Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 11:29 Autor: Mariusz Chałupnik

Coraz częściej świętujemy aktywnie

Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy aktywnie. My z mikrofonem sprawdziliśmy, jak drugi dzień Świąt Wielkanocnych wygląda na Wyspie Bolko w Opolu.
Tam można zauważyć, że stereotyp Polaka spędzającego święta na siedząco, za suto zastawionym stołem odchodzi w niepamięć.

- Mnie taki stereotyp zawsze drażnił - podkreśla Alicja - ludzi, którzy nic nie robią, tylko wcześniej w sklepie wielkie kosze pchają. Dla mnie to jest chore i nigdy nie byłam zwolenniczką takiego sposobu życia.

- Jak się siedzi cały czas przy stole i się je, to później nie ma na nic siły - dodaje Dominika. - Jak się wyjdzie nawet na trochę się poruszać, to od razu więcej energii się dostaje i się wypoczywa przez święta.

- Właśnie wybieram się na rolki - mówi Grzegorz. - Tak właśnie świętuję. Spędzam czas z rodziną, jest też oczywiście świąteczny, tradycyjny stół. Ale też staramy się wyjeżdżać, ruszać. Teraz jestem sam, bo rodzina jeszcze śpi, ale i z resztą pojadę gdzieś popołudniu.

My również zachęcamy, aby końcówkę tych świąt spędzić aktywnie. Wystarczy przecież niewielki spacer.
Opolanie świętują na Wyspie Bolko

Wiadomości z regionu

2019-05-20, godz. 21:12 Wmurowano kamień węgielny pod przyszłą galerię handlową w Nysie. "To jest największa prywatna inwestycja w historii mi ... W Nysie wmurowano kamień węgielny pod budową galerii handlowej przy ulicy Kolejowej. Uroczystość była okazją do przypomnienia sześcioletnich starań inwestora, ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:25 Gwałcił swoją małoletnią pasierbicę. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Zdaniem prokuratury Roman P. gwałcił swoją pasierbicę. Oskarżony się nie przyznaje i jest zdziwiony zarzutami. Dzisiaj (20.05) ponownie ruszył proces w tej sp ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:58 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski odwiedził rodzinne Wambierzyce i Kłodzko Na niecały tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydaci odwiedzają kolejne miejscowości, by rozmawiać o problemach mieszkańców i przedstawiać ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:45 Bez rywalizacji, zgodnie z zasadą fair play. Mała Olimpiada w PSP nr 2 w Opolu Rzut piankowym oszczepem, biegi i zeskoki, to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi mierzyli się uczestnicy XVI Małej Olimpiady Fair Play OK. Zgodnie z trady ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:00 Będzie remont jednej drogi, która leży w dwóch miejscowościach Prawie 700 tysięcy złotych dofinansowania pozyskała gmina Strzeleczki na remont ulicy Granicznej. To newralgiczna droga, z której korzystają nie tylko rolnicy ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:47 EUROWYBORY. Lewica Razem o nierównościach na europejskim rynku pracy Sytuacja Polaków na europejskim rynku była głównym tematem konferencji wyborczej Lewicy Razem. W Opolu ten temat podjęli kandydujący do Parlamentu Europejskie ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:22 Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych trafiły do opolskich starostów i prezydenta Opola Ponad 14 milionów złotych są warte dofinansowania przekazane dziś (20.05) opolskim starostom i prezydentowi Opola w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-05-20, godz. 15:39 Wielofunkcyjne boiska w Graczach i Grabinie oficjalnie otwarte W olimpijskim stylu otwarto dwa wielofunkcyjne boiska w gminie Niemodlin. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i posłowie RP. Szko ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:56 Wypadek w pracy. 46-latek spadł z rusztowania Nic nie zagraża życiu mężczyzny, który w Korfantowie spadł z rusztowania. W szpitalu u 46-latka stwierdzono złamanie kręgosłupa oraz ranę szarpaną ręki. » więcej 2019-05-20, godz. 13:40 Gość Loży Radiowej o modernizacji linii E30. Prace idą zgodnie z planem Na 30% ocenia się zaawansowanie prac remontowych na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn-Koźle - Opole Zachodnie. Po modernizacji linia ma być m.in. szyb ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »