Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-28, 17:57 Autor: Wiktoria Palarczyk

Opolska Solidarność Rolników Indywidualnych komentuje protest Agro Unii

Protest rolników[fot. Mario]
Protest rolników[fot. Mario]
Protest rolników[fot. Mario]
Protest rolników[fot. Mario]
- Uważam, że brak dialogu pomiędzy organizacjami prowadzi do osłabienia pozycji rolników, a atakowanie innych organizacji prowadzi do rozbijania środowiska rolniczego - tak komentuje dzisiejszy (28.01) protest Agro Unii Tomasz Ognisty, Przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Województwa Opolskiego.
Opolscy rolnicy blokowali traktorami dwie drogi krajowe DK 11 i 45. Protestujący twierdzą, że sytuacja w rolnictwie z każdym dniem się pogarsza, a ich praca nie jest już opłacalna.

- Na bieżąco monitorujemy sytuacje w polskim rolnictwie. Widzimy też szereg problemów, które zagrażają prowadzeniu działalności rolniczej - mówi Ognisty.

- Na prezydium związku z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawiliśmy szereg postulatów i propozycji systemowych, a także takich doraźnych rozwiązań dotyczących sytuacji w rolnictwie. Dzisiaj występuje Agro Unia, to jest tajna grupa rolników. Za chwilę zaprotestują kolejni, może sadownicy, może producenci malin. Jest taka grupowość. Uważam, że wszyscy rolnicy powinni mówić jednym głosem, a przede wszystkim powinni się wspólnie popierać - dodaje Ognisty.

Dodajmy, że rolnicy domagają się zwiększenia opłacalności produkcji oraz ograniczenia importu produktów z innych krajów.
Tomasz Ognisty

Wiadomości z regionu

2020-01-26, godz. 20:45 Najbliższa "Środa z profilaktyką" pod znakiem aktywności fizycznej Kolejna z serii akcja opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod nazwą „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-26, godz. 19:15 Marznące opady, gołoledź na drogach. Jest ostrzeżenie meteo W nocy w całym regionie możliwe jest wystąpienie marznących opadów. IMGW wydało ostrzeżenie meteo. Opady marznącego deszczu będą powodować gołoledź. Co oznacza… » więcej 2020-01-26, godz. 18:30 "Chcemy pamiętać o tych wszystkich, którzy zostawili tutaj swoje życie". W Łambinowicach upamiętniono ofiary wojny oraz… '75. rocznica zakończenia wojny i powojennej tragedii Niemców'- taki tytuł przyświecał niedzielnym uroczystościom w Łambinowicach. Organizatorem uroczystości… » więcej 2020-01-26, godz. 17:28 Będzie drugi oddział żłobkowy w Wołczynie. Gmina otrzymała rządową dotację z programu Maluch Plus Ponad 350 tysięcy złotych z rządowego programu Maluch Plus otrzymała gmina Wołczyn na utworzenie drugiego oddziału żłobkowego. » więcej 2020-01-26, godz. 15:45 Pierwszy "Bieg Morsa" w Opolu Dobra rozgrzewka, zajęcie odpowiednich miejsc i strat. Na kąpielisku Bolko w Opolu odbył się po raz pierwszy Bieg Morsa o Puchar Zakładu Komunalnego w Opolu. Wystartowało… » więcej 2020-01-26, godz. 13:00 Jechał bez przerwy blisko 15 godzin, kartę kierowcy schował do kieszeni. Interwencja WITD na opolskiej autostradzie Kierowcę lawety, wiozącego 3 samochody osobowe zatrzymał do kontroli na opolskim odcinku autostrady A4 patrol inspekcji transportu drogowego delegatury śląskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale również dbałość o artystów. Rozpoczął się drugi etap remontu komprachcickiej sali… Wymieniona podłoga i okna, remont sanitariatów i nowy system ogrzewania. Rozpoczął się drugi etap przebudowy sali widowiskowej z zapleczem w Samorządowym Ośrodku… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Trwa remont rynku w Strzeleczkach. To już ostatni etap Trwa czwarty - ostatni - etap remontu rynku w Strzeleczkach. Od kilku lat zabytkowe centrum miejscowości zyskiwało powoli nowe oblicze. Wyremontowana została już… » więcej 2020-01-26, godz. 09:45 Samorząd dla zwierząt. Swoje M w Opolu mają m.in. ptaki, jeże i wiewiórki Budki dla wiewiórek, domki zimowe dla jeży oraz karmniki dla ptaków - to najnowsze zakupy opolskiego ratusza poczynione z myślą o zwierzętach zamieszkujących stolicę… » więcej 2020-01-26, godz. 08:27 W Cisku zmierzą prędkość i natężenie ruchu Gmina Cisek zakupiła elektroniczną tablicę, która mierzy prędkość przejeżdżających samochodów oraz natężenie ruchu. Urządzenie na razie stanęło między Ciskiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »