Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-27, 18:18 Autor: Daniel Klimczak

Troje chętnych na fotel dyr. BCM. Rozpisano nowy konkurs, bo powiat nie porozumiał się ze zwycięzcą poprzedniego

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Troje kandydatów ubiega się o stanowisko dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego. Starostwo, które jest organem prowadzącym rozpisało nowy konkurs, po tym, jak nie udało się porozumieć ze zwycięzcą wcześniejszego postępowania.
Władze powiatu zaplanowały przesłuchania kandydatów na 10 lipca. Starosta brzeski Jacek Monkiewicz ma nadzieję, że tym razem uda się wyłonić nowego szefa lecznicy.

- Warunki płaci i pracy są już na tym etapie znane, więc mam nadzieję, że tutaj już nie będzie jakichś problemów z tym związanych. Chcemy przede wszystkim zabezpieczenia dla szpitala i dla powiatu, bo oczywiście, ważne jest, żeby mieć dobrego dyrektora, natomiast nie za wszelką cenę i nie na warunkach dyktowanych przez tego kandydata - dodaje.

Nowy dyrektor ma zostać zatrudniony na podstawie kontraktu menedżerskiego. W dokumentacji konkursowej nie padają żadne kwoty związane z wynagrodzeniem, jednak mogą być one podobne do oferowanych zwycięzcy poprzedniego postępowania. Zarząd powiatu mówił wówczas początkowo o wynagrodzeniu na poziomie 9,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. W drodze negocjacji, starostwo było gotowe zaoferować 11 tysięcy złotych brutto podstawy i roczną premię, uzależnioną od "efektu pracy". To jednak nie przekonało zwycięzcy pierwszego konkursu - Krzysztofa Zajkowskiego, który początkowo oczekiwał 15, a później ponad 12,5 tysiąca złotych brutto pensji miesięcznie.

Dodajmy, że Brzeskie Centrum Medyczne zakończyło ubiegły rok stratą finansową w wysokości 2,7 miliona złotych.
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 10:08 PiS Bus rusza w kurs po Opolszczyźnie Kampania do parlamentu ruszyła. W trasę po regionie rusza PiS Bus. Na jego pokładzie będzie 'jedynka' opolskiego Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska, wi ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:45 "Należy ten ustrój zmienić". Paweł Kukiz zwolennikiem ordynacji większościowej - Są takie podejrzenia w kuluarach sejmowych, są też komunikaty dotyczące planów powołania województwa częstochowskiego, czy utworzenia regionu środkowo-pomor ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:34 Rodzinna integracja w Pietrowicach Głubczyckich. Trwa turnus dla podopiecznych stowarzyszenia "Tacy Sami" 'Zabawa przez rehabilitację' - pod takim hasłem blisko 70 osób bierze udział w turnusie rehabilitacyjnym dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi w Pietrowicach ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:32 Zatrzymany za próbę wyłudzenia kredytu Kredyt na 200 tysięcy złotych usiłował wyłudzić 29-letni mieszkaniec Głubczyc w jednym z opolskich banków. Przedłożył fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i doch ... » więcej 2019-08-23, godz. 08:30 Nie pomogła zmiana wizerunku i ucieczka za granicę. 18-letni złodziej z Opola zatrzymany 16 zarzutów dotyczących włamań, kradzieży i posiadania narkotyków przedstawiono w prokuraturze 18-latkowi z Opola. Mężczyzna ukrywał się przed policją poza gr ... » więcej 2019-08-22, godz. 22:00 Trwają prewencyjne odstrzały dzików. Przypadków ASF na Opolszczyźnie nie stwierdzono Prewencyjne działania w związku z zagrożeniem wirusem ASF podejmują inspektoraty weterynarii w całym kraju. Przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń pojawiają się ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:10 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:00 OSP Dobieszowice wraca do działania po 4 latach przerwy OSP Dobieszowice, po czterech latach niebytu, wraca do akcji. Po zburzeniu starej remizy jednostka nie była w stanie zachować gotowości bojowej - sprzęt był p ... » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Wysypisko pod Nysą będzie rozbudowywane. Powstanie kwatera mogąca pomieścić 320 tysięcy kubików śmieci Składowisko odpadów w podnyskich Domaszkowicach będzie rozbudowane. W ciągu najbliższych 150 dni powstanie tam kolejna kwatera na śmieci. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Mieszkaniec Nysy przechowywał w garażu używki warte 140 tysięcy złotych. Tytoń i alkohol nie miały znaków akcyzy Kontrabandę o rynkowej wartości około 140 tysięcy złotych odnaleźli wczoraj (21.08) funkcjonariusze Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »