 Żniwne korony, biesiady, koncerty i zabawy do rana. Dożynkowy weekend na Opolszczyźnie W sobotę ale i w niedzielę wielu rolników z Opolszczyzny podziękuje za tegoroczne plony. Będą msze święte, jak też atrakcje dla mieszkańców i zaproszonych goś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »