Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-05, 15:16 Autor: Witold Wośtak

Fundacja DOM znów zaprezentowała się opolanom w barwnym korowodzie. Chce przekonać do przekazania 1% [ZDJĘCIA]

Korowód Fundacji DOM w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Korowód Fundacji DOM w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Czwarty raz ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód o nazwie "Pomoc ma Moc". Inicjatywa Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym ma na celu promocję stowarzyszenia i zachęcanie do przekazywania 1 procentu podatku na rzecz tej organizacji.
Teresa Jednoróg, założycielka i prezes Fundacji DOM, zaznacza, że pieniądze z 1% to solidny zastrzyk.

- Teraz potrzebujemy jednak 111 tysięcy złotych na wykup od miasta budynków, które wyremontowaliśmy - zwraca uwagę. - Teraz mamy więc wielki wydatek, a przecież potrzebujemy pieniędzy na prowadzenie warsztatu terapii zajęciowej, środowiskowego domu samopomocy, świetlicy terapeutycznej, pogotowia terapeutycznego i zakładu aktywności zawodowej. Potrzebujemy więc wsparcia na codzienną działalność naszej organizacji, aby w pełni służyć ludziom niepełnosprawnym.

Joanna Urbańska, specjalista do spraw administracji, dodaje, że choć Fundacja DOM jest w Opolu dobrze znana, to nie wystarczy.

- Fundacja rozrosła się. Pragniemy ciągle rozwijać się i angażować w nowe rzeczy, więc oprócz tego, że jesteśmy znani, potrzebujemy wsparcia i poparcia środowiska lokalnego. Nie chcemy spoczywać na laurach, a poza tym sytuacja wymaga od nas, abyśmy szli do przodu i tworzyli nowe formy pomocy.

Łukasz Waleczko, terapeuta z Fundacji Dom, mówi, że codzienność osób niepełnosprawnych jest trudna, ale celem na dzisiaj było pokazanie się z radosnej strony.

- Chcemy pokazać się mieszkańcom Opola w taki radosny sposób, że nie jesteśmy osobami, które jedynie narzekają i nic nie robią. Chcemy wyjść do ludzi, aby pokazać, że mamy ogromne serca. Na równie wielkie serca liczymy od mieszkańców w postaci 1%.

Kolorowy korowód wyruszył z domu fundacji przy ulicy Mielęckiego i dotarł do rynku.
Teresa Jednoróg
Joanna Urbańska
Łukasz Waleczko

Wiadomości z regionu

2021-05-13, godz. 21:13 Trwa międzynarodowa konferencja architektoniczna organizowana przez nyską uczelnię. Tematami przewodnimi piękno i harmonia… Zakończył się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji poświęconej harmonii w architekturze, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową… » więcej 2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg na szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej 2021-05-13, godz. 17:10 Wypadki z udziałem rowerzystów na Opolszczyźnie Dzisiaj popołudniu (13.05) mieliśmy w regionie dwa zdarzenia z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Brzegu na ulicy Zielonej samochód… » więcej 2021-05-13, godz. 16:45 Wielkie sprzątanie w Jędrzejowie. Spływające z pól błoto zalało kilkanaście posesji. Spokojnej nocy nie mieli także… Niewielki Jędrzejów walczy ze skutkami nocnej ulewy. Miejscowość okazała się najbardziej poszkodowaną w powiecie brzeskim, podtopionych zostało tam kilkanaście… » więcej 2021-05-13, godz. 16:00 "Trzymamy rękę na pulsie". Wojewoda w stałym kontakcie z zespołem doradców, trwa odmrażanie szpitali Wojewoda opolski zapewnia, że cały czas wszystkie służby medyczne i nie tylko są w gotowości do walki z pandemią koronawirusa. Jak dodaje, mimo poluzowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »