Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-16, 10:08 Autor: Katarzyna Doros

Drugi dzień egzaminu ósmoklasistów. Dziś matematyka

Ósmoklasiści przed rozpoczęciem egzaminu [fot. P.Wójtowicz]
Ósmoklasiści przed rozpoczęciem egzaminu [fot. P.Wójtowicz]
Przed egzaminem gimnazjalnym [fot. Katarzyna Doros]
Przed egzaminem gimnazjalnym [fot. Katarzyna Doros]
Trwa druga część egzaminów kończących szkołę podstawową. Ósmoklasiści mierzą się z matematyką. Przed nimi zadania z geometrii, pierwiastki i ułamki. Egzaminy odbywają się w trakcie trwającego w części szkół strajku nauczycieli. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwają komisje. Ósmoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu zapytaliśmy o nastawienie do matematyki. Czy królowa nauk wciąż spędza im sen z powiek.
- Matematyka jest nielubiana tylko dlatego, że jest ciężka i jest dużo wzorów do nauczenia, a przydać się może przecież w codziennym życiu, a w przyszłości np. przy rozliczaniu podatków - mówi Marcin.

- Z matmą mi nie idzie, bo często jest tak, że nie rozumiemy pewnych tematów, albo trzeba coś samemu przeliczyć, a bez kalkulatora to już ciężko zwłaszcza z większymi liczbami. Też pierwiastki trzeba zapamiętać - dodaje Emma.

- Musimy mieć wszystko w głowach, bo wszystkie tablice muszą być zasłonięte lub zdjęte. Jedyne co może zostać to zegar. Dowodzenie w geometrii, to chyba jedyny temat, który tak najmniej znamy, bo najmniej przerobiliśmy go w szkole i chyba najbardziej się tego obawiamy - mówi Zuzanna.

W całym regionie egzamin ósmoklasisty odbywa się w 340 szkołach. Jutro (17.04) uczniowie podejdą do egzaminu z języka obcego.
ósmoklasiści

Wiadomości z regionu

2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Podwyższone piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Zamiast 29 będzie 13. W październiku głosowanie do rad dzielnic w Opolu Za miesiąc ruszają wybory do rad dzielnic w Opolu. Od dzisiaj można zgłaszać kandydatów. W tym roku zachodzą dwie ważne zamiany; mieszkańcy będą głosowali int ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Kędzierzyn-Koźle ma pierwszy "zielony" przystanek. Wydarzenie zainaugurowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transpo ... Przystanek nr 181 przy ulicy Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu zyskał nowy, zielony wygląd dzięki nasadzeniom. W ten sposób w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Wyremontowany Dom Harcerza w Oleśnie ma od dziś imię Janiny Kłopockiej. To autorka znaku Rodła Janina Kłopocka została patronką Domu Harcerza w Oleśnie. Urząd miejski kupił budynek przy ulicy Krasickiego i wyremontował go za około 600 tysięcy złotych. » więcej 2019-09-16, godz. 17:00 Opole: pierwsze egzaminy z wystąpień publicznych za nami Poprzez przystąpienie do egzaminów kwalifikacyjnych można było udowodnić swoje umiejętności i odebrać certyfikat. » więcej 2019-09-16, godz. 16:10 Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć - Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł PiS Antoni Duda startując ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:30 Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:00 Opolanie upamiętnią ofiary 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na uroczystość uczczenia ofiar napaści Rosji na Polskę w 1939 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »