Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-13, 16:45 Autor: Magdalena Szybińska

"Apeluję do byłego rektora o pomoc w zakończeniu tego konfliktu". Rektor Marek Tukiendorf o sytuacji na Politechnice Opolskiej

prof. Marek Tukiendorf [fot. Justyna Krzyżanowska]
prof. Marek Tukiendorf [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Liczę na szybkie ucięcie konfliktu, dla dobra naszej uczelni. Wystarczy jeden gest - z takim apelem do prof. Jerzego Skubisa, byłego rektora Politechniki Opolskiej zwrócił się na antenie Radia Opole obecny rektor uczelni prof. Marek Tukiendorf.
Chodzi o spór między pracownikami politechniki a obecnymi władzami uczelni. Po kontroli, którą zarządził prof. Turkiendorf, pracę dyscyplinarnie straciło kilku pracowników, którzy z kolei oskarżają rektora m.in. o przekroczenie uprawnień.

- Zwolnieni pracownicy to wychowankowie byłego rektora prof. Jerzego Skubisa, proszę o jego pomoc w sprawie zażegnania tego konfliktu - powiedział prof. Tukiendorf.

- Jeżeli utniemy ten konflikt, nawet teraz - otrzymaliśmy takie zapewnienie od wysokiego urzędnika naszego ministerstwa - politechnika zyska to, czego powinna oczekiwać: środki na dalszy rozwój. Stąd mój apel do byłego rektora, który może mieć wpływ na zahamowanie eskalacji tego konfliktu. Ja już dawno wyciągnąłem rękę. Staramy się dbać o dobro naszej uczelni. Proszę o pewien wpływ.

Przypomnijmy, 30 stycznia Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła śledztwo ws. przestępstw, do których mogło dojść w związku ze staraniami o dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, na projekt realizowany na Politechnice Opolskiej. Zawiadomienie w tej sprawie złożył obecny rektor.

Wcześniej zaś, 17 stycznia, na politechnikę wkroczyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Na polecenie prokuratora zabezpieczyli dokumenty oraz dysk twardy komputera. To z kolei wątek śledztwa ws. podejrzenia popełnienia przez obecnego rektora przestępstwa oszustwa na szkodę uczelni.
Marek Tukiendorf

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 21:35 Uwaga - silny wiatr w regionie. Strażacy są wzywani do usuwania powalonych drzew i połamanych konarów Porywisty wiatr daje się we znaki mieszkańcom regionu. Wieczorem w niespełna godzinę strażacy odnotowali ponad 20 interwencji. » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. "To także obchody dnia Sybiraka". Uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Z kraju deportowano półtora miliona Polaków. O wydarzeniach sprzed lat przypominano dziś (17.09) na opolskim r ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 Oficjalne uroczystości nadania Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Hiszpanka wypije sok z cytryny i zatańczy flamenco! W Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Głuchołazach hiszpance Marii Carricondo zostanie uroczyście wręczone międzynarodowe odznaczenie nadawane wyłącznie przez dz ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 NFZ zaprasza na konsultacje i badania. "Środa z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. W przychodni Centrum w ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:00 Marcin Ociepa i Przemysław Daca o inwestycjach przeciwpowodziowych w regionie. Padły konkretne daty Zbiornik w Raciborzu, polder Żelazna i wały przeciwpowodziowe w Kędzierzynie-Koźlu - minister Marcin Ociepa i prezes Wód Polskich Przemysław Daca podali konkr ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:30 "To była obietnica, którą rok temu złożyłam publicznie". Będą pieniądze na projekt mostu w Krapkowicach - Mam wielką osobistą satysfakcję, że ten most powstanie - mówiła w Radiu Opole wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Chodzi o most nad Odrą, który połączy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:15 "Odra jest w tej chwili priorytetem". Jak odnowić żeglowność polskich rzek? II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu 'W stronę korzyści' to hasło II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, który rozpoczął się w Opolu. Naukowcy, armatorzy i przedstawiciele władz dyskutują na temat powr ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:30 Lewica proponuje: "wdowia emerytura" i szybsze przejście na emeryturę 40 lat pracy dla mężczyzn i 35 dla kobiet, a dodatkowo dziedziczenie emerytury - z taką propozycją wychodzi lewica. Na konferencji wyborczej kandydat na posła ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:10 Zderzenie dwóch samochodów na DK 41 w Prudniku Dwa auta osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 41 z Nysy do Prudnika. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale możliwe utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-09-17, godz. 17:30 Kandydatki Koalicji Obywatelskiej wspólnie zachęcają do głosowania. "Jesteśmy kompetentne, silne, odpowiedzialne i odw ... 'Kobiety do sejmu!' - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny aktywnie uczestniczyć w parlamencie, przekonywały wszystkie panie startujące w jesienn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »