Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-12, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom. Kampania promocyjna Opola

"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj swój rytm" to nowa kampania promocyjna Opola prowadzona w mediach społecznościowych. Kampania ma przybliżać najciekawsze atrakcje Opola w pięciu poszczególnych rytmach (miasta, kultury, natury, biznesu i sportu).
- Podejmujemy pionierskie działanie, które nie jest często stosowane przez samorządy w Polsce. Ruszamy z nowym portalem o charakterze turystycznym, który ma zachęcać do odkrywania Opola - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta. - To jest inny kanał dystrybucji, mamy swoja stronę internetową, którą udostępniamy, ale ona jest skierowana w dużej mierze przede wszystkim do mieszkańców. Ich informuje o tym, co się przede wszystkim dzieje w mieście. Tymczasem, chcemy poprzez filmy promocyjne, zdjęcia zaprosić jak najwięcej ludzi do Opola.

- Chcemy dotrzeć zwłaszcza do mieszkańców ościennych województw zainteresowanych m.in. miejską turystyką i historią polskiej piosenki - wyjaśnia Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola. - Chcemy, żeby Opole się otworzyło na mieszkańców Polski i osoby z zagranicy. Stąd pomysł na to, żeby stworzyć profil w najpopularniejszym tak naprawdę medium społecznościowym na świecie, którym jest Facebook, oficjalny kanał Opola skierowany do turystów. Znajdą się tam posty, opisy w języku polskim i angielskim. Chcemy też pokazać, że Opole jest taką odskocznią dla dużych aglomeracji. Pokazać przy tym, jak blisko są zlokalizowane nasze atrakcje i jak fajnie, rodzinnie można spędzić weekend w Opolu.

Turyści, którzy będą odwiedzać stolicę regionu dzięki specjalnemu hashtagowi #w moim rytmie będą mogli publikować zdjęcia i relacje ze swojego pobytu i wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Śmierciak

Wiadomości z regionu

2019-11-16, godz. 20:51 "Zdrowie pod kontrolą". Przyszli lekarze zachęcają do wykonywania bezpłatnie badań profilaktycznych Pomiar ciśnienia krwi, czy cukru można dzisiaj (16.11) bezpłatnie zbadać w centrum handlowym przy ulicy Wrocławskiej. Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu… » więcej 2019-11-16, godz. 20:50 Gala wręczenia nagród 17. Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik 2019". Grand Prix dla Macieja Trzepałki… Po raz 17. nagrodzono laureatów Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego 'Karpik 2019'. W tym roku 125 rysowników z 24 krajów nadesłało 206 prac. Jury już… » więcej 2019-11-16, godz. 20:45 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-16, godz. 13:59 Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Opola. "Baza rodzin otwarta, czekamy na darczyńców" Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. W ten sposób wolontariusze komunikowali mieszkańcom, że od rana darczyńcy mogą już wybierać… » więcej 2019-11-16, godz. 12:25 III Noc Zawodów w oleskim ogólniaku Po raz trzeci odbyła się (15.11) Noc Zawodów w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie. Uczniowie klas maturalnych wysłuchali prelekcji zaproszonych gości. Wśród nich… » więcej 2019-11-16, godz. 11:17 Wędkarze porządkują tereny wokół kąpieliska Malina. Znaleźli nawet namiot Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Opole Elektrownia razem z mieszkańcami Dzielnicy Malina rozpoczęli dzisiaj (16.11) od rana sprzątanie kąpieliska Malina 1… » więcej 2019-11-16, godz. 09:44 Dziś przypada Dzień Służby Zagranicznej RP. Jakie wyzwania stoją przed polską dyplomacjąe - Mamy powody do zadowolenia. Polskie placówki dyplomatyczne istnieją w 91 państwach świata - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2019-11-16, godz. 08:28 Drogowa passa w Wołczynie. Burmistrz: takie są oczekiwania mieszkańców Niektóre remonty zaplanowane na ten rok zakończyły się, inne jeszcze trwają. Jak co roku, gmina Wołczyn stawia na przebudowę dróg w złym stanie. » więcej 2019-11-15, godz. 22:00 Od 1. stycznia obowiązkowo zgłaszamy zbycie, nabycie, czy sprowadzenie samochodu. Inaczej zapłacimy grzywnę Od 200 do nawet 1000 złotych kary możemy zapłacić za zaniechanie rejestracji - w terminie do 30 dni - sprowadzonego samochodu z kraju Unii Europejskiej, bądź gdy… » więcej 2019-11-15, godz. 21:00 Brzeg planuje wielką modernizację oświetlenia ulicznego. LED-y mają przynieść oszczędności oraz poprawić jakość powiet… W Brzegu pojawi się więcej nowoczesnych lamp oświetlenia ulicznego. Dzięki wymianie ponad 1000 żarówek sodowych i rtęciowych na LED-y, miastu uda się zaoszczędzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »