Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-01, 13:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Łubniany mają "swoją" karetkę. Bazę przygotowała gmina

Łubniany mają "swoją" karetkę [fot. UG Łubniany]
Łubniany mają "swoją" karetkę [fot. UG Łubniany]
Łubniany mają "swoją" karetkę [fot. UG Łubniany]
Łubniany mają "swoją" karetkę [fot. UG Łubniany]
Łubniany mają "swoją" karetkę [fot. UG Łubniany]
Łubniany mają "swoją" karetkę [fot. UG Łubniany]
Gmina Łubniany doczekała się własnej karetki. Ambulans stacjonuje w Jełowej, w pomieszczeniach przy przychodni. Będzie wykorzystywany przez 12 godzin na dobę, w ciągu dnia.
- Ambulans w tej części województwa był potrzebny, bo Łubniany były taką białą plamą na naszej mapie - mówi Ireneusz Sołek, dyr. Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

- Jeżeli będzie taka potrzeba, to może jechać i do Bierdzan, i do Chudoby, bo to był taki czarny punkt między Opolem, Olesnem a Kluczborkiem, i wypełniliśmy ten czarny punkty, by czas dojazdu było coraz krótszy - tłumaczy Sołek.

Baza dla ambulansu oraz jego załogi powstała w pomieszczeniach przy miejscowym, ośrodku zdrowia. Remont sfinansowała gmina.

- Doprowadziliśmy niezbędne zasilanie, bo karetka musi przez cały czas jak stacjonuje, być podłączona do prądu. Pomieszczenie było nieużytkowane, było tak na prawdę do remontu przeznaczone, więc szybka decyzja, bo przecież jesteśmy w budynku ZOZ - mówi Paweł Wąsiak, wójt gminy Łubniany.

Remont i przygotowanie pomieszczeń pod potrzeby ratowników medycznych kosztował około 50 tysięcy złotych.
Paweł Wąsiak
Ireneusz Sołek

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa jest zablokowana. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »