Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-12, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Nysa bez sztabu WOŚP oraz zbiórki w ramach akcji Nysa Dzieciom

Nysa Dzieciom podczas zbiórki WOŚP [fot.UM Nysa]
Nysa Dzieciom podczas zbiórki WOŚP [fot.UM Nysa]
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie będzie miała w tym roku swojego sztabu w Nysie. Konkurencyjna akcja Nysa Dzieciom w ogóle nie zorganizuje w mieście zbiórki pieniędzy.
Podczas finału WOŚP, na ulice Nysy wyjdzie jedynie pięcioro wolontariuszy z otmuchowskiego sztabu fundacji.

- Wiele osób deklarowało w zeszłym roku, że WOŚP w Nysie się zadzieje, natomiast formalnie nie zadziało się to, prawdopodobnie dlatego, że osoby, które chciały - nie mogły, może nie chciały - tłumaczy Anna Żurkowska z nyskiego oddziału sztabu WOŚP w Otmuchowie.

Kwestujących będzie wspierać miejscowa młodzież. Główne atrakcje odbędą się w Dworze Biskupim, gdzie przygotowano gry i zabawy, pokazy, a także występy muzyczne.

Kwesty nie zorganizuje natomiast Nysa Dzieciom, której wolontariusze jeszcze kilka lat temu zbierali datki tego samego dnia co orkiestra z logo w kształcie serca. Jak zaznaczają działacze, to dlatego, że zmienił się sposób, w jaki chcą nieść pomóc potrzebującym

- To nie jest pierwszy rok, kiedy nie organizujemy akcji, bo od pewnego czasu ona nie odbywa się w sposób cykliczny. My wychodzimy teraz z takiego założenia, że jeśli jest potrzeba, jeśli ktoś przyjdzie do nas i powie, że trzeba komuś pomóc, to tak robimy - wyjaśnia Piotr Wojtasik z Nysy Dzieciom.

W swojej kilkunastoletniej historii, wolontariusze tej akcji zebrali około 300 tysięcy złotych. Pieniądze z puszek zawsze trafiały do potrzebujących w regionie.
Anna Żurkowska
Piotr Wojtasik

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Żałoba miejska w Opolu. Odwołano wiele imprez kulturalnych, jutro msza św. w intencji Pawła Adamowicza Opole dziś w żałobie. To decyzja po wydarzeniach do których doszło w niedzielę w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Paweł ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:30 Trwa Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego. Jakim zainteresowaniem cieszy się ten język wśród uczniów? - Frekwencja jest duża, my już tradycyjnie wspieramy stronę organizacyjną i techniczną konkursu - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodnic ... » więcej 2019-01-17, godz. 12:53 Wypchnął kompana przez balkon, odpowie za zabójstwo Nyska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 43-latek miał wypchnąć znajomego przez okno balkonowe na trzecim piętrze. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »