Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-28, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzescy radni powiatowi chcą, by obwodnica Brzegu omijała także Lubszę

Droga krajowa w Lubszy [fot. Daniel Klimczak]
Droga krajowa w Lubszy [fot. Daniel Klimczak]
Radni powiatu brzeskiego chcą, by planowana obwodnica Brzegu omijała także Lubszę. Podczas ostatniej sesji jednogłośnie uchwalono stanowisko samorządu w tej sprawie.
Zdaniem starosty Jacka Monkiewicza, brak drogowego obejścia miejscowości przyczyni się do zwiększenia natężenia ruchu, gdyż przez wioskę będzie wówczas przejeżdżać więcej pojazdów jadących od strony Wrocławia.

- To jest właśnie ten moment, kiedy jakiekolwiek zmiany mogą mieć miejsce z tego względu, że tak naprawdę dopiero rozpoczęto prace nad koncepcją. Inwestycja będzie na poziomie ponad pół miliarda złotych, więc wydłużenie tego odcinka o raptem dwa kilometry z haczykiem, myślę, że nie ma aż takiego znaczenia - argumentuje.

Były starosta, a obecnie radny powiatowy Maciej Stefański, choć głosował za przyjęciem uchwały, studzi emocje wskazując, że na razie nie ma powodu do niepokoju.

- Jakby miała tam trasa przebiegać to jestem przeciw, ale myślę, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Na razie nic się nie mówi, nie ma projektu, jest dopiero studium środowiskowe, studium wykonalności, a my już mówimy co będzie. Nie wiemy, czy rzeczywiście to będzie przez Lubszę, czy nie. Moim zdaniem na pewno nie - dodaje.

Sama uchwała nie ma bezpośredniego wpływu na kształt inwestycji, a jest jedynie wyrażeniem woli samorządu.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu, przeciwko ewentualnemu pominięciu obejścia Lubszy protestowali mieszkańcy miejscowości, którzy na dwie godziny zablokowali biegnącą przez wieś krajową "39". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wskazuje na razie przebiegu planowanej trasy, choć zaznacza, że natężenie ruchu na północ od Brzegu, gdzie leży Lubsza, jest obecnie znacząco mniejsze niż wokół miasta.
Jacek Monkiewicz
Maciej Stefański

Wiadomości z regionu

2019-08-19, godz. 19:00 Zdecydowała różnica zdań. Przemysław Pytlik zrezygnował z członkostwa w .Nowoczesnej Przemysław Pytlik żegna się z .Nowoczesną. Radny miasta Opola złożył rezygnację, bo jak tłumaczy, zdecydowała różnica zdań w związku z funkcjonowaniem partii. » więcej 2019-08-19, godz. 18:30 Znamy listę Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Dwie niewiadome do senatu Witold Zembaczyński, Tomasz Kostuś i Elżbieta Bień. Ta trójka otwiera listę Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Listy kandydatów zatwierdziła R ... » więcej 2019-08-19, godz. 18:00 Lider opolskiego SLD wystartuje w wyborach. Piotr Woźniak na liście znajdzie się za Marceliną Zawiszą z partii Razem Piotr Wożniak wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Lider opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej znajdzie się na drugiej pozycji listy k ... » więcej 2019-08-19, godz. 16:30 Bez ofiar śmiertelnych. Policja podsumowała długi weekend na opolskich drogach - To był dość spokojny długi weekend na opolskich drogach - tak ostatnie cztery dni podsumowuje opolska policja. W regionie doszło do trzech wypadków, w który ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:22 "Dużo udało się zrealizować, wiele planów jest w realizacji" - Katarzyna Czochara w Loży Radiowej podsumowała 4-letnią ... - Pracujemy ciężko od czterech lat. Sytuacja w kraju i na Opolszczyźnie poprawiła się w znacznym stopniu - powiedziała w 'Loży Radiowej' posłanka PiS Katarzyn ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:00 Wojciech Komarzyński: Samorząd musi uzyskiwać z rządem tzw. efekt synergii - Samorząd potrzebuje bardzo mocnego przedstawicielstwa w parlamencie, a ten głos powinien być oparty o dobrą współpracę i dialog z rządem - przekonywał podcz ... » więcej 2019-08-19, godz. 14:30 Kędzierzyn-Koźle: 8 pseudokibiców z zarzutami za sobotnią bójkę. Policja zatrzymuje kolejnych 8 młodych mężczyzn z Opola i okolic usłyszało zarzuty za udział w bójce pseudokibiców, do której doszło w minioną sobotę (17.08) w Kędzierzynie-Koźlu. Policja ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Mobilny billboard PiS wyjechał na ulice Opolszczyzny. "Ciężko pracujemy nad kluczowymi dla przyszłości Polski wyborami" Mobilny billboard z hasłami ważnych programów społecznych i tematami, którymi rząd zajmował się przez ostatnie lata, przez najbliższy tydzień będzie jeździł u ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Zwęglone zwłoki znalezione pod Błotnicą Strzelecką to zaginiony mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna został zamordowany Zwęglone zwłoki znalezione przed tygodniem w lesie pod Błotnicą Strzelecką to zamordowany 35-letni mieszkaniec Chorzowa. Policja zatrzymała już domniemanych s ... » więcej 2019-08-19, godz. 12:00 Dzisiaj 98. rocznica wybuchu II powstania śląskiego 98 lat temu, w nocy z 19 na 20 sierpnia 1920r., wybuchło II powstanie śląskie. Celem powstańców było usunięcie z obszaru plebiscytowego niemieckich organów be ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »