Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 14:07 Autor: Bogusław Kalisz

Tragiczny wypadek przy budowie kanalizacji koło Ozimka. Nie udało się uratować przysypanego pracownika [AKTUALIZACJA]

Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Dwóch pracowników zostało przysypanych podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w okolicach miejscowości Schodnia w gminie Ozimek. Jak przekazała nam dyżurna KW PSP w Opolu młodszy aspirant Elżbieta Zalewska, przysypane osoby są przytomne. Jednego mężczyznę udało się już wydobyć. Trwa akcja ratunkowa.
- Po godzinie 13.00 wpłynęło zgłoszenie o przysypanych dwóch pracownikach firmy prowadzącej prace ziemne. Podczas prac przy budowie kanalizacji doszło do zasypania 2 pracowników. Jeden z nich jest już wydobyty z wykopu i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Nasze prace polegają na uwolnieniu z wykopu drugiego mężczyzny, który jest zasypany do wysokości ramion. Jest przytomny - dodaje Zalewska.

Na miejsce wypadku jadą inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Jak ustalono wstępnie, podczas przesuwania szalunku doszło do osunięcia ziemi. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej.

AKTUALIZACJA:
Nasza reporterka, która jest na miejscu oraz strażacy informują, że ratownicy nadal próbują wyciągnąć z ziemi przysypanego mężczyznę. Akcję utrudniają napływające wody gruntowe oraz osuwający się grunt. Strażacy robią prowizoryczne stelaże z desek. Dyżurna KW PSP w Opolu informuje, że przysypany mężczyzna jest bez czynności życiowych, podawany jest mu tlen.

AKTUALIZACJA:
Nie żyje mężczyzna przysypany ziemią podczas budowy kanalizacji w okolicach miejscowości Schodnia. Robotnika nie udało się wyciągnąć z wykopu. Informację o zgonie przysypanego pracownika potwierdził Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu.

Wiadomości z regionu

2020-06-06, godz. 22:15 Sale zabaw i trampoliny na nowych zasadach. W parkach linowych nie potrzeba wielu zmian Kina, teatry, opery, filharmonie i parki rozrywki od dziś (06.06) mogą wznowić działalność w ramach odmrażania gospodarki. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja… » więcej 2020-06-06, godz. 19:30 Raport dnia: 19 kolejnych osób w regionie zaraziło się koronawirusem. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie wracać do normalnego… 19 nowych przypadków zarażenia koronawirusem odnotowano dziś (06.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-06, godz. 18:52 Pożar budynku wielorodzinnego w Wierzbicy Dolnej. W akcji uczestniczyło 18 zastępów straży pożarnej [AKTUALIZACJA] 18 zastępów straży pożarnej gasi pożar budynku wielorodzinnego w Wierzbicy Dolnej (to gmina Wołczyn). » więcej 2020-06-06, godz. 18:39 Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia potwierdził 5 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie 5 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. W popołudniowym raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o 317 nowych przypadkach i 10 zgonach w całej Pol… » więcej 2020-06-06, godz. 18:15 Co dalej z windą w nyskim muzeum? Radny podpowiada staroście, by pieniędzy szukał u marszałka Nadal nie wiadomo, kiedy znajdą się pieniądze na montaż windy w nyskim muzeum. Dotychczasowe wnioski starostwa o wsparcie inwestycji nie doczekały się akceptacji… » więcej 2020-06-06, godz. 17:06 Nowa rzeczywistość spotkała dziś klientów siłowni, klubów fitness czy basenów. Pandemia zmienia przyzwyczajenia sporto… Otwarte siłownie, kluby fitness, pływalnie, solaria, salony masażu i tatuażu. Dzisiaj (06.06) wszedł w życie kolejny - czwarty etap luzowania obostrzeń wprowadzonych… » więcej 2020-06-06, godz. 16:30 Opolskie Centrum Ginekologii znów udziela bezpłatnych konsultacji w ramach unijnego projektu Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznowiło świadczenia dla kobiet w ciąży, dzieci do lat dwóch oraz młodych rodziców. » więcej 2020-06-06, godz. 15:30 Dwie kolejne opolskie potrawy znalazły się na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych Pranzunki i zupa rakowa - to dwie kolejne opolskie potrawy, które zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. W poniedziałek (01.06) dołączyły do rejestru… » więcej 2020-06-06, godz. 15:00 Kędzierzyńsko-kozielski szpital ponownie będzie przyjmować wszystkich pacjentów! AKTUALIZACJA Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze w tym miesiącu wraca do funkcjonowania sprzed epidemii. » więcej 2020-06-06, godz. 13:59 Piątkowy wieczór przyniósł dwa wypadki w regionie. Nikt nie chce przyznać się do rozbicia bmw w Kluczborku, w Nysie auto… Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło wczorajszego (05.06) wieczora na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »