Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-12, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom. Kampania promocyjna Opola

"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj swój rytm" to nowa kampania promocyjna Opola prowadzona w mediach społecznościowych. Kampania ma przybliżać najciekawsze atrakcje Opola w pięciu poszczególnych rytmach (miasta, kultury, natury, biznesu i sportu).
- Podejmujemy pionierskie działanie, które nie jest często stosowane przez samorządy w Polsce. Ruszamy z nowym portalem o charakterze turystycznym, który ma zachęcać do odkrywania Opola - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta. - To jest inny kanał dystrybucji, mamy swoja stronę internetową, którą udostępniamy, ale ona jest skierowana w dużej mierze przede wszystkim do mieszkańców. Ich informuje o tym, co się przede wszystkim dzieje w mieście. Tymczasem, chcemy poprzez filmy promocyjne, zdjęcia zaprosić jak najwięcej ludzi do Opola.

- Chcemy dotrzeć zwłaszcza do mieszkańców ościennych województw zainteresowanych m.in. miejską turystyką i historią polskiej piosenki - wyjaśnia Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola. - Chcemy, żeby Opole się otworzyło na mieszkańców Polski i osoby z zagranicy. Stąd pomysł na to, żeby stworzyć profil w najpopularniejszym tak naprawdę medium społecznościowym na świecie, którym jest Facebook, oficjalny kanał Opola skierowany do turystów. Znajdą się tam posty, opisy w języku polskim i angielskim. Chcemy też pokazać, że Opole jest taką odskocznią dla dużych aglomeracji. Pokazać przy tym, jak blisko są zlokalizowane nasze atrakcje i jak fajnie, rodzinnie można spędzić weekend w Opolu.

Turyści, którzy będą odwiedzać stolicę regionu dzięki specjalnemu hashtagowi #w moim rytmie będą mogli publikować zdjęcia i relacje ze swojego pobytu i wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Śmierciak

Wiadomości z regionu

2020-10-22, godz. 07:00 Opolski biskup Andrzej Czaja wydał dekret obowiązujący podczas Wszystkich Świętych Ordynariusz diecezji opolskiej biskup Andrzej Czaja wydał dekret w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Pojawiła się w nim prośba do… » więcej 2020-10-21, godz. 22:00 Most Groszowy w Opolu do remontu. Co z kłódkami wieszanymi tam przez zakochanych mieszkańców? Miejski Zarząd Dróg w Opolu ogłosił, że bierze się za Most Groszowy. 'Ten ponad stuletni jeden z symboli Opola odzyska dawny blask' - czytamy w komunikacie… » więcej 2020-10-21, godz. 21:45 Raport dnia. 7 kolejnych zgonów w regionie w związku z koronawirusem. Kolejny rekord infekcji w całej Polsce 7 zgonów i 362 nowe infekcje COVID-19 potwierdzono dzisiaj (21.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Z powodu koronawirusa studniówki mogą się nie odbyć. Część szkół decyduje się na wiosenne bale maturalne Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany maturzystów, którzy zwykle o tej porze już myśleli o przygotowaniach do balów studniówkowych i o ćwiczeniu poloneza… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciłaby 40 tysięcy złotych, ale zareagowała pracownica banku Czujność pracownicy banku uchroniła mieszkankę Opola przed stratą oszczędności życia. Seniorka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który próbował… » więcej 2020-10-21, godz. 19:45 Wejdą maksymalnie dwie osoby - to ograniczenia w działaniu urzędu gminy w Murowie Murów wprowadza ograniczenia w działaniu urzędu gminy. Maksymalnie w jednym czasie w budynku będzie mogło znajdować się dwóch interesantów, a wcześniejszą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:30 Rewitalizacja krajobrazu kulturowego – szanse i zagrożenia. Konferencja on-line w PWSZ w Nysie O szansach i zagrożeniach związanych z rewitalizacją krajobrazu kulturowego będą debatować uczestnicy konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą… » więcej 2020-10-21, godz. 19:00 Ulicą Krapkowicką w Opolu samochody mają przejechać w połowie listopada Dopiero w połowie listopada zakończy się remont ulicy Krapkowickiej w Opolu. Takie zapewnienia usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Inwestycja od dwóch… » więcej 2020-10-21, godz. 18:35 Kilkadziesiąt urazów stwierdzono u zmarłego mężczyzny, syn twierdzi, że ojciec był jego bokserskim sparingpartn… Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem skazano 23-letniego Sebastiana M. z Głuchołaz. Sąd w Prudniku orzekł mu 16 miesięcy kary bezwzględnego więzienia… » więcej 2020-10-21, godz. 18:00 Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. "Praca ośrodka nie jest zaburzona" Koronawirus w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. Test na obecność COVID-19 dał wynik pozytywny u trzech pracowników. Placówka pracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***