Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-12, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Nysa bez sztabu WOŚP oraz zbiórki w ramach akcji Nysa Dzieciom

Nysa Dzieciom podczas zbiórki WOŚP [fot.UM Nysa]
Nysa Dzieciom podczas zbiórki WOŚP [fot.UM Nysa]
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie będzie miała w tym roku swojego sztabu w Nysie. Konkurencyjna akcja Nysa Dzieciom w ogóle nie zorganizuje w mieście zbiórki pieniędzy.
Podczas finału WOŚP, na ulice Nysy wyjdzie jedynie pięcioro wolontariuszy z otmuchowskiego sztabu fundacji.

- Wiele osób deklarowało w zeszłym roku, że WOŚP w Nysie się zadzieje, natomiast formalnie nie zadziało się to, prawdopodobnie dlatego, że osoby, które chciały - nie mogły, może nie chciały - tłumaczy Anna Żurkowska z nyskiego oddziału sztabu WOŚP w Otmuchowie.

Kwestujących będzie wspierać miejscowa młodzież. Główne atrakcje odbędą się w Dworze Biskupim, gdzie przygotowano gry i zabawy, pokazy, a także występy muzyczne.

Kwesty nie zorganizuje natomiast Nysa Dzieciom, której wolontariusze jeszcze kilka lat temu zbierali datki tego samego dnia co orkiestra z logo w kształcie serca. Jak zaznaczają działacze, to dlatego, że zmienił się sposób, w jaki chcą nieść pomóc potrzebującym

- To nie jest pierwszy rok, kiedy nie organizujemy akcji, bo od pewnego czasu ona nie odbywa się w sposób cykliczny. My wychodzimy teraz z takiego założenia, że jeśli jest potrzeba, jeśli ktoś przyjdzie do nas i powie, że trzeba komuś pomóc, to tak robimy - wyjaśnia Piotr Wojtasik z Nysy Dzieciom.

W swojej kilkunastoletniej historii, wolontariusze tej akcji zebrali około 300 tysięcy złotych. Pieniądze z puszek zawsze trafiały do potrzebujących w regionie.
Anna Żurkowska
Piotr Wojtasik

Wiadomości z regionu

2019-11-12, godz. 14:44 Intensywne opady deszczu na zachodzie i południu regionu Ostrzeżenie meteo dla trzech powiatów regionu wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Według prognoz IMiGW przed nami deszczowe 2 dni. » więcej 2019-11-12, godz. 14:30 Strażak na quadzie czasem dojedzie szybciej, niż dużym wozem bojowym To najmniejszy z „wozów”, którymi dysponują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Flota pojazdów wzbogaciła się o nowego quada. Maszyna jest warta niespełna 100 tysięcy… » więcej 2019-11-12, godz. 13:15 Diagności laboratoryjni mówią o organizacji badań w systemie ochrony zdrowia W województwie opolskim zarejestrowanych jest 46 laboratoriów. Dzisiaj (12.11) podczas konferencji 'Medycyna Laboratoryjna' pokazano miejsce i rolę diagnosty laboratoryjnego… » więcej 2019-11-12, godz. 12:39 Wyremontowali przedszkole i od razu jest w nim więcej dzieci Zakończyła się termomodernizacja przedszkola w Raszowej, w gminie Leśnica. Za miesiąc dzieci wrócą do odnowionych sal w budynku, który nie tylko został ocieplony… » więcej 2019-11-12, godz. 12:21 Gmina Strzelce Opolskie przejęła kamienicę przez zasiedzenie. Jest wyrok sądu Gmina Strzelce Opolskie przejęła przez tzw. zasiedzenie kamienicę przy ul. Dąbrowskiego 14 - taki jest wyrok sądu w tej sprawie. Chodzi o jeden z czterech budynków… » więcej 2019-11-12, godz. 11:45 Bez ofiar śmiertelnych, ale z nadmierną prędkością i alkoholem. Policja podsumowała długi weekend na opolskich drogach Dwa wypadki drogowe, dwie osoby ranne i 31 kierowców jadących 'na podwójnym gazie'. Opolska policja podsumowała długi weekend na drogach regionu. Oprócz stanu… » więcej 2019-11-12, godz. 11:30 Dziś ostatni dzień II Forum Małżeństwa i Rodziny w Bytomiu. Hasło przewodnie to "Ku wolności" Prawie pół tysiąca osób z różnych zakątków Polski zjechało do Bytomia, by uczestniczyć w trwającym od soboty (09.11) II Forum Małżeństwa i Rodziny. Gośćmi tegorocznego… » więcej 2019-11-12, godz. 10:57 Będzie remont hotelu, żeby wprowadzić tam OPS Największą przyszłoroczną inwestycją w gminie Zdzieszowice będzie przebudowa starego hotelu na pomieszczenia biurowe. Nową siedzibę znajdzie tam Ośrodek Pomocy… » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 "Większa różnorodność nie musi być czymś złym". Poranni goście Radia Opole o pierwszym posiedzeniu Sejmu i Senatu - Sejm IX kadencji będzie miejscem sporu światopoglądowego - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole były parlamentarzysta Kukiz'15 Paweł Grabowski. Spotkanie… » więcej 2019-11-12, godz. 09:45 Opole: poranny wypadek na Wrocławskiej Dwa samochody osobowe zderzyły się na ulicy Wrocławskiej w Opolu. Do tego zdarzenia doszło przed godziną 9. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »