Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi

Wiele osób świąteczny czas spędziło nad jeziorem turawskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Wiele osób świąteczny czas spędziło nad jeziorem turawskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało Turawę, jako miejsce świątecznego wypoczynku.
- Jak jest chłodniej, to tutaj też jest ładnie - mówi Mariusz. - Widzę, że teraz wyczyścili ładnie wodę. Nie ma nieprzyjemnych zapachów, także jest fajnie. Jedziemy od teściowej. Najedzeni, więc warto zrzucić trochę .... spacerując.

- Przede wszystkim dla zdrowia, żeby popodziwiać widoki i zrzucić trochę kalorii - dodaje Aneta.- Po spacerze jest zdecydowanie inaczej. Przede wszystkim lekko.

- Na rowerku najlepiej do Turawy - przekonuje Łukasz. - Fajny klimat. Szczególnie po obfitym jedzeniu trzeba się ruszyć i troszeczkę spalić. A widzę, że przez święta nabrałem.

- Ruch jest zdrowy - mówi Małgorzata. - Warto wychodzić, a najbliższe miejsce koło Opola, to Turawa. Warto przyjechać, bo jest coraz ładniej. Kiedyś to było trochę zapuszczone, a teraz idzie ku lepszemu.

- Postanowiliśmy troszeczkę się przejść i pooddychać świeżym powietrzem - dodają Wiesław i Dorota. - Już prawie po świętach, więc trzeba się trochę ruszyć i spalić to co się zjadło. Człowiek się czuje lżejszy, nie z takim dużym brzuchem i jutro można iść do pracy.

Aktywne spędzanie świąt, to coraz częstszy obrazek w naszym kraju.
Opolanie wypoczywali w święta nad jeziorem turawskim

Wiadomości z regionu

2020-06-05, godz. 12:07 Już 12 pracowników urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu zakażonych koronawirusem. Zamknięte jedno z przedszkoli Do 12 wzrosła liczba pracowników urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, u których potwierdzono COVID-19. Z powodu wykrycia koronawirusa w mieście tymczasowo zamknięto… » więcej 2020-06-05, godz. 11:03 - To było swoiste "sprawdzam" - Violetta Porowska, szefowa PiS w regionie, o wotum zaufania dla rządu Posiedzenie sejmu z głosowaniami nad wotum zaufania dla rządu oraz wotum nieufności wobec ministra zdrowia, dodatek solidarnościowy, tzw. 'Dudowe', oraz tarcza… » więcej 2020-06-05, godz. 10:24 Raport MZ: 129 nowych zakażeń, 8 dotyczy Opolszczyzny Ministerstwo Zdrowia poinformowało w porannym raporcie o 129 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 8 z nich dotyczy województwa opolskiego. Od początku pandemii… » więcej 2020-06-05, godz. 09:35 Prudnik: mniej uczniów to mniej nauczycielskich etatów Ciągle nie wiadomo, jak będzie przebiegać nauka w nowym roku szkolnym. W powiecie prudnickim pod znakiem zapytania jest też zachowanie obecnej liczby nauczycielskich… » więcej 2020-06-05, godz. 07:15 Tarcza antykryzysowa: opolski ZUS umorzył płatność składek na ubezpieczenie społeczne na ponad 165 milionów złotych W ramach tarczy antykryzysowej opolski ZUS umorzył płatność składek na ubezpieczenie społeczne na łączną kwotę ponad 165 milionów złotych. W regionie rozpatrzono… » więcej 2020-06-05, godz. 07:00 Ostatnie przygotowania do egzaminów maturalnych. Będzie większy odstęp między ławkami i obowiązkowe maseczki Trwają ostatnie przygotowania do egzaminów maturalnych, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte na czerwiec. Wszystko musi być zorganizowane z… » więcej 2020-06-04, godz. 21:30 Raport dnia: 8 nowych przypadków koronawirusa w naszym regionie. Mamy również 9 ozdrowieńców. Nie ma ofiar śmiertelnych Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 263 osoby. Zmarło 49 osób, a 381 ozdrowiało. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u… » więcej 2020-06-04, godz. 21:15 Trwa III edycja Legii Akademickiej. Po jej zakończeniu opolscy studenci otrzymają stopnie wojskowe Przeznaczenie i właściwości bojowe broni strzeleckiej czy podstawowe pojęcia z zakresu łączności wojskowej - to tylko niektóre z zagadnień, z jakimi zmierzyli… » więcej 2020-06-04, godz. 20:15 Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wpadli w ręce brzeskiej policji. Jeden z nich "wydmuchał" ponad 3,5 promila Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów z brzeskiej grupy SPEED. Tym razem funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku pirata drogowego… » więcej 2020-06-04, godz. 19:30 Czeski "elektryk" ponownie na testach w nyskim MZK. Wkrótce dwa takie pojazdy będą regularnie kursować po ulicach mias… Od wczoraj (03.06) na ulicach Nysy i okolicznych miejscowości można ponownie zobaczyć autobus o napędzie elektrycznym, obsługujący kursy komunikacji miejskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »