Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-17, 11:30 Autor: Joanna Matlak

Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami

Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna [fot. Joanna Matlak]
Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna [fot. Joanna Matlak]
4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat – Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kolejnych dzieci. W sobotę (15.12) został zatrzymany ojciec dzieci, partner kobiety, której wcześniej postawiono zarzut zabójstwa jednego dziecka. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego i przedstawiono mu 4 zarzuty pomocnictwa w zabójstwie własnych dzieci.
- Do tych zdarzeń doszło w sierpniu 2013 roku, w czerwcu 2015 roku, w sierpniu 2016 i w listopadzie bieżącego roku – mówi Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Faktem jest, że w piecu znajdującym się w jednym z pomieszczeń na terenie tej posesji ujawniono trzy worki foliowe w których znajdowały się szczątki dzieci. Jedno dziecko zostało zaś ukryte pod ziemią na terenie posesji - mówi Bar.

36-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Kluczborku w niedzielę (16.12) zastosował wobec niego tymczasowy, 3 miesięczny areszt.

- Wedle treści zarzutu mężczyzna ten wywierał presję psychiczną na matce dziecka, która sprowadzała się do tego, że nie akceptował i nie życzył sobie dalszych dzieci z tego związku. Akceptował fakt ukrywania ciąży przez matkę przed otoczeniem i fakt niekorzystania z opieki medycznej w trakcie ciąży - dodaje Stanisław Bar.

W piątek 27-letnia matka przyznała się do zabójstwa 1 dziecka, za co postanowiono jej zarzut, ale jej relacja procesowa wskazuje, że przyznaje się też do popełnienia innych przestępstw o tym charakterze. Kobietę aresztowano na 3 miesiące. Zarówno jej jak i jej partnerowi grozi dożywocie.

Przypomnijmy, para wychowywała już chłopca w wieku przedszkolnym. Dziecko umieszczono w placówce opiekuńczej, rodzina kobiety złożyła wniosek o ustanowienie ją rodziną zastępcza.
Stanisław Bar
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »