Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-25, 10:19 Autor: Witold Wośtak

Na Opolszczyźnie formuje się Ruch Biedronia. Chcą startować w tegorocznych wyborach

Sympatycy Roberta Biedronia [fot. Witold Wośtak]
Sympatycy Roberta Biedronia [fot. Witold Wośtak]
Jest nowy ruch społeczno-polityczny na Opolszczyźnie. Sympatycy Roberta Biedronia zorganizowali na rynku w Opolu konferencję prasową, podczas której zapowiedzieli tworzenie struktur we wszystkich powiatach Opolszczyzny.
Oferta jest kierowana do ludzi mających podobne poglądy jak były prezydent Słupska, czyli otwarte, tolerancyjne i proeuropejskie państwo. - Wśród kwestii kluczowych jest rewolucyjna zmiana w zakresie dostępności do lekarzy specjalistów - mówi Jarosław Pilc, koordynator okręgowy Ruchu Biedronia.

- Równie rewolucyjna propozycja dotyczy podstawowej emerytury w kwocie 1600 złotych. Uczestniczyłem w ponad 20 spotkaniach - burzach mózgów - z Robertem Biedroniem w całej Polsce. Tam zawsze, jako jeden z pierwszych, pojawiał się postulat świeckiego państwa, odejścia od finansowania religii w szkołach i przesunięcia tych pieniędzy na inne działania.

Łukasz Kohut, koordynator regionalny trzech województw, informuje, że konwencję programową nowo powstającej partii politycznej zaplanowano na 3 lutego w Warszawie.

- Do tej pory udało nam się zbudować struktury regionalne i okręgowe. W każdym z 41 okręgów mamy koordynatorkę i koordynatora. Są też struktury powiatowe - mamy koordynatorów w ponad 300 powiatach. Koordynatorem okręgowym w Opolu jest Jarosław Pilc.

Podczas konwencji ogłoszona zostanie również oficjalna nazwa partii. Jarosław Pilc przyznaje, że celem jest start w tegorocznych eurowyborach i wyborach parlamentarnych.
Jarosław Pilc
Łukasz Kohut

Wiadomości z regionu

2020-01-21, godz. 21:15 Fuzja jednostek w Opolu: doskonalenie nauczycieli wspólnie z poradnią dla dzieci. Pracownicy wskazują, że to nie jest remedium… Miasto planuje połączyć Miejską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Władze tłumaczą, że coraz więcej dzieci potrzebuje… » więcej 2020-01-21, godz. 20:00 Spółdzielnia kontra wójt. Spór o możliwość eksploatacji terenów w Tarnowie Opolskim Z jednej strony ekspertyzy, nakłady finansowe i lata przygotowań, z drugiej - argumenty o ochronie środowiska. Spółdzielnia Pracy Surowców Mineralnych w Opolu… » więcej 2020-01-21, godz. 19:45 Centrum Informacyjno-Edukacyjne "Senior w Opolu" obchodzi 3. urodziny. "Dla nas to drugi dom" 3. urodziny świętuje Centrum Informacyjno-Edukacyjne 'Senior w Opolu'. To miejsce, gdzie seniorzy nie tylko uzyskują wsparcie, ale mają szansę na samorealizację… » więcej 2020-01-21, godz. 19:45 "Bierze pan udział w tajnej akcji CBŚP". Nowa metoda oszukiwania seniorów Nieświadomi seniorzy, jako kurierzy wyłudzonych pieniędzy - to nowa metoda oszustów. W taki sposób 14 stycznia został oszukany 77-letni mieszkaniec Opola. Oszuści… » więcej 2020-01-21, godz. 16:15 To będzie wyborczy rok na Uniwersytecie Opolskim Uniwersytet Opolski wybierze w tym roku nowe władze. Uczelnia opublikowała kalendarz wyborczy. » więcej 2020-01-21, godz. 13:34 Kompletnie pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę. Wypadł z drogi i uciekł z miejsca wypadku 3 promile alkoholu miał w organizmie 23-letni kierowca, który spowodował wypadek na rogatkach miejscowości Polska Cerekiew. Kierując samochodem daewoo matiz najpierw… » więcej 2020-01-21, godz. 11:50 "Babcie są od rozpieszczania, a rodzice od wychowywania". Babcie i dziadkowie świętują [ZDJĘCIA] Rozpieszczają, troszczą się i pomagają w wychowaniu. Dziś (21.01) babcie, a jutro dziadkowie mają swoje święto. Jest to czas, żeby podziękować im za otrzymaną… » więcej 2020-01-21, godz. 11:00 Fala aut z cofniętym licznikiem. Niechlubny rekord to ponad 130 tysięcy km Policjanci z Kędzierzyna-Koźla od początku roku ujawnili już siedem samochodów z podejrzeniem cofnięcia licznika. U niechlubnego rekordzisty drogomierz był cofnięty… » więcej 2020-01-21, godz. 10:00 Podsumowanie dotychczasowych działań i planowanie zadań na kolejne lata - dziś konferencja dotycząca RPO województwa o… Wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz przygotowania do perspektywy finansowej 2021-2027 - to tematy, które będą poruszane podczas… » więcej 2020-01-21, godz. 09:30 Kolejny "darmowy" bilet od policji dla Dariusza Cybulskiego Opolska policja poszukuje Dariusza Cybulskiego. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz uczestnictwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »