Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-18, 14:07 Autor: Bogusław Kalisz

Tragiczny wypadek przy budowie kanalizacji koło Ozimka. Nie udało się uratować przysypanego pracownika [AKTUALIZACJA]

Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Przysypani pracownicy Schodnia foto: Katarzyna Doros
Dwóch pracowników zostało przysypanych podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w okolicach miejscowości Schodnia w gminie Ozimek. Jak przekazała nam dyżurna KW PSP w Opolu młodszy aspirant Elżbieta Zalewska, przysypane osoby są przytomne. Jednego mężczyznę udało się już wydobyć. Trwa akcja ratunkowa.
- Po godzinie 13.00 wpłynęło zgłoszenie o przysypanych dwóch pracownikach firmy prowadzącej prace ziemne. Podczas prac przy budowie kanalizacji doszło do zasypania 2 pracowników. Jeden z nich jest już wydobyty z wykopu i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Nasze prace polegają na uwolnieniu z wykopu drugiego mężczyzny, który jest zasypany do wysokości ramion. Jest przytomny - dodaje Zalewska.

Na miejsce wypadku jadą inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Jak ustalono wstępnie, podczas przesuwania szalunku doszło do osunięcia ziemi. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej.

AKTUALIZACJA:
Nasza reporterka, która jest na miejscu oraz strażacy informują, że ratownicy nadal próbują wyciągnąć z ziemi przysypanego mężczyznę. Akcję utrudniają napływające wody gruntowe oraz osuwający się grunt. Strażacy robią prowizoryczne stelaże z desek. Dyżurna KW PSP w Opolu informuje, że przysypany mężczyzna jest bez czynności życiowych, podawany jest mu tlen.

AKTUALIZACJA:
Nie żyje mężczyzna przysypany ziemią podczas budowy kanalizacji w okolicach miejscowości Schodnia. Robotnika nie udało się wyciągnąć z wykopu. Informację o zgonie przysypanego pracownika potwierdził Tomasz Krzemienowski, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu.

Wiadomości z regionu

2019-05-21, godz. 13:15 W Kędzierzynie-Koźlu zagoszczą rzeźby koziołków Wrocław ma krasnale, a Kędzierzyn-Koźle będzie mieć koziołki. Rzeźba zwierząt, stylizowana na te przedstawione w herbie miasta, stanie na remontowanym właśnie ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:54 Opolscy naukowcy chcą stworzyć model integracji cudzoziemców. Na początek przygotowano konferencję i warsztaty - Napływ obcokrajowców do Polski będzie się utrzymywał - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Marek Witek, pełnomocnik zarządu województwa ds. wielokulturowości. ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:53 "To dla nas szansa na normalne życie". W Opolu powstało mieszkanie chronione dla pełnoletnich wychowanków domu dziecka Powiat opolski kupił drugie mieszkanie chronione dla trzech pełnoletnich wychowanków opuszczających dom dziecka lub rodzinę zastępczą. Za mieszkanie jest odpo ... » więcej 2019-05-21, godz. 12:40 Przystań Szkwał będzie odmieniona, wyremontują też stary internat Budynek internatu kędzierzyńskiej szkoły żeglugi przejdzie przebudowę a przystań Szkwał doczeka się zagospodarowania. Takie są plany zakreślone w projekcie, n ... » więcej 2019-05-21, godz. 10:00 Remont drogi w Trawnikach na finiszu Już drugi rok mieszkańcy miejscowości Trawniki w gminie Pawłowiczki mieszkają na placu budowy. Trwa gruntowny remont drogi numer 1211O. W ubiegłych latach sta ... » więcej 2019-05-20, godz. 21:12 Wmurowano kamień węgielny pod przyszłą galerię handlową w Nysie. "To jest największa prywatna inwestycja w historii mi ... W Nysie wmurowano kamień węgielny pod budową galerii handlowej przy ulicy Kolejowej. Uroczystość była okazją do przypomnienia sześcioletnich starań inwestora, ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:25 Gwałcił swoją małoletnią pasierbicę. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Zdaniem prokuratury Roman P. gwałcił swoją pasierbicę. Oskarżony się nie przyznaje i jest zdziwiony zarzutami. Dzisiaj (20.05) ponownie ruszył proces w tej sp ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:58 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski odwiedził rodzinne Wambierzyce i Kłodzko Na niecały tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydaci odwiedzają kolejne miejscowości, by rozmawiać o problemach mieszkańców i przedstawiać ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:45 Bez rywalizacji, zgodnie z zasadą fair play. Mała Olimpiada w PSP nr 2 w Opolu Rzut piankowym oszczepem, biegi i zeskoki, to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi mierzyli się uczestnicy XVI Małej Olimpiady Fair Play OK. Zgodnie z trady ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:00 Będzie remont jednej drogi, która leży w dwóch miejscowościach Prawie 700 tysięcy złotych dofinansowania pozyskała gmina Strzeleczki na remont ulicy Granicznej. To newralgiczna droga, z której korzystają nie tylko rolnicy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »