Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-02, 13:01 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnicka policja rozpracowała grupę włamywaczy. Część skradzionego mienia odzyskano

Skradziona przyczepa kempingowa odzyskana przez prudnicką policję [zdj. KPP w Prudniku]
Skradziona przyczepa kempingowa odzyskana przez prudnicką policję [zdj. KPP w Prudniku]
[zdj.KPP w Prudniku]
[zdj.KPP w Prudniku]
Narkotyki zabezpieczone przez prudnicką policję [zdj. KPP w Prudniku]
Narkotyki zabezpieczone przez prudnicką policję [zdj. KPP w Prudniku]
Złodziejską szajkę rozbiła prudnicka policja. Łącznie ponad 20 zarzutów dotyczących kradzieży, włamań, posiadania oraz uprawy narkotyków usłyszało dziewięciu mężczyzn, w wieku od 18 do 30 lat. Są oni mieszkańca powiatów prudnickiego i nyskiego.
- Włamywali się do garaży i piwnic, skąd kradli głównie elektronarzędzia i rowery - mówi Monika Łyko z prudnickiej policji.

– Zostały skradzione również dwa samochody osobowe oraz przyczepa kempingowa. Policjanci sprawdzili wszystkie ślady i tropy mogące mieć związek z tymi zdarzeniami. Efekt ich wielomiesięcznej pracy doprowadził do odzyskania znacznej części skradzionych rzeczy. W trakcie przeszukań ujawniono też ponad 110 gramów środków odurzających i psychotropowych.

Liderem grupy włamywaczy jest 21-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Dwóch jego kompanów trafiło do więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Wobec trzech innych mężczyzn zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Cześć z tych sprawców działała w warunkach recydyw i grozi im nawet do 15 lat więzienia. Pozostali muszą się liczyć z karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Monika Łyko

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 11:45 17 września 80 lat temu Związek Sowiecki zaatakował Polskę. "Dla Kresowiaków to było traumatyczne wydarzenie" Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Komunalnym w Opolu upamiętniono 80. rocznicę agresji Sowietów na Polskę. ZSRR najechał na Polskę ... » więcej 2019-09-17, godz. 11:30 ZUS apeluje o rozwagę! Fałszywi pracownicy za pieniądze "pomagają" załatwić 500 plus dla osób niesamodzielnych Opolski ZUS ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i za pieniądze proponują załatwienie formalności związa ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:31 Trzech kandydatów powalczy o fotel rektora Politechniki Opolskiej Wybory odbędą się 30 września, a o tym kto zastąpi tragicznie zmarłego prof. Marka Tukiendorfa, zdecyduje 100-osobowe uczelniane kolegium elektorów. » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 32-latek zatrzymany. Był poszukiwany, miał w domu narkotyki Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Brzegu, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany do odbyc ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 "Nie ma portu morskiego bez połączenia z rzeką". Startuje II Kongres Żeglugi Śródlądowej Drugi Kongres Żeglugi Śródlądowej startuje dziś w Opolu. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'W stronę korzyści'. » więcej 2019-09-17, godz. 07:59 Ekologiczny Kędzierzyn-Koźle i zmiany systemowe. Robert Węgrzyn i Beniamin Godyla przedstawili program Koalicji Obywat ... Walka o czyste powietrze, przebudowa ronda Milenijnego, czyli newralgicznego miejsca dla kierowców i zabezpieczenie powiatu przed powodzią, to najważniejsze z ... » więcej 2019-09-17, godz. 07:00 Opolanie przekonują się do czynu społecznego? Opolanie zgłosili 26 pomysłów w ramach akcji 'Czyn społeczny', nazwaną oficjalnie Inicjatywą Lokalną. Najczęściej zgłaszali chęć zazielenienia swojego otoczen ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »