Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 11:29 Autor: Mariusz Chałupnik

Coraz częściej świętujemy aktywnie

Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Opolanie aktywni w święta. Coraz częściej zamiast za stołem, to świętujemy w ruchu [fot. Mariusz Chałupnik]
Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy aktywnie. My z mikrofonem sprawdziliśmy, jak drugi dzień Świąt Wielkanocnych wygląda na Wyspie Bolko w Opolu.
Tam można zauważyć, że stereotyp Polaka spędzającego święta na siedząco, za suto zastawionym stołem odchodzi w niepamięć.

- Mnie taki stereotyp zawsze drażnił - podkreśla Alicja - ludzi, którzy nic nie robią, tylko wcześniej w sklepie wielkie kosze pchają. Dla mnie to jest chore i nigdy nie byłam zwolenniczką takiego sposobu życia.

- Jak się siedzi cały czas przy stole i się je, to później nie ma na nic siły - dodaje Dominika. - Jak się wyjdzie nawet na trochę się poruszać, to od razu więcej energii się dostaje i się wypoczywa przez święta.

- Właśnie wybieram się na rolki - mówi Grzegorz. - Tak właśnie świętuję. Spędzam czas z rodziną, jest też oczywiście świąteczny, tradycyjny stół. Ale też staramy się wyjeżdżać, ruszać. Teraz jestem sam, bo rodzina jeszcze śpi, ale i z resztą pojadę gdzieś popołudniu.

My również zachęcamy, aby końcówkę tych świąt spędzić aktywnie. Wystarczy przecież niewielki spacer.
Opolanie świętują na Wyspie Bolko

Wiadomości z regionu

2020-06-04, godz. 21:30 Raport dnia: 8 nowych przypadków koronawirusa w naszym regionie. Mamy również 9 ozdrowieńców. Nie ma ofiar śmiertelnych Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 263 osoby. Zmarło 49 osób, a 381 ozdrowiało. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u… » więcej 2020-06-04, godz. 21:15 Trwa III edycja Legii Akademickiej. Po jej zakończeniu opolscy studenci otrzymają stopnie wojskowe Przeznaczenie i właściwości bojowe broni strzeleckiej czy podstawowe pojęcia z zakresu łączności wojskowej - to tylko niektóre z zagadnień, z jakimi zmierzyli… » więcej 2020-06-04, godz. 20:15 Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wpadli w ręce brzeskiej policji. Jeden z nich "wydmuchał" ponad 3,5 promila Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów z brzeskiej grupy SPEED. Tym razem funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku pirata drogowego… » więcej 2020-06-04, godz. 19:30 Czeski "elektryk" ponownie na testach w nyskim MZK. Wkrótce dwa takie pojazdy będą regularnie kursować po ulicach mias… Od wczoraj (03.06) na ulicach Nysy i okolicznych miejscowości można ponownie zobaczyć autobus o napędzie elektrycznym, obsługujący kursy komunikacji miejskiej… » więcej 2020-06-04, godz. 18:40 Innowacyjny zabieg w Opolskim Centrum Onkologii. Proteza udrożni przełyk i pozwoli normalnie jeść Pacjenci zmagający się z rakiem przełyku będą mogli liczyć na poprawę komfortu życia. Lekarzom z Opolskiego Centrum Onkologii po raz pierwszy udało się założyć… » więcej 2020-06-04, godz. 18:32 Raport MZ: 4 nowe przypadki COVID-19 na Opolszczyźnie. Mamy 7 kolejnych ozdrowieńców Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 222 nowych przypadkach zakażonych koronawirusem w kraju. Nie ma ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie COVID-19 wykryto u… » więcej 2020-06-04, godz. 18:20 Pocisk artyleryjski w centrum Krapkowic. Przechodzień, który go znalazł, odłożył niewybuch na murek! Na bombowe znalezisko natrafił jeden z mieszkańców powiatu krapkowickiego w zakolu Odry. Żeby nikt się nie potknął o pocisk, położył go na murku. Na szczęście… » więcej 2020-06-04, godz. 17:30 Ukradł ponad 100 puszek piwa, a po kilku godzinach zostało ich tylko 20. Złodziej był kompletnie pijany podczas zatrzy… Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie złodziej piwa zatrzymany przez oleską policję. » więcej 2020-06-04, godz. 16:28 IPN szukał szczątków żołnierzy II wojny światowej pochowanych w Łambinowicach. Prace będą kontynuowane Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej wróciło na Opolszczyznę. Tym razem prowadziło prace na terenie starego cmentarza jenieckiego w Ła… » więcej 2020-06-04, godz. 16:20 Do północy w województwie opolski trzeba uważać na burze z silnym wiatrem. Możliwy też grad Uwaga na możliwe burze z gradem do końca dnia w regionie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »