Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-06, 09:53 Autor: Bogusław Kalisz

Uniwersytet Opolski ma już 25 lat. Uroczysta gala odbędzie się w Filharmonii Opolskiej

Uniwersytet Opolski © (fot. Daria Placek)
Uniwersytet Opolski © (fot. Daria Placek)
Srebrne gody Uniwersytetu Opolskiego. Uczelnia szykuje się do 25-lecia powstania. Jubileusz przypada już w niedzielę (10.03), uroczystą galę z tej okazji zaplanowano 3 dni później - w środę (13.03) w Filharmonii Opolskiej.
- Jest to moment, kiedy zmieniliśmy konwencję wydarzenia - powiedział w "Poglądach i osądach" Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego. - Dotychczas swoje kolejne "lecia" świętowaliśmy w uczelnianej auli przy ul. Drzymały w togach i w akademickich okolicznościach, teraz chcieliśmy wyjść do miasta - stwierdził nasz poranny gość:

- Chcieliśmy się otworzyć na mieszkańców, otworzyć na studentów, aby umożliwić wszystkim wspólne świętowanie. Będzie to całkowicie inna koncepcja. Nie będzie tam tóg, nie będzie długich przemówień. Będzie wiele filmów wspominkowych, będzie wiele osób. Będą pokazywać twarze naszej uczelni, bo przede wszystkim uczelnia to nie ściany, tylko ludzie. Wszystko zamkniemy występem Alicji Majewskiej - dodaje.

- Będzie to dwugodzinne wydarzenie pokazujące dzieje opolskiej uczelni, zahaczające o Wyższą Szkołę Pedagogiczną i ostatnie 25 lat - dodał Maciej Kochański. Hasło przewodnie jubileuszu to "65 lat tradycji, 25 lat uniwersytetu". Początek jubileuszu w FO o godz. 19-ej. Władze uczelni spodziewają się pół tysiąca gości.

Mieszkańcy Opola, którzy chcieliby uczestniczyć w gali, mogą do 8 marca odebrać specjalne wejściówki w Biurze Promocji i Informacji w Collegium Maius przy Pl. Kopernika w Opolu.

Dodajmy, dzień wcześniej - 12 marca o godz. 18-tej w kościele pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona jubileuszowa msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai.
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »