Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-12, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom. Kampania promocyjna Opola

"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj Opole", nowy profil miasta w mediach społecznościowych dedykowany turystom [fot. Katarzyna Doros]
"Odkryj swój rytm" to nowa kampania promocyjna Opola prowadzona w mediach społecznościowych. Kampania ma przybliżać najciekawsze atrakcje Opola w pięciu poszczególnych rytmach (miasta, kultury, natury, biznesu i sportu).
- Podejmujemy pionierskie działanie, które nie jest często stosowane przez samorządy w Polsce. Ruszamy z nowym portalem o charakterze turystycznym, który ma zachęcać do odkrywania Opola - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta. - To jest inny kanał dystrybucji, mamy swoja stronę internetową, którą udostępniamy, ale ona jest skierowana w dużej mierze przede wszystkim do mieszkańców. Ich informuje o tym, co się przede wszystkim dzieje w mieście. Tymczasem, chcemy poprzez filmy promocyjne, zdjęcia zaprosić jak najwięcej ludzi do Opola.

- Chcemy dotrzeć zwłaszcza do mieszkańców ościennych województw zainteresowanych m.in. miejską turystyką i historią polskiej piosenki - wyjaśnia Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola. - Chcemy, żeby Opole się otworzyło na mieszkańców Polski i osoby z zagranicy. Stąd pomysł na to, żeby stworzyć profil w najpopularniejszym tak naprawdę medium społecznościowym na świecie, którym jest Facebook, oficjalny kanał Opola skierowany do turystów. Znajdą się tam posty, opisy w języku polskim i angielskim. Chcemy też pokazać, że Opole jest taką odskocznią dla dużych aglomeracji. Pokazać przy tym, jak blisko są zlokalizowane nasze atrakcje i jak fajnie, rodzinnie można spędzić weekend w Opolu.

Turyści, którzy będą odwiedzać stolicę regionu dzięki specjalnemu hashtagowi #w moim rytmie będą mogli publikować zdjęcia i relacje ze swojego pobytu i wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Śmierciak

Wiadomości z regionu

2019-06-15, godz. 21:00 "W Krasiejowie mamy codziennie jakieś zagadki". Naukowcy rozprawiają o nowinkach paleontologicznych Naukowcy z różnych zakątków Polski przyjechali do Krasiejowa, żeby rozmawiać o nowościach w paleontologii podczas VI sesji popularnonaukowej. » więcej 2019-06-15, godz. 19:15 W Opolu każdy może zostać gwiazdą festiwalu. Wystarczy przyjść na rynek Na opolskim rynku można zrobić sobie festiwalowe zdjęcie. Chętni mogą usiąść w królewskim fotelu i poczuć się, jak gwiazda polskiej sceny. To festiwalowa nowo ... » więcej 2019-06-15, godz. 18:45 W Prudniku nauczają o Prymasie Tysiąclecia Nauczanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przypominane jest w Prudniku. Rozpoczęły się tam 31. Ogólnopolskie Spotkania Modlitewno-Formacyjne. Zainaugurował je ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:30 Dni Ozimka z tańcem, zabawą i ekologią Seansem filmowym 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów' i pokazem konkursowych teledysków do piosenek zespołu Loka rozpoczęły się Dni Ozimka, organizowane pod has ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:00 "To najważniejszy dzień w życiu żołnierza". Elewi złożyli przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej 54 elewów służby przygotowawczej - w tym 10 kobiet, przysięgało na sztandar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, wierność Ojczyźnie i Konstytucji. Chętni do sł ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:27 Samochód osobowy dachował na A4. Jedna osoba została poszkodowana Na miejscu zdarzenia wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2019-06-15, godz. 13:55 Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki" zawitał do Opola W dziesięć miesięcy odwiedzą dziesięć miast, by promować czytelnictwo i wartość literatury. Dziś (15.06) Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 'Ojc ... » więcej 2019-06-15, godz. 12:00 Opolskie: odra nadal groźna, wzrasta też zachorowalność na WZW typu A Rośnie zachorowalność na odrę i wirusowe zapalenie wątroby typu A. W styczniu Opolszczyzna należała do regionów, w których zapadalność na odrę była najwyższa ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:38 Pies pomaga dotrzeć do dziecka. Dziś przypada ogólnopolski dzień dogoterapii Ten dzień potwierdza, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dziś (15.06) obchodzimy ogólnopolski dzień dogoterapii. Rehabilitacja z udziałem czworon ... » więcej 2019-06-15, godz. 01:56 56. KFPP: Publiczność w amfiteatrze nie zawiodła [ZDJĘCIA] Oglądają artystów z bliska i tańczą razem z nimi - opolska publiczność bawi się na opolskim festiwalu. Wśród nich osoby nie tylko z naszego województwa, ale t ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »