Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-16, 22:22 Autor: Wiktoria Palarczyk

"O Twoich zasługach pamiętać będziemy i ze słusznej drogi nigdy nie zejdziemy". Opolskie "Światełko do nieba" dla Pawła Adamowicza

Światełko do nieba dla Pawła Adamowicza [fot. Wiktoria Palarczyk]
Światełko do nieba dla Pawła Adamowicza [fot. Wiktoria Palarczyk]
Na Placu Wolności opolanie zapalili świecie w intencji Pawła Adamowicza. Z kilkunastu zniczy uformowano serce, a na środku położono zdjęcie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska z czarną wstążką na znak żałoby. Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek na skutek obrażeń zadanych przez nożownika. Do ataku doszło w niedzielę, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzeni oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi w zadumie i w modlitwie.
- O Twoich zasługach pamiętać będziemy i ze słusznej drogi nigdy nie zejdziemy. Ty będziesz dla nas światłem na tej drodze. Przyjdzie nam się jeszcze napracować srodze, lecz pamięć o Tobie doda nam otuchy. Rozsiejemy w Polsce miłości okruchy - odczytała list jedna z opolanek.

- Dużo zrobił dla swojego miasta. Wszyscy chcielibyśmy mieć takiego prezydenta. To było coś strasznego, aż brak mi słów. Nigdy jeszcze nie wydarzyła się w naszym kraju taka tragedia. Płaczą wszyscy. Łzy, łzy i jeszcze raz łzy. Bardzo smutno, bardzo źle. Chciałabym, żebyśmy w końcu byli wszyscy razem, żeby ta śmierć nie poszła na marne - mówią zebrani na Placu Wolności opolanie.

Przypomnijmy, jutrzejszy dzień jest dniem żałoby w Opolu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Tym samym flagi miasta znajdujące się na budynkach urzędu i miejskich jednostkach zostaną opuszczone do połowy.
Światełko do nieba dla Pawła Adamowicza

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 07:43 Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne na Opolszczyźnie [AKTUALIZACJA] Według cząstkowych wyników wyborów do Sejmu, opublikowanych rano przez PKW, Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, gromadząc 49,30% głosów przed Koalicją Obywatelską ... » więcej 2019-10-14, godz. 07:28 Nocny pożar w domu w Komprachcicach Pożar domu w Komprachcicach przy ul. Krzyżowej. Strażacy otrzymali wezwanie kwadrans przed godziną 3.00. W budynku przebywała jedna osoba, którą trzeba było e ... » więcej 2019-10-14, godz. 07:05 Wybory 2019. Danuta Jazłowiecka (nieoficjalnie) i Beniamin Godyla (już oficjalnie) w Senacie Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów do Senatu w dwóch okręgach. W okręgu centralnym (Opole i powiat opolski) mandat zdobyła Danuta Jazłowiecka. W okręgu wsc ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:50 "Sondaże dawały nam dwa razy gorszy wynik". PSL zadowolone z prawie 10-procentowego poparcia Polskie Stronnictwo Ludowe w regionie zadowolone z sondażowych wyników niedzielnych wyborów. Według sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS, ludowcy zdob ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:30 Mniejszość Niemiecka musi czekać na oficjalny wynik wyborów. "Założeniem przynajmniej 1 mandat senatora i dwóch dla po ... - Wysoka frekwencja jest dużym zaskoczeniem, zgadzam się ze zdaniem, że to były najważniejsze wybory po 1989 roku. Jesteśmy komitetem regionalnym, więc na ofi ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:20 "Szósty mandat na horyzoncie". Radość w opolskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu sondażowych wyników wyb ... Prawie 44 procent to sondażowy wynik Prawa i Sprawiedliwości, a to pozwala na kontynuację rządów przez następne 4 lata. Wieczór wyborczy partia zorganizowała ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:55 Kandydat Konfederacji po wyniku exit poll: 13 posłów to wynik zadowalający 13 miejsc w sejmie dla kandydatów Konfederacji według exit poll autorstwa Ipsos. » więcej 2019-10-13, godz. 22:40 Politycy Koalicji Obywatelskiej komentują sondażowe wyniki wyborów [FILM, ZDJĘCIA] 27,4 procent głosów zdobyła Koalicja Obywatelska w dzisiejszych (13.10) wyborach parlamentarnych według exit poll Ipsos. Gdyby taki wynik potwierdził się po p ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:20 Lewica wraca do sejmu. Marcelina Zawisza: "Będziemy odważną opozycją" Po czterech latach przedstawiciele środowisk lewicowych wracają do polskiego parlamentu. Przypomnijmy, według sondażowych wyników wyborów KW Sojuszu Lewicy De ... » więcej 2019-10-13, godz. 21:50 Exit poll na Opolszczyźnie: 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla Lewicy, PSL z Kukizem i Mniejszości Niemieckiej Według sondażowych wyników wyborów Prawo i Sprawiedliwość na Opolszczyźnie uzyskało 35,4 procent, Koalicja Obywatelska - 27,7, Lewica - 12,6, PSL - 11,3, Konf ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »