Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-24, 20:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowe toalety miejskie pojawiają się na ulicach Opola. Na razie będą dwie

Nowa toaleta miejska w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Nowa toaleta miejska w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Nowa toaleta miejska w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Nowa toaleta miejska w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
W Opolu montowane są nowoczesne toalety miejskie. Są w pełni zautomatyzowane, bezdotykowe i dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Pierwsza taka toaleta została zamontowana przy moście im. Ireny Sendlerowej. Druga niebawem zostanie ustawiona przy ulicy Szpitalnej.

- To zupełnie inny standard toalet miejskich, niż ten, który pamiętamy sprzed wielu lat - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prezydenta Opola. - Myślę, że już wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do odpowiednich standardów, i wszyscy ich oczekujemy. Jeśli chodzi o toalety i korzystanie z nich, to są nowoczesne, bezdotykowe, automatyczne, samoczyszczące i samomyjące i samodezynfekujące.

Opolski ratusz nie wyklucza, że z czasem pojawią się kolejne miejskiej toalety.

- Czekamy, jaka będzie reakcja opolan - dodaje Oborska-Marciniak. - Na tym etapie robimy dwie toalety. To projekt pilotażowy i zobaczymy jak się będą sprawdzać. Na ile zadowoleni z nich będę mieszkańcy. Takie toalety są potrzebne. W sezonie są ustawiane tzw. toi-toie, ale to jest inny standard.

Opole za dwie toalety zapłaciło pół miliona złotych.
Katarzyna Oborska-Marciniak
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 16:31 Klienci opolskiego oddziału NFZ mogą korzystać z biura obsługi w nowej siedzibie. Na razie możliwości są ograniczone przez… Sala obsługi klientów w nowej siedzibie opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia jest dostępna dla mieszkańców naszego województwa. » więcej 2020-05-28, godz. 16:10 Urząd marszałkowski przekazuje kolejną pomoc dla placówek medycznych na Opolszczyźnie Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafił sprzęt do badania wymazów na obecność koronawirusa. Diagnoza jednej próbki trwa około godziny, a w ciągu doby można wykonać… » więcej 2020-05-28, godz. 15:55 Jest drugi potwierdzony przypadek koronawirusa wśród pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu Drugi pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu jest zarażony koronawirusem. » więcej 2020-05-28, godz. 14:57 Biała: wyszkolony pies policyjny Foksi szybko odnalazł zaginionego mężczyznę Dzięki szybkiemu działaniu policji odnaleziono zaginionego mieszkańca gminy Biała. W efekcie udało się uniknąć zagrożeń dla jego zdrowia i życia. Największa w… » więcej 2020-05-28, godz. 14:17 W Miejscu Odrzańskim uroczyście powitano Bartusia - pierwszego od dekady urodzonego tam chłopca Bartuś jest pierwszym chłopcem od dekady, który urodził się w Miejscu Odrzańskim w gminie Cisek. Wcześniej na świat przyszło tam aż 12 dziewczynek. Ten fenomen… » więcej 2020-05-28, godz. 13:50 Nie owoce i nie warzywa uprawiał mieszkaniec Nysy w ogródku działkowym. Policja przejęła kilogram marihuany Nyscy policjanci przechwycili ponad kilogram marihuany. Zatrzymany przyznał się do winy. » więcej 2020-05-28, godz. 13:46 Prudnicki szpital wolny od koronawirusa. W Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich - oczekiwanie… Koronawirusa nie stwierdzono wśród personelu i pacjentów prudnickiej interny. Niejednoznaczna sytuacja jest w Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w… » więcej 2020-05-28, godz. 13:15 O nich warto mówić. Opole chce promować "pozytywnych bohaterów pandemii" 'Ty też możesz pomóc' - to nowa akcja Opola, która ma łączyć miłe z pożytecznym. Zdjęcia mieszkańców miasta - wolontariuszy, którzy w czasie pandemii organizowali… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Nowe diecezjalne sanktuarium. W Głębinowie rozszerza się kult świętej Rity Na Opolszczyźnie powstanie kolejne sanktuarium diecezjalne. Do takiej godności podniesione zostanie miejsce kultu świętej Rity w Głębinowie. Ta uroczystość ma… » więcej 2020-05-28, godz. 10:31 Raport MZ: 9 nowych przypadków koronawirusa w regionie W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 127 nowych zachorowaniach i 2 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie mamy 9 potwierdzonych przypadków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »