Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-16, 22:22 Autor: Wiktoria Palarczyk

"O Twoich zasługach pamiętać będziemy i ze słusznej drogi nigdy nie zejdziemy". Opolskie "Światełko do nieba" dla Pawła Adamowicza

Światełko do nieba dla Pawła Adamowicza [fot. Wiktoria Palarczyk]
Światełko do nieba dla Pawła Adamowicza [fot. Wiktoria Palarczyk]
Na Placu Wolności opolanie zapalili świecie w intencji Pawła Adamowicza. Z kilkunastu zniczy uformowano serce, a na środku położono zdjęcie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska z czarną wstążką na znak żałoby. Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek na skutek obrażeń zadanych przez nożownika. Do ataku doszło w niedzielę, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzeni oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi w zadumie i w modlitwie.
- O Twoich zasługach pamiętać będziemy i ze słusznej drogi nigdy nie zejdziemy. Ty będziesz dla nas światłem na tej drodze. Przyjdzie nam się jeszcze napracować srodze, lecz pamięć o Tobie doda nam otuchy. Rozsiejemy w Polsce miłości okruchy - odczytała list jedna z opolanek.

- Dużo zrobił dla swojego miasta. Wszyscy chcielibyśmy mieć takiego prezydenta. To było coś strasznego, aż brak mi słów. Nigdy jeszcze nie wydarzyła się w naszym kraju taka tragedia. Płaczą wszyscy. Łzy, łzy i jeszcze raz łzy. Bardzo smutno, bardzo źle. Chciałabym, żebyśmy w końcu byli wszyscy razem, żeby ta śmierć nie poszła na marne - mówią zebrani na Placu Wolności opolanie.

Przypomnijmy, jutrzejszy dzień jest dniem żałoby w Opolu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Tym samym flagi miasta znajdujące się na budynkach urzędu i miejskich jednostkach zostaną opuszczone do połowy.
Światełko do nieba dla Pawła Adamowicza

Wiadomości z regionu

2019-03-22, godz. 19:15 Nyskie wodociągi nagrodziły dzieci i młodzież, które pochyliły się nad problemem braku dostępu do wody Ponad 120 prac autorstwa dzieci ze szkół podstawowych wpłynęło do nyskiej Akwy w ramach tegorocznej edycji konkursu 'Nie pozostawiajmy nikogo za sobą'. Dziś ( ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawied ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ... - Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej 2019-03-22, godz. 13:45 Nie będzie aktu oskarżenia wobec księdza pedofila, bo sprawa się przedawniła Prokuratura Rejonowa w Nysie ustaliła, że ks. Edward W., niegdyś wikary w Strzelcach Opolskich, w latach 80 i 90 dokonał czynów pedofilskich wobec nieletnich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »