Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-05, 15:16 Autor: Witold Wośtak

Fundacja DOM znów zaprezentowała się opolanom w barwnym korowodzie. Chce przekonać do przekazania 1% [ZDJĘCIA]

Korowód Fundacji DOM w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Korowód Fundacji DOM w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Czwarty raz ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód o nazwie "Pomoc ma Moc". Inicjatywa Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym ma na celu promocję stowarzyszenia i zachęcanie do przekazywania 1 procentu podatku na rzecz tej organizacji.
Teresa Jednoróg, założycielka i prezes Fundacji DOM, zaznacza, że pieniądze z 1% to solidny zastrzyk.

- Teraz potrzebujemy jednak 111 tysięcy złotych na wykup od miasta budynków, które wyremontowaliśmy - zwraca uwagę. - Teraz mamy więc wielki wydatek, a przecież potrzebujemy pieniędzy na prowadzenie warsztatu terapii zajęciowej, środowiskowego domu samopomocy, świetlicy terapeutycznej, pogotowia terapeutycznego i zakładu aktywności zawodowej. Potrzebujemy więc wsparcia na codzienną działalność naszej organizacji, aby w pełni służyć ludziom niepełnosprawnym.

Joanna Urbańska, specjalista do spraw administracji, dodaje, że choć Fundacja DOM jest w Opolu dobrze znana, to nie wystarczy.

- Fundacja rozrosła się. Pragniemy ciągle rozwijać się i angażować w nowe rzeczy, więc oprócz tego, że jesteśmy znani, potrzebujemy wsparcia i poparcia środowiska lokalnego. Nie chcemy spoczywać na laurach, a poza tym sytuacja wymaga od nas, abyśmy szli do przodu i tworzyli nowe formy pomocy.

Łukasz Waleczko, terapeuta z Fundacji Dom, mówi, że codzienność osób niepełnosprawnych jest trudna, ale celem na dzisiaj było pokazanie się z radosnej strony.

- Chcemy pokazać się mieszkańcom Opola w taki radosny sposób, że nie jesteśmy osobami, które jedynie narzekają i nic nie robią. Chcemy wyjść do ludzi, aby pokazać, że mamy ogromne serca. Na równie wielkie serca liczymy od mieszkańców w postaci 1%.

Kolorowy korowód wyruszył z domu fundacji przy ulicy Mielęckiego i dotarł do rynku.
Teresa Jednoróg
Joanna Urbańska
Łukasz Waleczko

Wiadomości z regionu

2020-08-07, godz. 22:00 Wandal zdemolował odnowione tereny dawnej Fampry w Kluczborku. Szybko wpadł w ręce policji Policja zatrzymała wandala z gminy Byczyna. 31-letni Krzysztof C. zdewastował zrewitalizowane centrum Kluczborska Bajka. » więcej 2020-08-07, godz. 21:00 Burmistrz Gogolina z absolutorium za wykonanie budżetu 2019. "To był dobry rok dla wspólnoty samorządowej gminy" Joachim Wojtala, burmistrz Gogolina z absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku i z wotum zaufania. Przychody gminy wzrosły o blisko 44%, z kolei wydatki… » więcej 2020-08-07, godz. 20:45 Raport dnia: padł dobowy rekord zakażeń. 809 przypadków koronawirusa w kraju, w tym 26 na Opolszczyźnie. Zmarł 73-letni… 26 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (07.08) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii patogen z Chin wykryto u 1286 mieszkańców regionu, z… » więcej 2020-08-07, godz. 20:00 Ekipy remontowe zamkną na kilka dni most im. Ireny Sendlerowej na wyspę Bolko Most imienia Ireny Sendlerowej w Opolu będzie ponownie zamknięty. Przez przeprawę na wyspę Bolko nie przejdziemy przez trzy dni przyszłego tygodnia. » więcej 2020-08-07, godz. 19:00 W Kędzierzynie-Koźlu rusza kolejna akcja odkomarzania w ponad 40 lokalizacjach W Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się kolejna akcja odkomarzania. Opryskiwane będą m.in. parki, skwery, place zabaw. Specjalistyczna firma potraktuje środkami… » więcej 2020-08-07, godz. 18:00 5 tysięcy złotych kary i prace społeczne za wyrzucanie śmieci w lesie - nowy pomysł Ministerstwa Środowiska Ministerstwo Środowiska zapowiedziało zaostrzenie kar za wyrzucanie śmieci do lasu. Grzywny miałyby zostać podniesione z 500 złotych do nawet 5 tysięcy… » więcej 2020-08-07, godz. 17:15 Wypożyczalnie skuterów elektrycznych i miejskich rowerów w Opolu cieszą się dużym powodzeniem Do tej pory z możliwości wypożyczenia skuterów elektrycznych w Opolu skorzystało blisko 2 tysiące mieszkańców stolicy regionu i okolic. Jazda ekologicznym… » więcej 2020-08-07, godz. 16:06 Poważny wypadek drogowy w okolicach Zalesia Śląskiego. Lądował śmigłowiec LPR Na drodze wojewódzkiej nr 426 między Zalesiem Śląskim a autostradą A4, w miejscowości Popice samochód osobowy zderzył się z busem. W wypadku zostały… » więcej 2020-08-07, godz. 16:00 Cień, przewiewne ubrania, nakrycie głowy i dużo wypitej wody. Specjaliści doradzają, jak przetrwać upały Przed kilkudniowymi upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. » więcej 2020-08-07, godz. 15:30 Policja przesłuchała kierowcę ciężarówki, który pchał osobówkę na obwodnicy Opola. Tłumaczył się, że nie… Policja zatrzymała kierowcę ciężarówki, który w poniedziałek (03.08) przez prawie kilometr pchał osobowe audi na obwodnicy północnej Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »