Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-24, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczasowych żądań"

Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie Centrum Medyczne [fot. Daniel Klimczak]
Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z protestem około 20 fizjoterapeutów, od wczoraj (23.05) do odwołania nieczynne są dwie jednostki lecznicy.
Leczenie wstrzymano na oddziale dziennym rehabilitacji i fizjoterapii ambulatoryjnej, których personel dostarczył zwolnienia lekarskie. Jak tłumaczy pełniący obowiązki dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego Dariusz Matuszewski, szpital nie ma pieniędzy na sfinansowanie żądań protestujących.

- To są dosyć duże żądania płacowe, bo państwo by chcieli mniej więcej tyle dostać ile dostały panie pielęgniarki, czyli to jest około 1600 złotych. Szpitala na taką podwyżkę po prostu nie stać - wyjaśnia.

W protest włączyły się także inne grupy zawodowe, między innymi laboranci. Na razie jednak ich działania nie mają większego wpływu na pacjentów.

- Dostałem tylko na piśmie informację o proteście jakby zbiorowym, ale żadnych działań te grupy nie podejmują - mówi Dariusz Matuszewski.

Jak dodają władze placówki, personelowi zaproponowano wcześniej 5-procentowe podwyżki wynagrodzeń, jednak propozycja ta pozostała bez odpowiedzi. Na poniedziałek (27.05) zaplanowano kolejne rozmowy ze stroną związkową.

Brzeskie starostwo, które jest organem prowadzącym szpitala, nie chce komentować sprawy. Przypomnijmy, że personel, który od wczoraj nie przychodzi do pracy, argumentuje swoje działania zbyt niskimi zarobkami i przepracowaniem. Protestujący domagają się także dofinansowania do kursów dokształcających oraz zwiększenia dostępu pacjentów do świadczeń z zakresu fizjoterapii czy skrócenia kolejek na zabiegi, które w brzegu mają wynosić 5 miesięcy.
Dariusz Matuszewski
Dariusz Matuszewski

Wiadomości z regionu

2020-07-15, godz. 10:55 Liczba zakażeń koronawirusem w regionie wzrosła do 1015. W Polsce potwierdzono 264 zarażenia i 6 zgonów 3 kolejne zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 264 nowych przypadkach i 6 zgonach w całej P… » więcej 2020-07-15, godz. 10:00 Fuzja uczelni. Od dzisiaj PMWSZ w Opolu to Collegium Salutis Humanae Uniwersytetu Opolskiego Od dziś (15.07) Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu w strukturach Uniwersytetu Opolskiego. Proces łączenia obu uczelni trwał około 6 lat. » więcej 2020-07-15, godz. 07:00 Prudnik: powiat modernizuje szkoły średnie, powstanie centrum ochrony pszczół Blisko cztery miliony złotych to wartość zadań zaplanowanych na obiektach oświatowych powiatu prudnickiego. Inwestycje te mają przynieść oszczędności w utrzymaniu… » więcej 2020-07-14, godz. 20:00 Międzynarodowa ekipa paleontologów zjechała do Krasiejowa. Trwają coroczne wykopaliska. "Każde znalezisko jest bezcenn… Zęby i obojczyk metopozaura czy szczątki słodkowodnych rekinów sprzed 250 milionów lat, to tylko niektóre ze skamieniałości, jakie udało się do tej pory odnaleźć… » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Kluczborska interna będzie zawieszona w drugiej połowie lipca. Podczas remontu lekarze wezmą urlop Tymczasowo zawieszony zostanie Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku od piątku (17.07). » więcej 2020-07-14, godz. 17:27 Uwaga kierowcy! Utrudnienie na drodze z Głuchołaz do Prudnika [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe na drodze krajowej nr 40 z Głuchołaz do Prudnika w pobliżu Charbielina. » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Mobilne łąki przykryją granit na placu Kopernika i opolskim rynku Opole planuje utworzyć na placu Kopernika i rynku mobilne łąki. Aby zazielenić centrum miasta, ratusz planuje zakupić 85 mobilnych donic, w których nasadzone zostaną… » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »