Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-07, 09:40 Autor: Bogusław Kalisz

Wybuch gazu w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. WCZK: "Strażacy zabezpieczają budynek przed zawaleniem"

Wybuch gazu w kamienicy foto: Katarzyna Doros
Wybuch gazu w kamienicy foto: Katarzyna Doros
Wybuch gazu w kamienicy foto: Katarzyna Doros
Wybuch gazu w kamienicy foto: Katarzyna Doros
Wybuch gazu w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu fot. Mario
Wybuch gazu w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu fot. Mario
Trwa akcja ratownicza w zawalonej kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. Pod gruzami mogą znajdować się jeszcze dwie osoby. Strażacy podstemplowali parter zawalonego budynku.
Henryk Ferster, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w urzędzie wojewódzkim tłumaczy, że na razie nie znaleziono ofiar wybuchu gazu, natomiast w tej chwili strażacy w miarę możliwości będą zabezpieczali przed zawaleniem kolejne piętra 4 piętrowej kamienicy

- To jest stary budynek. Z tego co wiem to jest to budynek, który ma ponad sto lat lub blisko sto lat. Tam były stropy robione według starych schematów, a więc belki drewniane, glina, słoma. To jest taki strop, więc jak woda przyszła, a strażacy musieli to gasić, to jest wielkie prawdopodobieństwo, że to się zawali - dodaje Ferster.

Na parterze kamienicy znajdowały się sklepy, na wyższych kondygnacjach były mieszkania. Henryk Ferster dodaje, że stropy w obiekcie są drewniane, uzupełniane gliną, dlatego zalane woda podczas gaszenia pożaru zwiększyły wagę i istnieje realne niebezpieczeństwo, że budynek się zawali. Na miejscu pracuje 86 strażaków (32 jednostki)
Henryk Ferster

Wiadomości z regionu

2019-06-16, godz. 11:54 Dachowanie samochodu na DK46 Do zdarzenia doszło na trasie Nysa - Opole. Nikt nie został ranny. » więcej 2019-06-16, godz. 11:18 56. KFPP: Sójka i Karwan - to oni wygrali opolskie Premiery [FILM] Marcin Sójka otrzymał opolską Karolinkę w konkursie Premier 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To nagroda im. Karola Musioła, a przyznaje ją p ... » więcej 2019-06-16, godz. 11:15 Festiwal Kultur i Języków Świata [ZDJĘCIA] Biblioteka Obcojęzyczna na co dzień współpracuje z wolontariuszami pochodzącymi z wielu krajów. Po raz trzeci zorganizowała Festiwal Kultur i Języków Świata. » więcej 2019-06-16, godz. 11:07 "Pomaganie ma moc". Fundacja Jednorogów zaprasza na piknik Ta impreza to już tradycja. Po raz 25. Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu zaprasza na festyn. Zabawa organizowana pod h ... » więcej 2019-06-16, godz. 11:07 "Dowieziono ponad 200 ton piasku". Turawa gotowa do sezonu, czeka na turystów Przygotowania do sezonu nad jeziorami turawskimi dopięte na ostatni guzik. Letników, którzy szukają ochłody w czasie upałów, nie brakuje. O natlenienie wody w ... » więcej 2019-06-16, godz. 08:15 24 nocne interwencje strażaków na Opolszczyźnie Burzowa noc i lokalne wichury spowodowały głównie podtopienia podwórek i konieczność usuwania połamanych konarów drzew. » więcej 2019-06-15, godz. 21:00 "W Krasiejowie mamy codziennie jakieś zagadki". Naukowcy rozprawiają o nowinkach paleontologicznych Naukowcy z różnych zakątków Polski przyjechali do Krasiejowa, żeby rozmawiać o nowościach w paleontologii podczas VI sesji popularnonaukowej. » więcej 2019-06-15, godz. 19:15 W Opolu każdy może zostać gwiazdą festiwalu. Wystarczy przyjść na rynek Na opolskim rynku można zrobić sobie festiwalowe zdjęcie. Chętni mogą usiąść w królewskim fotelu i poczuć się, jak gwiazda polskiej sceny. To festiwalowa nowo ... » więcej 2019-06-15, godz. 18:45 W Prudniku nauczają o Prymasie Tysiąclecia Nauczanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przypominane jest w Prudniku. Rozpoczęły się tam 31. Ogólnopolskie Spotkania Modlitewno-Formacyjne. Zainaugurował je ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:30 Dni Ozimka z tańcem, zabawą i ekologią Seansem filmowym 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów' i pokazem konkursowych teledysków do piosenek zespołu Loka rozpoczęły się Dni Ozimka, organizowane pod has ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »