Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi

Wiele osób świąteczny czas spędziło nad jeziorem turawskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Wiele osób świąteczny czas spędziło nad jeziorem turawskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało Turawę, jako miejsce świątecznego wypoczynku.
- Jak jest chłodniej, to tutaj też jest ładnie - mówi Mariusz. - Widzę, że teraz wyczyścili ładnie wodę. Nie ma nieprzyjemnych zapachów, także jest fajnie. Jedziemy od teściowej. Najedzeni, więc warto zrzucić trochę .... spacerując.

- Przede wszystkim dla zdrowia, żeby popodziwiać widoki i zrzucić trochę kalorii - dodaje Aneta.- Po spacerze jest zdecydowanie inaczej. Przede wszystkim lekko.

- Na rowerku najlepiej do Turawy - przekonuje Łukasz. - Fajny klimat. Szczególnie po obfitym jedzeniu trzeba się ruszyć i troszeczkę spalić. A widzę, że przez święta nabrałem.

- Ruch jest zdrowy - mówi Małgorzata. - Warto wychodzić, a najbliższe miejsce koło Opola, to Turawa. Warto przyjechać, bo jest coraz ładniej. Kiedyś to było trochę zapuszczone, a teraz idzie ku lepszemu.

- Postanowiliśmy troszeczkę się przejść i pooddychać świeżym powietrzem - dodają Wiesław i Dorota. - Już prawie po świętach, więc trzeba się trochę ruszyć i spalić to co się zjadło. Człowiek się czuje lżejszy, nie z takim dużym brzuchem i jutro można iść do pracy.

Aktywne spędzanie świąt, to coraz częstszy obrazek w naszym kraju.
Opolanie wypoczywali w święta nad jeziorem turawskim

Wiadomości z regionu

2019-05-21, godz. 22:15 EUROWYBORY: Wiceminister rolnictwa z wizytą na Opolszczyźnie. Na zaproszenie europosła spotkał się z mieszkańcami Nysy ... Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński odwiedził Nysę. Podczas spotkania poruszano między innymi kwestię rolniczego handlu detalicznego, systemu ... » więcej 2019-05-21, godz. 21:00 Opole będzie świętowało 30. rocznicę przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku Wydarzenia około rocznicowe rozpoczną się już 28 maja, kiedy to w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Anną Bikont, pisarką i dziennikarką ... » więcej 2019-05-21, godz. 20:48 Nie 29 a 13 – władze Opola przygotowały nowy projekt podziału miasta na dzielnice. Zobacz mapę Część dzielnic Opola miałaby się połączyć, np. Czarnowąsy z Borkami, Brzeziem ze Świerklami a Malinka z Gosławicami. Zmienić ma się także ich finansowanie. » więcej 2019-05-21, godz. 20:00 Podczas przebudowy śródmieścia Nysy odkopano dawny kanał miejski. "Miasto było lokowane na wyspie" Kolejne znaleziska dokonane podczas przebudowy nyskiego śródmieścia. Tym razem dokopano się do przecinającego obecną ulicę Celną dawnego kanału, stanowiącego ... » więcej 2019-05-21, godz. 19:00 Młoda żyrafka w opolskim zoo. Urodziła się o poranku Opolski ogród zoologiczny ma nowego mieszkańca. To samczyk żyrafy, który urodził się dziś (21.05) nad ranem. Waży około 40 kilogramów i mierzy 160 cm. » więcej 2019-05-21, godz. 18:59 W sobotę (25.05) w C.H. Turawa Park dzień otwarty NFZ poświęcony profilaktyce raka skóry Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje w najbliższą sobotę (25.05) dzień otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Pracownicy funduszu i spe ... » więcej 2019-05-21, godz. 17:20 Opolskie kobiety są aktywne, przedsiębiorcze i chętnie sięgają po unijne pieniądze Są przedsiębiorcze, rozwijają się i realizują projekty unijne. Opolskie kobiety: lokalne działaczki społeczne, przedstawicielki samorządów i grup działania sp ... » więcej 2019-05-21, godz. 17:15 Czy ludzie podczas wyborów uwierzą w czerwony traktor? Jak nie dać się zmanipulować przed wyborami - to tytuł lekcji, jaką dla uczniów szkół średnich przygotował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Opole. ... » więcej 2019-05-21, godz. 16:23 EUROWYBORY: Rok szkolny będzie krótszy. "To odpowiedź na postulaty rodziców" Nie w piątek 21 czerwca, a w środę 19 czerwca ma zakończyć się rok szkolny. Rozporządzenie w sprawie skrócenia roku szkolnego w ciągu dwóch dni trafi do konsu ... » więcej 2019-05-21, godz. 15:45 EUROWYBORY: Pilc donosi do prokuratury na biskupa Czaję Jarosław Pilc ze społecznej komisji „Troska i Solidarność”, który startuje w nadchodzących wyborach z listy Wiosny, złożył doniesienie do opolskiej prokuratur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »