Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-14, 20:12 Autor: Joanna Matlak

EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski z PiS odwiedził dziś (14.04) Kędzierzyn-Koźle

Sławomir Kłosowski na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Matlak]
Sławomir Kłosowski na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Matlak]
Sławomir Kłosowski na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Matlak]
Sławomir Kłosowski na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Matlak]
Europoseł ubiegający się o reelekcję debatował dziś z mieszkańcami w domu kultury w Koźlu.
- W Kędzierzynie-Koźlu zawsze jestem z sentymentem. Ludzie tutaj są ciekawi, co się dzieje w Parlamencie Europejskim - mówi Sławomir Kłosowski.
- PE decyduje o żywotnych sprawach każdego z mieszkańców naszego województwa, decyduje o sprawach jednego chyba z największych pracodawców na Opolszczyźnie, czyli Zakładów Azotowych. Mówię tutaj o dyrektywie gazowej czy kadmowej. Jeśli to pójdzie nie po naszej myśli, to przyszłości przed Zakładami Azotowymi nie ma. Jeśli tej przyszłości by nie było, nie daj Boże, to wtedy pojawia się znak zapytania co do pracowników - mówi europoseł.

Na spotkaniu nie zabrakło pytań o trwający strajk nauczycielski, a przypomnijmy Sławomir Kłosowski był kiedyś opolskim kuratorem oświaty.

- Rząd pokazał maximum dobrej woli, rząd jest gotowy, by do rozmów przystąpić, klucz leży po stronie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jeżeli on nie dojdzie do wniosku, że nie ma co eskalować tego strajku, to trudno będzie cokolwiek zrobić. Bo jedna strona jest gotowa, a druga nie chce odpuścić ani na jotę.

Sławomir Kłosowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego z nr 3 na liście PiS. Wybory odbędą się 26 maja.
Sławomir Kłosowski cz.1
Sławomir Kłosowski cz.2

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:11 Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Wjechał do rowu, zabrał go śmigłowiec Drugi dzisiaj wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w Sternalicach, w gminie Radłów. Doszło do niego w rejonie skrzyżowania. Jedynym uczestnikiem tego ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Z wizytą w USA. Śląscy Teksańczycy kultywują polskie zwyczaje wielkanocne Śląscy Teksańczycy, których przodkowie wyemigrowali prawie 170 lat temu, też świętują Wielkanoc i starają się kultywować przywiezione ze starego kraju zwyczaj ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:01 Zderzenie motocyklisty z osobówką. Śmigłowiec zabrał poszkodowanego Do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło dzisiaj w miejscowości Mnichus w gminie Ozimek. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi. » więcej 2019-04-21, godz. 13:48 Krzyżyki, żur, palmy, kroszonki. Wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane na Śląsku Opolskim Wszystko zaczyna się od palenia żuru. Odbywa się to jeszcze w kilku miejscowościach w okolicach Gogolina. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zgodnie z tradycj ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Święta rosyjskich katolików. "Udało się zachować wiarę i zwyczaje" - Nie ma drugiego takiego święta. Wszystko blednie w obliczu Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ojciec Wojc ... » więcej 2019-04-21, godz. 09:45 Sprawdzamy czystość powietrza po pożarze w Kędzierzynie-Koźlu Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »